Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Kaçırıldığını Görmek

Kaçırıldığının rüyada görülmesi rüya sahibinin hayır demeyi bilmeyen bir kişiliğe sahip olması nedeni ile her zaman başkasının seçimleri ile hayatını sürdürmesi ve başkalarının seçimleri ile yaşamak zorunda olması anlamında yorumlanmaktadır. Bu rüyayı gören kişilerin tek başına karar alamaması nedeni ile mutsuzluk yaşayacağına işaret eder. Rüyada kaçırılmak onu yönlendirmeye çalışarak özgürlüğünü elinden alan kişilerin varlığına delalet eder.

Rüyada kaçırılmak Diyanet yorumuna göre; rüyada kaçırıldığını gören kişilerin yakın çevrelerinden birileri tarafından takip edildiği ve her hareketlerini bilmek istediği birilerinin olduğuna işaret eder.

Rüyada kaçırılmak genel olarak bu rüyayı gören kişilerin karakterlerindeki değişikliklerin ifadesi olarak görülmektedir. Rüya sahibinin yaşamını altüst eden olaylar olduğuna ve olayları aşmak için yardıma ihtiyacı olduğuna işaret eder.

Rüyada Birinin Kaçırılmasını Görmek

Rüyada birinin kaçırıldığını görmek, rüya sahibini hayatında olacak ani değişikliklere işaret eder. Bu rüya, rüya sahibinin hayatında hiç aklında olmayan bazı değişikliklerin meydana gelerek hiç beklemediği anda hayatının değişeceğine işaret eder.

Rüyada kaçırılmaktan korktuğunu gören rüya sahiplerinin maddi ve manevi konularda bazı kısıtlamalar yaşayacağına ve bu kısıtlamaların bazı kimseler tarafında olacağına işaret eder. Rüya sahibi kısıtlama kaygısı yaşayarak çevresindeki insanlara fazla taviz vermeden hiçbir işine karıştırmak istemez. Bu rüya. Rüya sahibinin yaşayabileceği maddi ve manevi sıkıntılar için duyduğu kaygılara işaret eder.

Rüyada tanımadığı birisinin kaçırıldığını görmek, rüya sahibinin manevi değerlere verdiği önem ve hassasiyete işaret eder. Bu rüya, rüya sahipleri için olumlu olarak veya olumsuz olarak yorumlanmaktadır. Olumlu olarak yapılan yorumlara göre; rüya sahibinin kısa bir sürede alacağı güzel haberlerle keyfinin yerine geleceğine işaret eder. Olumsuz olarak yapılan yorumlara göre; rüya sahibinin işinde sıkıntı yaşayarak kötü günler geçireceğine işaret eder.

Rüyada Bayıltılarak Kaçırıldığını Görmek

Rüyada bayıltılarak kaçırıldığını görmek, rüya sahibinin sağlığına önem vermeyerek ihmal ettiğini ve bu nedenle kısa bir süre hastanede yatarak işlerinden uzak kalacağına işaret eder. Rüyada kendi isteği ile kaçırılmak ise rüya sahibinin alacağı bütün kararları sadece kendi isteği ile belirleyen inatçı bir yapıya sahip olduğuna ve yolundan döndürmeye çalışan kişilerin etkisinde kalmayarak kendi kararları doğrultusunda yoluna devam edeceğine işaret eder.

Rüyada Kızının Kaçırıldığını Görmek

Rüyada kızının kaçırıldığını görmek, rüya sahibinin sevdiklerini kaybetme korkusu yaşadığına işaret eder. Bu rüya. Rüya sahibinin;

  • Çok sıkıntılı zamanlar geçireceğine,
  • Ruhsal olarak çöküntü yaşayacağına işaret eder.

Bu rüya. Rüya sahibini içerisinde bulunduğu ruhsal hastalıktan ailesini yardımını alarak kurtulacağına ve sıkıntılarından arınmış olarak hayatına devam edebileceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Oğlunun Kaçırıldığını Görmek

Rüyada oğlunun kaçırıldığını görmek, rüya sahibinin hayatında yalan nedir bilmeyen ve her zaman dürüst olan kimseye işaret eder. Rüyayı gören kişi genç bir kadın ise kazanç sağlayan işlerle uğraşacağına işaret eder. Rüyada başkasının çocuğunun kaçırıldığını görmek, rüya sahibinin bazı sağlık sorunları yaşayacağına ve huzurunun kaçacağına işaret eder.

Rüyada Kardeşinin Kaçırıldığını Görmek

Rüyada kardeşinin kaçırıldığını görmek, rüya sahibinin yaşantısında beklenmedik bir sorunla karşılaşacağına ve bu sorunu çözmeye gücünün yetmeyerek çok sıkıntılı zaman geçireceğine işaret eder. Rüyada kaçırılan kardeşini bulduğunu gören rüya sahibi için huzura kavuşmaya işaret eder.

Rüyada ablanın kaçırıldığını görmek ile ilgili yapılan çeşitli yorumlara göre rüya sahibinin;

  • Uğursuz sayılan bir eşyanın evden çıkarılarak atılacağına,
  • Mesafeli olunan birisi ile eski samimiyete dönüleceğine,
  • Yaşamış olduğu acemilikleri üzerinden atacağına,
  • İş sahibi olmak için acele etmemesi ve daha iyi bir dönemi beklemesi gerektiğine işaret eder.

