Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Jüpiter görmek

Genel Bilinen: Bu gezegeni görmek devlet başkanının yardımcısına ve maliye bakanına, Jüpiter'in ayla birlikte görülmesi alım satıma, rızık ve dünyalığa, saygınlık ve itibara, Bu gezegeni aşağı doğru kayar yahut yanar vaziyette ayla birlikte görmek kurra hafızlara, hadiisçilere, rüya yorumcularına, hikayeci ve romancılara, dost ve edebiyat meclislerine, ıstırap veren şiirlere; namaza, oruca, hacca ve diğer ibadetlere delalet eder.


Genel Bilinen: Bakınız; Jüpiter.


Molla Cami: Rüyada bu gezegeni görmek, maliye bakanına ve yardımcısına işaret eder. Jüpiter gezegenini ayla beraber görülmesi, alım-satıma, rızka işaret eder. Yanar bir halde bulunan Jüpiter gezegeni, ayla beraber olursa, bu rüya namaza, oruca, ibadetlere ve hacca işaret eder.


Diyanet: Bir kişinin rüyasında jubiter yıldızını görmesi; o kişinin gün geçtikçe çalışma azmini kaybedeceğine ve bir hastalığa yakalanacağına delaletle tabir olunur.


Diyanet: Rüyada bu yıldızın görülmesi devlet başkanının yardımcısına veya maliye bakanına delalet eder. Bir kimsenin rüyasında ayla birlikte müşteri yıldızını görmesi; o kimsenin alım-satım yaparak rızkını kazanacağına ve şöhretinin yüceliğine yorumlanır.


Nablusi: Rüyada bu yıldızı görmek, Melik'in hazinedarına ve yardımcısına delalet eder. Müşteri yıldızının ayla beraber görülmesi, alım-satıma, rızka ve sanının yüceliğine delalet eder. Aşağı doğru inen veya uğursuz ve yanar bir halde bulunan müşteri yıldızı, ayla beraber olursa, bu rüya kurralara, hikayecilere, meclis sahiplerine, hadiscilere, rüya tabircilerine, ıstırap veren şiirlere, namaza, oruca, ibadetlere ve hacca delalet eder.


Seyyid Süleyman: Bkz. Gezegen.