Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Kar Görmek

Rüyada kar görmek, mevsiminde görülmesi bereket ve huzur, diğer zamanlarda görülmesi ikaz ve uyarı demektir. Ancak rüyada kar görmek, görülen mevsime göre çok farklı anlamlara gelebilmektedir. Hangi mevsimde görülmüş ise ona göre tabir edilmelidir. Genellikle kar görmek olumlu ifadeler ile açıklanmasına rağmen rüyada nasıl görüldüğü çok önemlidir. Bu sebeple rüya sahibinin rüyayı tam hatırlaması ve ona göre düşünmesi gereklidir.

Normal bir durumda rüyada kar görmek, sevinçli bir haber alınacağına delalet etmektedir. Rüyasında kar gören kişi kısa bir zamanda müjdeli bir haber alarak bu duruma çok sevineceği anlamına gelir. Hasta birisinin rüyasında kar görmesi, hastalığından bir an önce kurtulacağına ve huzura erişeceği anlamı taşımaktadır.

Rüyada Kar Yağması

Rüyada Kar yağması, temizlik ve kalp huzuru anlamına gelir.  Aynı zamanda rüya sahibine bir yerden hayırlı bir kısmet çıkacağı, kazanç sağlayacağı anlamındadır. Rüya kış mevsiminde görüldüğünde genellikle hep hayırlı sonuçlar ile tabir edilir. Fakat tam tersi olarak yaz mevsiminde görüldüğünde rüyada kar görmek çok ters sonuçlar ile tabir edilir. Yaz mevsiminde rüyada kar görülmesi genellikle hastalık ve kötü bir haber almak olarak yorumlanmaktadır. Rüyada kar yağdığının görülmesi yaz mevsime denk gelmişse eğer bu durumda rüya sahibinin kötü bir durumda kalacağına işarettir. Rüya tabirleri yorumlarında, Yaz mevsiminde rüyada görülen kar yağışı genellikle hastalıklar ile ilişkilendirilir. Rüya sahibinin veya çok yakın birinin hastalanacağı ve bu hastalıkla uzun bir süre mücadele edeceği anlamındadır. Aynı zamanda sıkıntılı bir dönemin yaşanacağı bu dönemin de uzun süreceği anlamındadır. Yağan karın rüyada çabucak erimesi ise sıkıntılı dönemin kısa süreceğine ve bir daha yaşanmayacağına tabir edilir. Rüyada kar görmek genel olarak mutluluk habercisidir. Mevsimine göre değişiklik gösterse de genel bir ifade ile müjdeli haber alınacağına işaret etmektedir. Özellikle soğuk bir dönemde rüyada kar görmek başarı ve huzurun yakın zamanda rüya sahibini bulacağına işaret eder.

Rüyada Kar Yağdığını Görmek

Rüyada kar yağdığını görmek, hastalıklardan kurtulacağına işaret etmekle birlikte kısa bir dönem sıkıntı yaşanacağı ama bunun atlatılacağına işaret eder. Rüyasında kar gören kişi bekar ise yapacağı evlilikte mutluluğu bulacağına ve aile hayatında huzurlu bir hayat yaşayacağına delalet etmektedir. Aynı zamanda rüyasında kar gören kişi evli ise aile hayatının mutlu olacağına işaret eder. Rüyasında kar yağdığını gören kişi borçlu ise borçlarını kısa zamanda ödeyecektir. Rüyasında kar gören kişi tüccar ise çok büyük bir iş fırsatı ile karşılaşacaktır.

Rüyada kar gören kişi kış mevsiminde ise genellikle hayırlı bir haber alacak ve bundan mutluluk duyacak anlamına gelir. Ve rüyada görülen kar, kötülüklerin üstünü örterek rüya sahibini tük kötü, kıskançlık içeren duygulardan korunmasını sağlayacaktır. Huzura ermeye ferah bir hayat yaşamaya yorumlanır.

Rüyada Kar Yağışı Görmek

Rüyasında kar yağdığını gören kişi, gerginlikler ve kavga arasında kalacak demektir. Rüyada kar yapması stresli bir durumda bulunmaya delalet eder. Rüyada kar yağışı aynı zamanda sinir bozukluğu ve kötü olaylar karşısında tepkisiz kalmaya yorumlanır. Rüyada kar yağması ve rüya sahibinin bu kardan kendisini koruması,  etkilenmemesi gerçek hayatında bazı kötü durumlardan ve olaylardan sakınacağı anlamına gelmektedir. Rüyada kar yağmasından kaçmak ise zor durumda kalmaktan son anda kurtulacağı anlamına gelir.

