Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Hızlı Koşmak Görmek

Rüyada hızlı bir şekilde koşulduğunun görülmesi rüya sahibinin dünyevi hırsları ve arzularının bulunduğunun ve bu arzularının zamanla doldurulacağının işaretidir. Rüyasında hızlı koşan kişi amaçlarına ulaşmak ve tutkularını doyurmak için zaman bulacak ve bunları hızlı bir şekilde gerçekleştirecektir.

Rüyasında hızlı koşan kişi aynı zamanda bir hastalığı da atlatabilir. Rüyasında hızlı koştuğunu gören rüya sahibini ciddi olmayan bir hastalığa yakalanabilir, daha sonra bu hastalığı kolayca atlatabilir. Bu imgeyi gören kişilerin amaçlarına ve tutkularına odaklanmışken dikkatli olmaları, sağlıklarından feragat edecek kadar kendilerini yok saymamaları ve kendilerine de zaman ayırmaları önerilir. Kişinin hırslarının bazen tüketici olabileceği unutulmamalıdır.

Rüyada Koşmaya Diyanetin Getirdiği Yorum

Rüyada koşmak diyanet tarafından rüya sahibinin sahip olduğu ve gerçekleştirme isteğinde olduğu büyük ve dolduramaz arzuların bulunduğunun işareti şeklinde yorumlanır. Rüyasında koştuğunu gören kişinin ayrıntılara dikkat etmesi ve çevresinde neler görüyor olduğu da rüyanın yorumlanışını değiştirecektir.

Eğer kişi rüyasında parlak bir ışığın ardından koşuyorsa bu dünyevi temizleniş, kurtuluş ve huzura ulaşıştır. Şayet kişi çıplak ayaklar hızlı ve aceleci bir şekilde koştuğunu görmüşse sahip olduğu ve gerçekleşme arzusuyla yanıp tutuştuğu bütün arzularına erişeceği anlamanı gelecektir.

Rüyada Koşmanın İhya Tarafından Yorumlanması

Rüyada koşmak ihya tarafından rüya sahibinin sabır göstermesi gereken bazı konularda sabır gösteremediğinin ve aceleci davrandığının işareti olarak yorumlanır. Rüyasında hızlı koştuğunu gören kişi hırslara sahiptir ve amaçlarını gerçekleştirip tutkularına ulaşabilmek adına yanıp tutuşmaktadır. Fakat amaçlarına ulaşmak isteyen bu kişinin aceleci davranıp bazı ayrıntılara dikkat etmemesi kendisine ve çevresine zarar verecektir. Rüyasında hızlı şekilde koştuğunu gören kişi fevri davranması ve geleceği düşünmeden, davranışlarının doğuracağı sonuçlara önem vermeden eylemler gerçekleştirmesi sebebiyle sıkıntılar yaşayacaktır.

Bunun yanında rüyada koşmak rüya sahibinin çekeceği ıstırapların bir işareti olarak da görülmektedir. Rüyasında koştuğunu gören kişinin başına bir husumet gelebilir ve rüya sahibi bu husumet sebebiyle bir süreliğine acı çekmek zorunda kalabilir. Rüyada koştuğunun görülmesi kişinin hasta olabileceği anlamına da gelmektedir. Rüya sahibinin bundan kaçınmak adına sağlığına dikkat etmesi ve kendini koruması bu dönemde zorlanmaması için tavsiye edilmektedir.

Rüyada Aceleci Bir Şekilde Koşulduğunun Görülmesi Neye Delalettir?

Rüyada koşmak acele etmek rüya sahibinin amaçlarına ulaşmak konusunda acele edip açgözlü davranacağının işareti olarak yorumlanmaktadır. Rüya sahibi gerçekleşmesini çok istediği bir olayı gerçekleştirmeye çalışırken yanlış yollara sapacak veya aceleci davrandığı için bu davranışından zarar görecektir. Bu imgeyi gören kişilerin hırslı ve rekabetçi kişiler oldukları tahmin edilmektedir.

Rüyasında aceleci bir şekilde koştuğunu gören kişinin hayatına bir adım geriden bakmayı denemesi önerilmektedir. Olayların ortasındayken yaptığı yanlışların ve verdiği hatalı kararların farkına varamayacak kişi olaylara objektif bakmaya çalıştığında gerçeği saptayabilecektir. Aynı zamanda bu dönemde kişilerin kendileri için değerli olan yakınlarına tavsiye danışmaları da önerilmekte, rüya sahibinin alacağı ikinci bir görüşün kendisine yardımcı olacağı düşünülmektedir.

Rüyada Koşmanın İmam Nablusi Hz. Tarafından Yorumlanması

Rüyada koşmak İmam Nablusi Hz. tarafından rüya sahibine sıkıntılar yaşatacak ya da manevi anlamda zorlayacak olayların yaşanacağının işareti olarak yorumlanmaktadır. Rüyasın koştuğunu gören kişinin alacağı bir haber sebebiyle sıkıntılar yaşayacağı ya da neşesini yitireceği öngörülmüştür.

Bu imgeyi gören kişi sevdikleriyle vakit geçirmekte zorlanabilir ya da eskiden aldığı keyfi artık alamamaya başladığını fark edebilir. Rüya sahibinin bu durumda sabırlı olması ve kendine zaman tanıması önerilmektedir. Aksi halde kişi çok daha sıkıntılı zamanlara sürüklenecek ve bunalmasının önüne bir türlü geçemeyecektir.

