Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Kara Kedi Görmek

Rüyada siyah kedi görmek İslam alimleri tarafından olumlu yorumlanmaz. Hatta kişilerin cefa içerisinde olduğu durumlara delalet ettiğinin de birebir alametlerinden bir tanesidir. İslam dininde uğursuzluk kavramı ve batıl inançlara kesinlikle yer yoktur. Tüm bu olumsuzluklardan kulların Cenab-ı Hakk’a sığınmaları tavsiye edilir. Bu nedenle kara kediyi direkt olarak uğursuzluk ile bir tutmak kesinlikle doğru değildir. Hatta İslam dininde kedilerin Hazreti Muhammed tarafından sevilmesi sebebi ile özel bir yeri bulunmaktadır.

Rüyada Kara Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada küçük siyah kedi görmek kişilerin hayatlarına giren olumsuzlukların aslında kısa bir süre içerisinde olumlu etkilerinin ortaya çıkacağı şeklinde yorumlanır. Hatta kara renk başlangıçta olumsuzlukları simgelese de ilerleyen zamanda sizin derin bir nefes alacağınızın en büyük yansımalarından olacaktır. Görünüre hayırsız olan şeylere karşı daha duyarlı olmanız gerekir. Ancak bu şekilde daha huzurlu bir iç dünyaya sahip olmanız mümkün kılınacaktır.

Rüyada Evde Siyah Kedi Görmenin Manası Nedir?

Rüyada yaşlı siyah kedi görmek ve asıl manası mekanın neresi olduğudur. Kedinin evde dolanması ve evi dağıtması olumlu yorumlanmaz. Hatta daha çok yabancı bir kişiye delalet eder. Tam da bu nedenle kurmuş olduğunuz arkadaşılıkları yeniden gözden geçirmeniz tavsiye edilmektedir. Rüyada evinizi dağıtan kara kedi görmek bir kadının sizin isteğiniz ile arzunuz dahilinde evinize girerek sizi olumsuz yönde etkileyeceği manasına gelmektedir. Özellikle bu kadının uzak akrabalarınızdan biri olacağını bilmelisiniz.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Kedi Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Mutfakta Kara Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Mutfak rızıkların bulunduğu alandır. Bu alana kara kedilerin girmesi kişilerin rızıkları için boşuna endişelendikleri ve içlerine korku düşürdükleri manasına gelir. Özellikle Allah’ın yasakladığı unsurlardan biri olan rızık için endişelenmek alimler tarafından da maddi hayata fazla önem vermek şeklinde yorumlanmaktadır. Bu sorunların ortadan kaldırılması için içinizdeki şüpheyi ve kazanç kaygısını muhakkak bir kenara bırakmanız gerekir. Bu şekilde elinize geçecek olan kazancın kat ve kat artacağını bilmelisiniz. Rüyada gördüğünüz kara kedi sizin içinizde büyüttüğünüz şüphelerdir.

Rüyada Kara Kedinin Saldırdığını Görmek Hayırlı Mıdır?

Kara kedinin size saldırdığını görmek hiç olumlu bir alamet değildir. Özellikle size saldırırken bir yerinize zarar verirse ve kan görürseniz maddi olarak büyük kayba uğrayacağınız şeklinde yorumlanmaktadır.

Kara kedi zaten kötü bildiğiniz bir kişiyi simgelemektedir. Bu kişinin aleni bi saldırısına maruz kalmanızın akabinde kendinizi toparlayacağınıza delalet eder. Rüyanın uyarı maksadı olduğunun da altı çizilmelidir. Bu uyarı maksadı ile beraber Rabbani rüyaları dikkate alarak hayatınıza yön verirseniz elde edeceğiniz hayat akışı çok daha hayırlı olacaktır.

Rüyada Kara Kedinin Yanınıza Geldiğini Görmek Ne Anlamdadır?

Rüyada kara bir kedinin yanınıza geldiğini ve size sığındığını görmek toplum tarafından dışlanmış bir kadının sizin ilginize muhtaç kalacağı anlamına gelir. Bu rüyalar aslına bakılırsa birer imtihan belirtisidir. İmtihanın sonrasında kişilerin manevi hayatları ya çok daha iyi bir yere gidecek ya da ucu kaçacaktır.

Bu kişiyi görmezden gelirseniz maddi ve manevi boyutta büyük kayba uğrayacağınızın da farkında olmalısınız. Kedi figürü genellikle kadınlar ile özdeşleştirilir. Bu nedenle çevrenizde bulunan kadınlara karşı bu rüyadan sonra çok daha dikkatli bakmanız ve yaklaşmanız gerekmektedir. Ancak bu şekilde maddi ve manevi hayatınızı koruma altına alabilirsiniz. Rabbani rüyaların hayatınıza yön vermesine izin vermelisiniz.

Kedi Saldırması görmenin tabiri için, Rüyada Kedi Saldırması neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Kara Kediye Saldırdığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kara kediye saldırdığını görmek kişilerin direkt olarak manevi yönden çöküntüye uğrayacakları anlamına gelir. Özellikle kedilerin ulvi yönü düşünüldüğü zaman dinin en önemli kısımlarından biri olan merhametinizi ikinci planda bırakacağınız olaylar ile karşılaşacağınızın da ayrıca altı çizilmelidir.

İmamı Gazali (r.a) yorumunda; kara kedilerin direkt olarak uğursuzluk ile bağdaştırılmasının doğru olmadığını savunur. Özellikle bunun İslam dininin temel esaslarına da zıt olduğunun farkında olmalısınız. Rüyada kara kediye saldırmak bu nedenle belaların defi olarak değil tam tersi vicdanınızı ikinci planda bırakacağınız hususlara delalet eder.

Rüyada Kara Kediyi Sahiplendiğini Görmek Hangi Anlama Gelir?

Rüyada kara kediyi sahiplendiğini görmek kişilerin öncelikle sıkıntı yaşayacakları olayları içselleştirmeleri ve isyan etmemeleri gerektiğinin sembolüdür. İsyana kaçan kişilerin hak yolundan sapacakları da Cenabı-ı Hak tarafından kutsal kitapta bildirilmektedir.