Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Kaplan Görmek

Rüyada kaplanlar görmek ya da tek bir kaplan görmek gibi durumlar sık sık yaşanmaktadır. Vahşi bir hayvan olmasından ötürü rüya sahibinde genel olarak korku hissi yaşatsa da, bazen bu rüya çok farklı hislere ve sonuçlara da ulaşabilmektedir. Rüyada görülen kaplan genellikle acımasız bir patrona, zalim bir erkeğe, kibirli birine ve zengin birine işaret eder. Rüyada kaplan görmek hayra yorulur. Bunun sebebi rüyada kaplan görüldükten sonra kişinin tövbe edecek olması ve Allah’a sığınacak olmasıdır. Rüyasında kaplan gören kişiler aynı zamanda bir süre sonra çok kültürlü bir insanla da tanışabilir. Ancak rüyada görülen kaplanın fiziksel özellikleri, rüyayı görenin özellikleri, rüyanın görülme vakti gibi tüm durumlar, rüyanın yorumlanmasında önemli olacaktır.

Rüyada Kaplan Görmek Tahlili

Rüyada kaplan sevmekten rüyada kaplandan korkmaya kadar pek çok farklı rüya vardır. Ancak bu rüya görüldükten sonra, rüya ve rüya sahibi hakkında sorulması gereken sorular doğacaktır. Bu durumlar şu şekilde sıralanabilir:

 1. Rüyada görülen kaplanın rengi
 2. Rüyada görülen kaplanın fiziksel durumu
 3. Rüyayı görenin medeni hali
 4. Rüyayı görenin cinsiyeti
 5. Rüyada yaşanan olay
 6. Rüyanın görüldüğü vakit

Bu durumların her birinde, rüyaya yapılacak yorum değişmektedir. Bu yüzden rüyanıza dair hatırladığınız her detay, sizi en doğru yoruma götürecektir.

Rüyada Kaplan Öldürmek

Bu rüya genellikle kıskanç ve haset insanların etrafından silineceğine işaret eder. Rüyada görülen kaplan, sizi kıskanan, iyiliğinizi istemeyen ve arkanızdan konuşan kişilerdir. Ancak bu kaplanın öldürülmesiyle birlikte etrafınızda bulunan bu insanlar da bir bir yok olacaktır. Aynı zamanda kişinin kendisi için de oldukça hayırlı bir iş yapacak olması anlamına gelmektedir. Rüyada kaplan saldırmasının hemen hemen zıt anlamına gelen bu rüya, oldukça hayırlı bir rüyadır.

Rüyada Kaplan Eti Yemek

Rüyada kaplan beslemek gibi rüyalar da sık sık görülür ancak rüyada kaplan eti yemek herkesin gördüğü rüyalardan değildir. Rüyasında kaplan eti yiyen kişiler hiç tahmin etmeyeceği bir zenginliğe ulaşır. Bu sayede kişi ömrünün sonuna kadar bereket içerisinde yaşar ve mutlu olur. Bu kazancı ve bolluğu sevdikleriyle ve ihtiyacı olanlarıyla da paylaşacak olan rüya sahibi, güzel günlerin kapısını aralar.

Rüyada Kaplana Binmek

Rüyada kaplana binmek de zenginlik ve bolluk rüyalarındandır. Rüyada kaplan ısırmasının yanı sıra, bu tip rüyalar genellikle kişinin zenginlik içerisinde yaşamasını, krallara layık bir hayat sürmesini ve sıkıntı çekmemesini müjdelemektedir. Kaplana bir atmış gibi binen ve kaplandan korkmayan kişiler başarılı olur. Bu başarı karşılığında da büyük kazançlar elde eder. Bu yüzden rüyasında kaplana binen kişilerin kısa sürede zengin olacağı söylenir.

Rüyada Kaplan Saldırması

Rüyasında bir kaplanın kendisine saldırdığını gören kişiler, kısa süre sonra hayatında oldukça önemli gelişmeler yaşar. Rüya sahibi bir süre sonra başarılı işlere adım atar ve özellikle iş hayatında beklenmedik bir yükseliş yaşar. Kişinin hayatında olumlu gelişmeler yaşanır ve gelişmelerin karşısında tarif edilmez bir mutluluğa erişir. Rüyada kaplan saldırması her ne kadar üzücü ve korkutucu bir rüya gibi gelse de, aslında kişinin hayırlı olaylar yaşayacak olmasına işaret etmektedir.

Rüyada Kaplan Avlamak

Rüyada kaplan görmek neye işarettir diye sorulduğunda, birçok cevap vermek mümkündür. Rüyada görülen kaplanla ne yapıldığı da bu açıdan önem taşıyacaktır. Rüyada görülen kaplanı avlamak, yakın zamanda kendisine bir çıkar sağlayacaktır. Ancak bu çıkarı doğru ve dürüst yollarla değil, hiç tasvip edilmeyen ve hak yiyici yollarla yapacaktır. Kişi, kazancını ve elde ettiklerini başkalarının üzerinden, haksız yollarla kazanacaktır. Bu rüyayı gören kişiler, insanları kendinden daha aşağıda gören ve emeği önemseyen kişilerdir.