Rüyada İlkbaharda Kar Yağdığını Görmek

Rüyada ilkbaharda veya yaz mevsiminde kar yağması pek hayra alamet değildir. Mevsimi dışında kar yağması genellikle olumsuzluklar içermektedir. Rüyada ilkbaharda yağan karı izlemek, rüya sahibinin hastalanacağı anlamındadır. Rüya sahibi mutsuz olacak ve fiziksel olarak bir hastalık geçirecek demektir.  Bu rüya aynı zamanda uyarıcı niteliğindedir. İlkbaharda kar yağdığını görmek rüya sahibinin yakınlarından birinin ağır bir hastalığa yakalanacağı anlamını taşımaktadır.

Rüyada Sonbaharda Kar Görmek

Rüyada sonbaharda kar görmek hayırlı ve güzel haberlerin alınacağına delalet eder. Mutlu ve huzurlu bir aile hayatı, iş yaşamında büyük başarılar ve hayırlı evlat olacağı anlamındadır.

Rüyada soğuk havalarda görülen kar genellikle hayırlı kabul edilir. Sonbaharda kar yağdığını gören kişi evlilik hayatında mutlu bir yuvaya sahip olacaktır. Maddi anlamda güzel ve helal kazançlar sağlanacağı anlamındadır. Aynı zamanda iyi kalpli insanlar ile yeni bir çevre edineceği eskisinden çok daha mutlu olacağı anlamı taşımaktadır. Sonbaharda kar yağdığını gören kimse istediği arzularına kavuşacak ve maddi anlamda rahat bir hayat sürecektir.

Rüyada Yaz Mevsiminde Kar Görmek

Rüyada yaz mevsiminde kar yağdığını görmek pek hayra alamet değildir. Rüya sahibinin iş ve özel hayatında büyük yanlışlıklar yaptığının anlayacağı olarak yorumlanmaktadır. Rüyada yaz mevsiminde kar yağdığını gören kişi hayatında daha fazla yanlış yapacağı ve bu yanlışların onu büyük ölçüde etkileyeceği anlamına gelmektedir.

Rüyada yaz mevsiminde kar yağdığını gören kimse bekar ise yanlış biri ile evlilik yapacak ve bu evlilikte mutsuz olacak anlamına gelir. Yaz mevsiminde kar yağdığını gören rüya sahibi eğer ki evli ise aile hayatında mutsuzluk ve huzursuzluklara sebebiyet veren kavgalar yaşayacağı anlamı taşımaktadır. Rüya sahibi genellikle bu tür rüyaları mevsimi dışında görüyorsa psikolojik olarak da etkilenme durumunda hassas olmasından kaynaklanabilir. Ancak rüyada mevsimi dışında kar görmek hayırlı bir şekilde tabir edilmez.

Rüyasında yaz mevsiminde kar gören kişi eğer çalışan biri ise iş hayatındaki bazı yanlışlarından dolayı maddi anlamda kayıplar vereceği şeklinde yorumlanır. Bu rüya sahibi hasta ise hastalığı artacak ve bu hastalık ile uzun bir süre daha mücadele edecek demektir. Yaz mevsiminde kar gören rüya sahibini eğer rüyasında kardan korunuyorsa, başına gelebilecek musibetlerden kısa zaman içinde kurtulacak demektir.

Rüyada Çığ Görmek

Rüyada çığ gören kimse, yakın çevresinden birinin sıkıntısına ortak olacak demektir. Aynı zamanda yakın akrabalardan veya yakın bir arkadaştan duyacağı kötü bir haber olarak yorumlanmıştır. Rüya sahibinin arkadaşlarından birisi hakkında duyacağı üzücü bir haber olduğu şeklinde de tabir edilebilir. Genellikle üzüntü, stres ve can sıkıcı olaylar şeklinde açıklanmaktadır.

Rüyada Kar Topu Oynamak

Rüyada kartopu oynadığını gören rüya sahibi, arkadaşlarıyla yakın bir zamanda eğlence yapacak anlamına gelir. Aynı zamanda bu rüya sahibinin dinlenmeye ve tatile ihtiyacı olduğu anlamındadır. İş sahibi olan birinin rüyasında kartopu oynadığını görmesi, rekabet ortamında gireceğini ve bu durumda başarılı olacağını göstermektedir. Rüya sahibinin güleceği ve mutlu olacağı anlamı da taşımaktadır.

Rüyada Karda Uyumak

Rüyada karda uyuduğunu gören bir kimse, yakın çevresiyle bağlarını koparır ve yeni çevreler edinir. Genel olarak yeni arkadaşlıklar ve yeni insanlar ile farklı ortamlara girme olarak açıklanmıştır. Rüya sahibin ailesi ile arasındaki bağlarda sıkıntı olabileceği gibi bir tabiri de vardır.

