Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Kalabalığın Koşması Görmek

Rüyada kalabalığın koştuğunun görülmesi kişinin bereketinin açılması, iyi kazanç elde etmesi ve maddi anlamda güçlenmesi gibi anlamlara gelir. Rüyada kalabalığın koşması çoğu zaman olumlu anlamlara gelse de bazen rüya sahibi için problem teşkil edebilir. İslam alimlerinin bir çoğu bu rüyanın güzel anlamları olduğu konusunda ortak anlaşmaya varmışlardır. Bununla beraber bir rüyanın doğru şekilde yorumlanabilir olması için mutlaka rüya içeriğini iyi anlamak gerekir. Rüya içinde olumsuzluklar olması rüyanın güzel anlamını değiştirebilir.

Rüyada Kalabalığın Kendine Koştuğunu Görmek

Rüyada kalabalık grubun kişiye doğru koştuğunu görmek  hedef olmak anlamına gelir. Rüya sahibi eğer bekar bir erkek ise, çevresindeki tanıdıklar onu bekar kızlar ile tanıştıracaktır. Rüya sahibi kısa süre içinde hayatını bu bekar kızlar ile birleştirebilir. Evlilikten kısa sonra bebek dünyaya gelebilir. Kişiye rüyadan sonra değeri yüksek olan bir mal varlığı kalabilir. Mal varlığı sevilen bir akrabanın yaşamını yitirmesi sonrasında kalacaktır. Bu kişi yaşça küçük olmasına rağmen zamansız şekilde vefat edecektir.

Rüyada Çılgın Kalabalığın Koştuğunu Görmek

Rüyada çılgın kalabalığın koştuğunu görmek kişinin büyük miktarda kazanç elde edeceği anlamına gelir. Rüya sahibi işten hiç beklemediği bir şekilde hızlıca terfi alabilir. Bu terfisi ona kazançlı gelecektir. Önemli bir projenin sonuna gelerek yüklü miktarda ödeme almak mümkün olabilir. Rüya sahibi kişi çevresindeki insanlardan daha üst konuma geçecektir. Bu durum rüya sahibinin herkes tarafından kıskanılmasına neden olacaktır.

Rüyada Kalabalığın Koştuğunu Ardından Düştüğünü Görmek

Rüyada kalabalığın koşup ardından düştüğünün görülmesi sağlık problemi yaşanacağına işaret eder. Rüyada kalabalığın koşması her ne kadar bereket ve bolluk gibi güzel anlamlara gelse de bu güzel anlam bozulabilir. Özellikle kalabalığın sıkıcı olduğu görülüyorsa, rüya sahibi uzun sürecek olan bir hastalığın pençesinde kendini bulabilir. Hastalık uzun süre boyunca geçmeyeceğinde hasta kişi işlerinden ve sosyal hayatından önemli ölçüde geri kalacaktır.

Rüyada Kalabalığın Yarışta Koştuğunu Görmek

Rüyada kalabalık grubun yarışta koştuğunu görmek azimli olmaya işaret eder. Rüya sahibi eğer işsiz bir kimse ise, iş bulacaktır. İşi olan rüya sahipleri ise işlerinde başarıya ulaşacaklardır. Bu başarı onların alacakları aylık kazanca da yansıyacaktır. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyada kabalalığın yarış içinde olması rüya sahibinin azılı rakipleri olması anlamına gelir. Rüya sahipleri başarılı olmak için rakiplerini geçmek zorunda kalır. Bunun için mübah olmayan yolları tercih etmek zorunda kalabilir.

Rüyada Kuru Kalabalığın Koştuğunu Görmek

Rüyada kuru kalabalığın koştuğunu görmek rüya sahibi kişinin fakirleşmesi anlamına gelir. Sırf bu nedenle kişi dışarı dahi çıkmak istemeyebilir. Kişi kendini sürekli üzgün hisseder. İçinden hiçbir şey yapmak gelmez. Çevresindeki kişiler ile arasındaki bağ kopabilir. Bir diğer yoruma göre ise kuru kalabalığın koşması, rüya sahibi kişinin köşeye sıkışması anlamına gelebilir. Özellikle borcu olan rüya sahipleri alacaklıları tarafından köşeye sıkıştırılabilir. Kişiler borçlarını almak için rüya sahibine rahatsızlık verebilirler.

Rüyada Kalabalığın Gece Vakti Koştuğunu Görmek

Rüyada kalabalığın gece vakti koşması saklanması gereken günahların olması anlamına gelir. Rüya sahibi ya da rüya sahibinin bir tanıdığı bu günahı işleyebilir. Bazı rüyalardan sonra rüya sahibi bu günahın işlendiğine uzaktan tanık olmuştur. Rüyada kalabalığın koşması iyi kazanç anlamına geldiğinden kişi günahtan sonra haksız şekilde kazancını yükseltebilir. Fakat bu günah kişinin büyük bir vicdan azabı çekmesine neden olacaktır. Kişi af dileyerek bu yükten kendini kurtarabilir. Fakat sanıldığı kadar kolay olmayacaktır.