Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Kahverengi Kedi Yavrusu Görmek

Rüyada kahverengi yavru kedi görmek İslam alimleri tarafından olumsuz yorumlanmaz, aksine hayra delalet eden unsurların başında gelir. Rüyada kedi görmek ise alimleri bir derece ihtilafa düşüren hususların arasında yer alır. Bazı alimler kedi görülmesini oldukça olumlu yorumlarken bazıları da uğursuz olarak nitelendirmektedir. Dinimizde uğur ya da uğursuzluk kavramının söz konusu olmadığının farkında olmalısınız. Bu nedenle görülen rüyalara da bu çerçeveden bakılmamalıdır.

Alimlerin yapmış olduğu rüya yorumlarının sonrasında rüyanın psikolojik boyutunun da muhakkak dikkate alınması gerekir. Bu psikolojik boyut içinizde tuttuğunuz ve bastırdığınız karakteristiklerinizi ele vermektedir. Kendini daha iyi tanımak isteyen ya da manevi olarak boğulmak istemeyen kişilerin muhakkak rüyalarına bir kulak vermesi gerekir.

Rüyada Küçük Kahverengi Kedi Görmek Hayırlı Mıdır?

Kahverengi ferahlığa ve sağlam duruşa delalet eder. İçinde yer alacağınız ortamlar sizi bunaltsa da özellikle sağlam duruşunuz ve gösterdiğiniz olgunluk ile kısa sürede bu durumu atlatacağınız anlamına gelmektedir. Kahverengi küçük kedi görmek dertlerin boyutları hakkında da fikir verecektir. Kedinin küçük boyutta olması başınıza gelecek olan musibetlerin boyutu hakkında da fikir vermektedir. Sıkıntılar ile karşılaşacağınız fakat bunların etkisinin oldukça kısa süreceği manasına gelir.

Rüyada Evinize Girmiş Küçük Kahverengi Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Kişilerin hanelerine girmiş olan kedi büyütmeniz ve yetiştirmeniz gereken iyi niyetleriniz anlamına gelir. Bu  manevi olarak oldukça iyi bir yolda olduğunuzun simgelerinden bir tanesidir. Yavru olması henüz kendinizi geliştireniz ve yol kat etmeniz gerektiğinin bir yansımasıdır.

Ev ve hane kavramları alimler tarafından çok sıkı bir biçimde dikkate alınır. Bu nedenle haneye giren unsurlar kişilerin ile kavramı ile alakalıdır. Örneğin gelen kedinin kirli ya da hırçın olması eşlerin birbirlerine karşı olan tavırlarını törpülemeleri gerektiği manasına da gelecektir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Kedi Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Evinize Giren Kediyi Sahiplenmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada evinize giren kahverengi kediyi sahiplenmek hayırlara vesiledir. Kedi sahiplenmek müşkül durumda olan bir kişiden yardım alınması manasına gelir. Özellikle kedinin yaralı olması size sığınan birine sevgi ve şefkat göstermeniz gerektiği ile alakalı bir uyarı olarak da dikkate alınabilir. Bu süreç içerisinde kediyi yakın akrabaya yoran bir çok alim vardır.

Bu alimler kedinin sizin evinize sığınması ve zor durumda olmasını yardım isteyecek bir akrabanın yakı zamanda kapınızı çalacağına yorar. Bu rüyalar kişilerin daha temkinli davranmaları gerektiği ve kendilerine gönderilen imtihanlardan da iman ile geçmeleri gerektiğini simgelemektedir.

Rüyada Kahverengi Kedinin Yaralandığını Görmek Hangi Anlamdadır?

Kahverengi kedinin yaralandığını görmek özellikle iç dünyanızda sahip olduğunuz ferasetten taviz vereceğiniz durumlara yorulur. Bu bir uyarı rüyasıdır. Karşılaşılan durumlar ne denli zor olursa olsun olgunluğunu yitirmemeniz gerektiği konusunda birer uyarıdır.

Aynı zamanda iman sevgisine de tekabül eder. Bunun yaralanmış olması son dönemlerde dünyevi işler ile iç içe olduğuz ve manevi dünyaya önem vermediğiniz şeklinde de yorumlanabilmektedir. Kahverengi kedinin yaralanmasına artık izin vermemeli ve dini vecibelere bir adım daha yaklaşmalısınız. Bu uyarı rüyaları ile daha da tehlikeli bir durum yaşamadan maddi hayatınıza yön verebilirsiniz.

Rüyada Kahverengi Bir Kedinin Yanınıza Geldiğini Görmek Ne Anlamdadır?

Kahverengi kedi İslam alimleri tarafından olumlu bir biçimde yorumlanır. Bu nedenle yanınıza geldiğini görmek de size iman konusunda donanımlı olan kişilerin yardım edeceği şeklinde yorumlanabilmektedir. Kedinin yanınıza gelmesinden sonra size saldırması ise öncelikle iyi niyetli gibi görünen kişilerin aslında sizin iyiliğinizi istemediği ve hatta size zararının dahi dokunabileceği anlamına gelmektedir. Bu kişilere karşı daha temkinli olmanız adına size gönderilen rüyalardandır.

Kahverengi Kedi görmenin tabiri için, Rüyada Kahverengi Kedi Görmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Kahverengi Yavru Kediler Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kahverengi yavru kediler görmek sıkıntı ve yoğunluğun işaretidir. Yavru kediler içine düşeceğiniz sıkıntıların habercisidir. Birden fazla olmaları bu sıkıntıların bir anda sizi bulacağı anlamına gelir. Özellikle manevi sıkıntıya yorulduğun da altı çizilmelidir. Rüyalar uyarı için kişilere gönderilir. Bu nedenle sıkıntılar ile karşılaştığınız zaman sükunetinizi yitirmemeniz gerektiği konusunda da bir bilgi vermektedir.

Rüyada Sinirli Kahverengi Yavru Kedi Görmek Hayırlı Mıdır?

Rüyada kahverengi kedilerin size karşı hırçınlaştığını görmeniz direkt olarak iman yönünden sıkıntılar yaşanabileceği anlamına gelmektedir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada asabiyet ve sinir kişilerin ilerleyen günlerde karşılaşacakları çetin olayların bir yansımasıdır. Bu rüyayı dikkate alarak çetin günlerden sabırla çıkmayı ve imtihanınızı isyana karışmadan atlatmayı mümkün kılabilirsiniz.