Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Kapamak görmek

Genel Bilinen: Kapı, kilit vb. şeyleri kapamak erkek için evlenmeye, Kapamak bazen hile ile açmaya, üstesinden gelemeyeceği bir işten kaçınmaya delalet eder.


Molla Cami: Rüyada bir kapıyı kapadığını gören kimse, bekarca saliha bir kadınla evlenir. Eğer evli ise, hanımından ayrılır. Bazen bir veya daha fazla kapıyı kapamak bir husustan dolayı iş sahibinin bir hizmette devamlı kalacağınaişarettir. Kilit kapadığını gören kimse, bir kadınla evlenir. Kapısının kapalı olduğunu gören kimse, dünya işlerini korumaya çalışır. Evinin kapışını kapamak istediğini ve kapadığını gören kimse, aciz kaldığı bir durumdan imtina eder.


Nablusi: Rüyada yeni bir kapıyı kapadığını gören kimse, bekarsa saliha bir kadınla evlenir. Eğer evli ise, hanımından ayrılır. Bazan bir veya daha fazla kapıyı kapamak bir husustan dolayı iş sahibinin bir hizmette devamlı kalacağma delalet eder.
Kilit kapadığını gören kimse, bir kadmla evlenir.
Kapamak hile ile açmaya delalet eder.
Kapısının kapalı olduğunu gören kimse, dünya işlerini korumaya çalışır. Evinin kapısını kapamak istediğini ve kapadığını gören kimse, aciz kaldığı bir durumdan imtina eder.