Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Kaka Görmek

Rüyada kaka görülmesi hem olumlu hem de olumsuz anlamlara gelen bir rüyadır. Bu rüya kişilerin hayatlarını değiştirme gücü olan etkili rüyalar arasında yer almaktadır. Genellikle kişiler bu rüyayı gördüklerine hoşnut olmasalar bile, bu rüyaların da kişilerin hayatlarına olumlu etki etme özelliği vardır. Olumlu etkilerine örnek vermek gerekirse, kişiler bu sayede maddi anlamda kazanç sağlayabilirler. Buna ek olarak kişilerin aile hayatlarında yaşadıkları problemler son bulabilir.

Fakat genellikle bu rüya olumsuz özellikleri ile ön plana çıkan bir rüya olmaktadır. En bilinen kötü özelliği ise kişileri zor durumda bırakması ve şahit olmak istemedikleri olaylara şahit etmesidir. Bütün bunlarla birlikte unutulmamalıdır ki, rüyalar yorumlanırken rüyanın çevresi,  kişilerin duygu durumları gibi önemli etkenler dikkate alınmadan rüyanın yorumlaması yapılmamalıdır. Aksi takdirde rüyalar yanlış yorumlanmış olacaktır.

Rüyada Kaka Yapan Birini Görmek

Rüyada kaka yapan birini görmek kişilerin istenmeyen bir olaya şahit olacağı anlamına gelir. Bu olay bir hırsızlık olayı olabilir. Kişiler belki de tanıdıkları bir kimsenin bir yerden bir şeyler çaldığına şahit olabilirler. Bununla beraber bu konuda ne yapacaklarını şaşırmış bir vaziyette bulabilirler kendilerini. Buna ek olarak rüyayı gören kişiler aldatma olaylarına da şahit olabilirler. Bu durumu paylaşmak için ise kendilerine bir dert ortağı arayabilirler.

Bazı alimler bu rüyanın önce kötü etkilerini göstereceğine ve daha sonra  da iyi etkilerinin görüleceğine işaret etmişlerdir. Kötü etkileri yukarda sayılan etkiler olabilir. İyi etkilere örnek olarak da, beklenmedik bir yerden yüklü para gelmesi ve değerli bir eşyanın umulmadık bir yerde bulunması olabilir. Umulmadık yerde bulunan eşyalar sayesinde kişiler maddi durumlarını düzelteceklerdir.

Rüyada Yüze Kaka Bulaşması

Rüyada yüze kaka bulaşması kişilerin çok önemli bir işten çuvallayacaklarının bir göstergesidir. Bu işler öğrenciler için önemli okul projeleri, çalışanlar için ise kendilerini bekleyen önemli satışlar olabilir. Rüyayı gören kişi ufak bir detay nedeni ile yaptıkları bütün emekleri boşa harcayacaklardır. Eğer rüyayı gören kişi bekar ise, hayatına birinin girmesi zorlaşacaktır. Eğer rüyayı gören kişinin hayatında zaten birisi varsa bu kişinin hayatında olan kişi ile sorunlar yaşaması işten bile olmayacaktır. Çalışan kişiler de bu rüyadan sonra işlerini yaparken bir hayli zorlanacaklardır.

Rüyada Zorlanmadan Kaka Yaptığını Görmek

Rüyada zorlanmadan kaka yaptığını görmek hayırlara vesile olan bir rüyadır. Bu rüya sayesinde kişilerin işleri yolunda gitmeye başlar. Öğrenci iseler derslerinde üstün başarı göstermeye başlarlar, eğer çalışan iseler işlerinde yükselebilir ve beklemedikleri bir yerden para alabilirler. Ev hanımları bu rüyayı gördüğü zaman evlerine huzur ve bereket gelir. Artık o evde kavga ve gürültü yaşanmaz. Can sıkıntıları giderilir. Bütün bu olumlu manaların gerçekleşmesi ise çok kısa zaman alır. O nedenle etkileri çabuk görülen bir rüyadır.

Rüyada Boklu Tuvalet Görmek

Rüyada boklu tuvalet görmek genellikle olumsuz manalar taşıyan bir rüyadır. Bu rüyaya göre,

  • Kişilerin iş hayatı yolunda gitmez,
  • Beklenen sonuçlar alınmaz,
  • Borçlular ödemeleri yapmakta gecikir,
  • Aileden yaşı ileri olan bir kimse hastalanır.

Bunlara ilaveten, kimi alimler rüyanın bazı olumlu manalara gelebileceğini de söylemişlerdir. Fakat bu rüyanın olumlu etkileri gerçekleşse bile, çok kısa sürdüğü bilinmektedir. Olumlu mana olarak da kişilerin hayatlarının birkaç saatini mutlu geçirmelerine yönelik bazı aktiviteler içerisinde yer almalarıdır. Bu kalıcı bir mutluluk olmayacaktır.

