Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Isırılmak Görmek

Rüyada ısırılmak, genellikle şahsın yakın birinden zarar görmesi olarak yorumlanır. Rüyada Isırılmak, Ayrıca bir takım İslam aliminin görüşüne göre rüyada ısırılmak, şahsın yakın zamanda göreceği büyük bir tehlikeye de işaret eder. Rüyada Isırılmak, Ayrıca bir kısım alimlerin görüşüne göre çok yakın bir akrabasından ya da aileden birinden bir darbe alacağına ummadığı bir zararla karşılaşacağına dalalet eder. Rüyada Isırıldığını görmek, Çok sayıda dini yorumcuya göre ise rüya şahsın ahlakının kötülüğüne ve çevresine ve ailesine verdiği büyük zararlara gelmektedir.

Rüyada Isırılmak İslami Anlamı

Rüyada ısırılmak, Cafer-i Sadık (r.a)’ a görüşüne istinaden rüya oldukça kötü tabir edilen rüyalardan biridir. Öyle ki şahsın yakın bir zaman dilimi içinde hastalık geçireceğine ve bu hastalıktan kurtulamayacağı anlamına gelir. Bir kısım yorumculara görüşüne istinaden rüya şahsın hayırlar göstereceği işlerden uzaklaşarak kötü arkadaş ve kötü işlere bulaşmasına da dalalet eder.

Rüyada Sırtından Isırılmak

Rüyada sırtından ısırılmak hangi anlama gelir? Rüya şahsın hiç ummadığı ve beklemediği biri tarafından zarara uğratılmasına ve bu zarar nedeniyle çok zor zamanlar geçireceği manasına gelir. Bir kısım alimler ise rüyayı son zamanlarda yaşanan kötü olayların artık biteceğine ve daha huzurlu bir hayatın başlayacağına dalalet eder.

Rüyada Hayvan Tarafından Isırılmak

Rüyada hayvan tarafından ısırılmak iyi anlama gelen rüyalardan biri olup bireyin yakın zamanda maddi olarak rahatlayacağına işaret eder. Rüyada köpek tarafından ısırılmak, bu nedenle hayatının daha iyi bir duruma geleceğine işaret olunur. Bir kısım yorumcular ise rüyayı kendi içinde çözüm bulamadığı problemlere çözüm arayan kişiye işaret olunur.

Rüyada Kadın Tarafından Isırılmak

Rüyada kadın tarafından ısırılmak bir kadın tarafından görülecek büyük zarara yorulmaktadır. Bu zarar nedeniyle çok sayıda sorun yaşanacağına yorumlanır. Bunun yanında bir takım alim tarafından bir kadının dedikodu yapmasına ya da bir kadın tarafından yapılan bir şey nedeniyle bir ailenin zarar görmesine işarettir. Bir kısım yorumculara görüşüne istinaden rüya bireyin ruh halinin değiştiğine ve kötü olaylar yaşadığına delalettir.

Rüyada Erkek Tarafından Isırılmak

Rüyada erkek tarafından ısırılmak bireyin ummadığı bir erkekten büyük bir zarar görmesine ve bu zarar nedeniyle hayatının olumsuz olarak değişeceğine delalettir. Bunun yanında bir takım alim tarafından rüya bireyin iş hayatında bir erkekten alacağı büyük zarara ve bu nedenle iş yerinde itibar kaybetmesine işaret eder.

Rüyada Boynundan Isırılmak

Rüyada boynundan ısırılmak genel olarak bireyin yüzünün güleç biri olmadığına ve bir kısım kişiler tarafından bu nedenle ön yargılı davranıldığına yoğrulur.  Bir takım alimler rüyayı kötü giden hayatın büyük bir darbe ile daha da kötü gideceğine yorumlamaktadır.

Rüyada Isırıldığını Hissetmek

Rüyada ısırıldığını hissetmek ne anlama gelir? Rüya bireyin kendisine yapılacak bir yanlışı önceden anlamasına ve bu nedenle önlem alınmasına işaret eder. Bir kısım  İslam alimlerine görüşüne istinaden rüya aynı zamanda şahsın bir kısım hayır işlerini alışkanlık etmesine rağmen son zamanlarda bunları bırakması olarak ta dalalet eder.