Rüyada Babasının Kaçırıldığını Görmek

Rüyada babasının kaçırıldığını görmek, rüya sahibinin yaşadığı geçim sıkıntılarını geride bırakarak yeni tatlar keşfedeceğine işaret eder. Bazı yorumlarda ise rüya sahibinin alacağı kötü haberlerle moralinin bozularak üzüntü yaşayacağına işaret eder. Bu rüya ile ilgili yapılan çeşitli yorumlamalara göre;

  • Rüya sahibinin kendi işini açacağına,
  • Yaşadığı sıkıntı ve zorlukların sona ereceğine,
  • Sevdiklerinin ve ailesinin arzularını yerine getirmek için fırsatlar yakalayacağına işaret eder.

Rüyada Annenin Kaçırıldığını Görmek

Rüyada annenin kaçırıldığını görmek, rüya sahibinin annesine olan bağlılığının işareti olarak yorumlanır. Bu rüyayı gören kişiler annesine bağlı olmanın yanı sıra anne için üzülmeye, anneyi kurtarmaya çalışmaya işaret eder. Bu rüyayı gören kişilere kendilerini iyi hissetmelerini ve ailelerinin mutluluklarının güzel olacağını müjdeler.

Rüyada Eşinin Kaçırıldığını Görmek

Rüyada eşinin kaçırıldığını görmek, rüya sahibini bahtının açılacağına, talihinin yaver giderek şanslarının bol olacağına ve büyük başarılara imza atacağına işaret eder. Rüyada kocasının kaçırıldığını görmek, rüya sahibinin yaptığı yatırımların yerini bulacağına ve çalışmalarının karşılığını olumlu olarak alacağına işaret eder. Bu rüya, rüya sahipleri için hayırlı olarak yorumlanır ve büyük başarılara işaret eder.

Rüyada Arabayla Kaçırıldığını Görmek

Rüyada arabayla kaçırılmak, rüya sahibinin sıkıntı ve sorunlarla mücadele ederek beş etmeye çalışacağına işaret eder. Bu rüyayı gören rüya sahipleri işsizlerse ve iş arıyorlarsa iş sahibi olacaklarının müjdesini verir. Borcu olan kişileri borçlarını ödeyeceklerine ve hayatlarının düzene gireceğine delalet eder. Bu rüya, rüya sahipleri için hayırlı olarak yorumlanır ve ettikleri duaların kabul görerek huzurlarını kaçıran olumsuz durumlardan kurtulacaklarına işaret eder.

Rüyada Bebek Kaçırıldığını Görmek

Rüyada bebek kaçırıldığını görmek, rüya sahibinin kaygılarına işaret eder. Rüyada bebeğin kaçırıldığını gören kişilerin gereksiz korkular yaşadığını ve bu nedenle hassasiyetlerinin derin boyutlarda olduğuna işaret eder. Rüyada görülen bebek tanıdık birinin bebeği ise rüya sahibi bu kişi için oldukça ciddi endişe ve kaygı hissediyor demektir. Tanımadık bir bebeğin kaçırıldığını görmek ise rüya sahibinin küçük olayları çok büyüten ve kendisini yıpratacak boyutlarda evham sahibi birisi olduğuna işaret eder.

Rüyada Silahlı Adamlar Tarafından Kaçırıldığını Görmek

Rüyada silahlı adamlar tarafından kaçırıldığını görmek, rüya sahibinin bazı kişilerin etkisi altında kaldığını ve bu etkiden kurtulmak için çaba sarf ettiğine işaret eder. Bu rüya, rüya sahibinin geçmişte yaşadığı kötü anıların izlerini hala taşıdığına ve bundan kurtulmak isteğine işaret eder.

Rüyada teröristler tarafından kaçırıldığını görmek, rüya sahibinin tedirginliklerinin fazla olacağı bir döneme girdiğine işaret eder. Bu rüyayı gören kişilerin atacakları adımlarda oldukça dikkatli olmaları gerekir.

Rüyada dağa kaçırıldığını görmek, rüya sahibinin içsel korkularına işaret eder. Bazı yorumlarda ise bu rüya, rüya sahibinin sevilmek arzusunda olduğuna işaret eder.

Rüyada Kaçırılarak Ağladığını Görmek

Rüyada kaçırılarak ağladığını görmek, rüya sahibinin haksızlıklara uğrayacağına ve bunun sonucunda dertlerini içine atarak içine kapanacağına işaret eder. Bu rüya, rüya sahibinin içinde kopan fırtınaları ailesine belli etmeden aşmaya çalışacağı bir sürece gireceğine ve bu nedenle ruhsal sorunlar yaşayacağına işaret eder.

Rüyada Yurt Dışına Kaçırıldığını Görmek

Rüyada yurt dışına kaçırıldığını görmek, rüya sahibinin yaşadığı ilişkiyi sonlandırmak isteğine ve bunu yakın bir arkadaşı ile paylaşma duygusuna işaret eder. Evli bir kişinin bu rüyayı görmesi eşleri ile aralarında tartışmalar yaşanacağına ve yıpranacaklarına işaret eder. Bu rüya hayırlı olarak yorulmaz ve mutlu günlere düşen gölgelere, huzursuzluğa ve tatminsizliğe işaret eder.