Rüyada Çok Hızlı Koşmakta Olan Birinin Görülmesi

Rüyada çok hızlı koşan birini görmek  rüya sahibinin yakın zamanda çok sevindirici bir haber alacağının işaretidir. Özellikle hayatında kendisine yakın olan bir kimsenin kendisine getireceği müjdeli bir haber olarak yorumlanmış olan bu rüya, hayırlı bir imgedir. Rüyasında bir başkasının çok hızlı bir şekilde koştuğunu gören rüya sahibi işinde başarılı olabilir ve vereceği doğru kararlar sayesinde yüksek kazanç elde edebilir.

Rüyasında çok hızlı koşmakta olan birini gören rüya sahibi aynı zamanda hayatında zorlanmakta olduğu bir konuda bir yakınının yardımını ve hayrını görebilir. Bu imgeyi gören kişilerin çevresiyle olan bağlarını muhafaza etmeleri ve kendileri için değerli olan kişileri yakınlarından ayırmamaları önerilmektedir.

Rüyada Koşulduğu Halde İlerlenemediğinin Görülmesi

Rüyada koşmak ama ilerleyememek rüya sahibinin amaçlarına ulaşabilmek adına var gücüyle çabaladığının ancak muvaffak olamadığının işaretidir. Rüya sahibi bu sebeple sıkıntılar ve bunalmışlıklar tecrübe ediyor ve ne yapacağını bilemiyor olabilir. Bu imgeyi gören kişilerin sabırlı olmaları ve çabalarında neyin yanlış olduğunu keşfetmeye çalışmaları kendileri için faydalı olabilmektedir.

Rüyada Bir Yere Yetişmek Amacıyla Koşulduğunun Görülmesi

Rüyada bir yere yetişmek için koşmak rüya sahibinin sahip olduğu dünyevi hırsların ve endişelerin işareti olarak yorumlanmaktadır. Rüyasında bir yere yetişmek için koştuğunu gören kişiler dünyevi ve yüzeysel tutkulara ve arzulara sahiptir ve bu tutkularını gerçekleştirebilmek adına çabalamaktadırlar. Bu imgeyi gören kişilerin bir an durup eylemlerini düşünebilmeleri ve yaptıkları şeylerin gerçekten değip değmediğini saptamaya çalışmaları önerilmektedir. Her ne kadar anlık olarak çekici geliyorsa da, kişilerin amaçlarına ulaşmaları kendilerini daima tatmin etmeyecektir.

Rüyada Karanlıkta Koşulduğunun Görülmesi

Rüyada karanlıkta koşmak rüya sahibinin hırslı bir kimse olduğunun, ancak hırslarını yerine getirebilecek azim ve özveriyi de içinde barındırdığının işaretidir. Bu imgeyi gören kişilerin özellikle iş hayatlarında başarılı kimseler olacağı düşünülmektedir. Amaçlarına ulaşabilmek için uzun vadeli planlar yapabilen ve bu planlarına özveriyle uyabilen kişilerin emellerine ulaşacakları ve amaçlarını gerçekleştirecekleri öngörülmektedir.

Rüyasında karanlıkta koştuğunu gören kişi maddi anlamda bolluk ve bereket içinde olacaktır. Rüya sahibinin refah seviyesi yükselecek ve varlıkları artacaktır. Ancak rüya sahibi, bunların gerçekleşebilmesi için sabırlı olmalı ve zamanının gelmesini beklemelidir.

Rüyada Bir Arkadaşını Koşarken Görmek

Rüyada koşan arkadaşını görmek kişinin çevresindeki bir arkadaşına karşı hayranlık duyduğunun ve başarılarına gıpta ettiğinin işaretidir. Rüya sahibinin çevresinde bulunan başarılı bir kimseyi gözlediğinin ve o kişinin başarılarını kıskandığının işareti olan imge, tehlikeli anlamlar barındırmaktadır. Rüyasında arkadaşının koşmakta olduğunu gören kimse, bir arkadaşının başarılarını kıskanıyor ve o arkadaşının sahip olduklarına kendisi de sahip olmak için çabalıyor olabilir. Ancak bu çaba hem rüya sahibinin hayatına hem de arkadaşlıklarına zarar verecek ve rüya sahibini yıpratacaktır.

Bu imgeyi gören kişilerin sakin bir şekilde içinde bulundukları değerlendirmeleri ve arzularını anlamlandırmaya çalışmaları önerilmektedir. Eğer kişi kıskançlığının ve hırsının temelini saptayabilirse, bu durumu anlamlandırabilecek ve daha fazla acı duymayacaktır.

Rüyada Koşmakta Olan Bir Kadının Görülmesi

Rüyada koşan kadın görmek kişinin iş hayatında yaşayacağı zorlukların işareti olarak görülmektedir. Rüyasında koşmakta olan bir kadının görülmesi rüya sahibinin iş hayatındaki rekabette geri düşeceğinin ve maddi olarak değer kaybedeceğinin işareti olarak yorumlanmıştır. Rüyasında koşan kadın gören kişinin varlıkları bu süreçte eriyebilir ve yatırımlarından nafile sonuçlar alınabilir. Bu imgeyi gören kişilerin iş hayatlarına yönelmeleri ve mevcut sorunlarını çözmeye çabalamaları önerilmektedir.