Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada İkrar görmek

Genel Bilinen: Bakınız; İtiraf.


Molla Cami: Günahkar oldugunu ikrar eden kimse, yücelik ve şerefe, günahlarından tevbe ve istiğfara işaret eder. Bir insanı öldürdüğünü ikrar eden kimse, riyaset ve emniyete kavuşur.


Ruyalarda.net: Rüyada bir şeyin ikrar edildiğinin görülmesi; düşmanlıkla tabir olunur. Bir kimsenin rüyasında işlemiş olduğu bir suçu bir mahkeme önünde veya başka bir yerde ikrar ve itiraf ettiğini görmesi; eğer varsa düşmanlarının kendisinden üstün olduklarına, kişinin rüyasında kendisine karşı suç işleyen bir kimsenin suçunu ikrar ettiğini ve af dilediğini görmesi; bu yorumun tabir olunur. Bir kimsenin rüyasında evinin halkına karşı gösterdiği haksız bir hiddetten dolayı sonradan pişman olarak bu haksızlığını ikrar ve itiraf ederek af dilediğini görmesi; o kimsenin şerefli ve vicdanlı bir kişi olduğuna yorumlanır.


Nablusi: Rüyada birisinin kölesi olduğunu ikrar eden, o adama olan düşmanlığının ifadesidir. Günahkar olduğunu ikrar eden kimse, yücelik ve şerefe, günahlarından tevbe ve istiğfara delalet eder. Bir insanı öldürdüğünü ikrar eden kimse, velayet, riyaset ve emniyete kavuşur.