Rüyada Kar Üzerinde Yürümek

Rüyada kar üzerinde yürümek, yakın zamanda çok istenilen bir şeye kavuşulacağını gösterir. Genel olarak bu rüya başarı elde etmek ve arzu edilen bir şeye kavuşmak anlamındadır. Rüyada kar üzerinde yürüdüğünü gören biri, sevdiğine kavuşamıyor ve aşk acısı çekiyorsa bu durumun kısa bir zamanda sonlanacağı anlamına gelir. Rüya sahibi sevdiği kişi ile kavuşacaktır. Rüyada kar üzerinde yürümek edilen duaların kabulü ve korkusuzca bir yaşam demektir.

Rüyada Kar Altında Kalmak

Rüyada kar altında kalmak, genel bir ifade ile olumsuzluk içermektedir. Rüya sahibi uzun zamandır mücadele ettiği bir durumda başarıya ulamaz ve bundan dolayı ruhsal olarak bunalıma girer. Rüya sahibi aynı zamanda çevresindeki kişilerden uzaklaşır ve huzuru yalnızlıkta bulur.

Rüyada Kar ve Buz Görmek

Rüyasında kar ile birlikte buz görmek, genellikle aile ile yorumlanmıştır. Aile arasında oluşan bir sorunun çözüleceğine ve bundan aile ile arasındaki bağın kuvvetleneceğine işaret eder. Aynı zamanda rüyada kar ve buz gören kişi kendi işini kuracaktır ve bu işten güzel bir gelir elde edecektir.

Rüyasında kar ve buz gören kişi hasta ise hastalığından kısa bir süre içinde kurtulacağı anlamına gelir. Hastalıklardan kurtulmak ve huzura ermeye yorulur.

Rüyada Eve Kar Yağması

Rüyasında evine kar yağdığını gören kimse hayırlı bir haber alacak demektir. Aynı zamanda evine kar yağdığını gören kişinin kısmeti açılır. Hayırlı ve bereketli bir ömür süreceği, ev ve iş hanesine bolluk, bereket ve zenginlik yağacağı anlamındadır.

Rüyasında evine kar yağdığını gören kişi, istediği bir şeye kavuşacak demektir. İş hayatında yüksek başarı elde edilmesine ve aynı zamanda büyük kazançlar olarak açıklanmıştır. Bu rüya aynı zamanda rüyadaki karın yağış şekline göre değişen anlamlara sahiptir. Eğer rüyada eve yağan kar çok şiddetli ise üzüntülü bir duruma delalet eder. Rüyada evin içine yağan kar yavaş ve az ise o eve bolluk gelecek demektir. Sorunların artık biteceğine ve bir daha aynı sorunlarla karşılaşılmayacağına delalettir. Evli bir kimsenin rüyasında evine kar yağdığını görmesi genel olarak yavaş yağıyorsa mutluluk, huzur ve sorunsuz aile yaşamı olarak tabir edilir. Ancak eve yağan kar çok şiddetli ve zarar verici ise evlilik hayatında bazı olumsuz durumların yaşanacağı ve evlilikte kötü şartlar olacağına delalet eder.

Rüyada Kar Toplamak

Rüyada kar toplamak genellikle kısa süre zenginliğe kavuşmak olarak yorumlanır. Rüyasında kar toplayan kişi iş hayatında büyük fırsatlar elde ederek zenginliğe kavuşacak demektir.

Rüyada Kar Yemek Ne İfade Eder?

Rüyasında kar yediğini gören kişi borçlu ise kısa bir sürede tüm borçlarından kurtulacak anlamına gelir. Aynı zamanda rüyada kar yediğini gören kişi için hayatında bir değişim sürecek olacağına delalet etmektedir. Maddi olanaklarından yükselme ve işinde başarı sağlayacağı anlamındadır. Rüyada kar yemek, olumlu bir durum ortasında kalıp beklenmedik bir şekilde kazanç sağlanacağı şeklinde yorumlanmıştır. Rüya sahibi iş hayatında büyük kazançlı yatırımlar yaparak herkes tarafından saygınlık kazanacak ve takdir toplayacaktır. Etrafında onu kıskanan insanların olması ve bu durumun onu daha da güçlendirdiğini fark edecektir.

Rüyada kar yediğini gören kişi evli ise eşi ile aralarındaki sorunları tamamen aşacak ve daha huzurlu bir aile hayatına kavuşacak demektir. Rüyasında kar yediğini gören kişi bekar ise hayatına yeni biri girecek ve o kişi ile evlenmeyi düşünecek demektir. Aynı zamanda rüya sahibinin mutlu ve huzuru bir evlilik hayatı yaşamasına delalet eder.

Genellikle rüyada kar yemek şans ve gerçek kazanç demektir. Bu rüyayı gören şans oyunlarından bir miktar kazanabilir. Hayatında ummadığı bir yerden veya bir kişiden iyilik görecek demektir. Bu iyilik bazen maddi anlamda olabileceği gibi bazen de manevi anlamda bir destek mahiyetinde olacaktır.