Rüyada Evde Kaplan Görmek

Rüyada evde kaplan görmek de, kaplanlı rüyaların vazgeçilmez olaylarından biridir. Rüyasında evde kaplan gören kişilerin yakın zamanda bazı sinir bozucu olaylar yaşayacağını söylemek mümkündür. Öncelikle rüya sahibinin bir düşmanı olduğundan bahsetmek gerekir. Bu düşman, rüya sahibinin bir açığını, güçsüzlüğünü beklemektedir. Ardından düşman rüya sahibine saldıracak ve kişiyi mutsuz edecektir. Bu rüyayı gören kişilerin dikkatli olması gerekmektedir.

Rüyada Kaplan Kovalaması Görmek

Rüyada kişinin kendisini bir kaplanın kovaladığını görmesi, sık yaşanan olaylardan biridir. Rüyada kaplan görmek ve korkmak gibi durumlar da, içerisinde kaplan geçen hemen hemen tüm rüyalarda mümkündür. Kişinin rüyasında bir kaplan tarafından kovalandığını görmesi, kişinin aslında yakın zamanda bir atılımda bulunmak istenmesini gösterir. Ancak bu girişim çeşitli engellerle karşılaşacak ve kötü sonuçlanacaktır. Aynı zamanda bir aile büyüğünün de varlığına işaret eder. Bu rüyayı gören kişiler, bir büyüğünü üzmemek için sözünü dinlemek zorunda kalabilir. Aynı zamanda kişinin hadsizlik, ukalalık gibi özelliklere sahip olması da bu rüyayla açıklanmaktadır.

Rüyada Beyaz Kaplan Görmek

Rüyada beyaz kaplan yavrusu görmek ile rüyada beyaz kaplan görmek de farklı anlamlara gelmektedir. Rüyasında beyaz kaplan gören kişilerin, özellikle iş hayatında büyük bir kazanç elde edeceğini söylemek mümkündür. Bu kazancın kaynağı kişinin yakın zamanda iyi ve yardım sever bir insanın ortaklığına girecek olmasıdır. Bu sayede kötü giden her şeyin çözüme ulaşacağı ve özellikle maddi sıkıntıların son bulacağı söylenmektedir. Rüyada görülen beyaz kaplan yavrusu ise, bu rüyanın sonuçlarının biraz daha zaman istediğine işarettir.

Rüyada Kaplan Beslemek

Rüyada kaplan yavrusu beslemek gibi rüyalar da sıkça görülmektedir. Ancak beslenen kaplanın yavru olup olmaması da rüyanın yorumlanmasında önem taşımaktadır. Bu rüyayı gören kişilerin, gerçekleşmesini istediği bir şey vardır ancak bu isteğe ulaşmak zorlu olacaktır. Kişinin istediklerine ulaşması için çeşitli zorlukları aşması, sabretmesi ve azmetmesi gerekmektedir. Özellikle destek aldığı kişileri yanından ayırmamalı, iyiliğini düşünen kişilere nankörlük edilmemelidir. Eğer ki beslendiği görülen kaplan vurulmuş ya da yaralıysa, kişinin yakın zamanda çok büyük bir sevap işleyeceği de söylenmektedir.

Rüyada Kaplan Görmenin Psikolojik Ve Dini Yorumu

Rüyada kaplan görmenin birçok psikolojik yorumu bulunmaktadır. Öncelikle kişinin fiziksel ve manevi özellikleri de bu rüyanın yorumlanmasında önemlidir. Bu açıdan bakıldığında:

 1. Bekar birinin rüyasında kaplan görmesi, güçlü biriyle bir evlilik yaşamasına
 2. Evli birinin rüyasında kaplan görmesi maddi sıkıntıların sona ermesine
 3. Kadının rüyasında kaplan görmesi güçlü bir erkekle tanışacağına
 4. Erkeğin rüyasında kaplan görmesi maddi anlamda güçleneceğine
 5. Rüyada görülen kaplanın sabah vakti görülmesi düşmanlarınıza karşı tetikte olmanız gerektiğine
 6. Rüyada görülen kaplanın akşam vakti görülmesi, merhamet etmeniz gerektiğine işarettir.

Tüm bunların yanı sıra, kişinin rüyasında genel olarak kaplan görmesi, kişinin kendisini bedensel olarak güçlü hissetmesine işarettir. Rüyada kaplan yavrusu görmek diyanet tarafından da yorumlanan rüyalardan biridir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında kaplan gören kişiler zalim bir sultan veya kuvvetli bir düşmana sahiptir. Kaplan eti yiyenler zenginleşir, kaplana bineneler devlette yükselir yorumlarında bulunmuştur. Özetle, kişinin rüyasında kaplan görmesi ve bu kaplanda korkmadan olaylara şahit olması, kişinin kısa bir süre sonra özellikle maddi konularda büyük bir rahatlamaya erişeceğine işaret eder.