Rüyada Büyük Abdesti Suyla Temizlemek

Rüyada büyük abdesti suyla temizlemek rüya sahibi kişinin zengin olması anlamına gelmektedir. Bu kişiler beklemedikleri kişiler tarafından bir iş teklifi alabilirler. Bu iş teklifleri genellikle kendilerine uygun olan işler olacaktır ve bu sayede hemen kabul edilecektir.

Bununla birlikte bu kişilere kısa yoldan zengin olacakları bazı yollar açılabilir. Bu yollardan bir tanesi ise mirastır. Kişiler ani gerçekleşen bir ölüm ile birlikte yüklü bir mirasın sahibi olabilirler. Miras konusunda kişiler aile büyükleri ile sorun yaşayabilirler. Fakat bu sorunların çok uzun sürmeden sonuçlanacağı bildirilmektedir.

Sorunların çözülmesi için ise kişilerin anlayışlı davranmaları gerekecektir. Ancak bu sayede rüyalar olumlu şekle bürünecektir. Aksi takdirde küslükler ve kırgınlıklar sanıldığından da uzun sürerek kişilerin aile hayatlarına ve kişisel mutluluklarına engel olacaktır.

Rüyada Kaka Temizlemek

Rüyada kaka temizlemek kişinin kendisini temize çıkarma isteğinin bir dışavurumudur. Kişiler kendilerini bu rüyadan sonra bir takım istenmeyen durumlar içerisinde bulabilirler. Bu durumlara örnek vermek gerekirse, kişilerin kendilerini maddi açıdan zor durumda bırakmaları, kişilerin sevdiği kişiler karşısında mahcup duruma düşmesidir. Genellikle bu rüya zor durumda kalmanın yanı sıra, kişilerin utanç duyacakları bir işe girişecekleri anlamına da gelmektedir. Bu utanç duyulan işlere genellikle bir arkadaş yüzünden girişildiği söylenir.

  • Kişi kakayı tamamen temizlediğini görüyor ise, işlerinde başarıya uğrar,
  • Kişi eğer temizliği başarı ile sonlandıramadığını görüyor ise, genellikle kendini zor durum içerisinde bulacaktır.

Rüyada Kaka Yapmak

Rüyada kaka yapmak alimlerin yaptıkları yorumlara göre çok geniş anlamlara sahip rüyalardan bir tanesidir. Bu rüya hem kötülükleri, kısmetin kapanmasını, kazancın zorlanmasını sembol ederken bir yandan da rüyanın detaylarına göre istenmeyen kişilerden kurtulma, istenmeyen durumların önüne geçme şeklinde yorumlara da sahiptir.

Rüyada kaka yaparken kişi eğer zorlandığını görüyor ise, bu kişinin çaba harcayacağı anlamına gelmektedir. Bu çabalar insanların şevkini kıran cinsten çabalar olabilir. Eğer kişi işini hallederken zorlanmıyor ise de dertlerinden kurtulmanın son derece kolay olduğunu fark edecektir.

Rüyada Kendi Pisliğini Yaparken Görmek

Rüyada kendi pisliğini yaparken görmek farklı anlamlara gelen rüyalardan bir tanesidir.

  • Pisliğin bir başkası göreceği şekilde yapılması kişilerin önlerine çıkacak olan engellerin habercisidir. Bu engeller genellikle maddi konularda olacaktır. Kişiler bu dönemlerde para kazanmakta ve para bulmakta zorlanabilirler.
  • Eğer kişi pisliğini yalnızken yapıyor ise bu durum genellikle kişilerin istenmeyen durumlardan kurtulacağı şeklinde yorumlanır. Bu istenmeyen bir kişi ya da istenmeyen bir evcil hayvan bile olabilir.
  • Pisliğini yapan kişi zorlandığını görüyorsa bu durum kişinin istemediği durumlardan kurtulmak için çok çaba harcayacağının bir göstergesidir.

Rüyada Eline Kaka Bulaşması

Rüyada eline kaka bulaşması rüya sahibi kişilerin bulaşmak istemedikleri bir işe bulaşacaklarının bir göstergesidir. Bu işler genellikle kişilerin aile hayatını ilgilendiren konular olacaktır. Aile hayatında yer alan bazı önemli problemler ve köklü değişikler, kişilerin aile içerisindeki bir kişi ile geçinememesi, aile bağlarının zayıflaması ve daha sonra kopması gibi konular hakkında sık sık mücadele verilecektir. Bu durumdan kazançlı çıkmak için rüya sahibi kişilerin sabırla hareket etmeleri gerekecektir.

Rüyada Birinin Kaka Yediğini Görmek

Rüyada birinin kaka yediğini görmek ender görülen rüyalardan bir tanesidir. Bu rüya insanların doymak bilmez davranışlarından dolayı zarar görecekleri anlamına gelmektedir. Bu kişiler hayatlarında hiç üretmedikleri ve sadece tüketim yaptıkları bir dönemden geçiyor olabilirler. Kişiler ileriki zamanlarda yaptıkları işlerin cezasını çekeceklerdir. Bu nedenle bu gün attıkları adımlarda son derece dikkatli olmaları gerekmektedir.