Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Havuzda Balık Görmek

Dini alimlere göre bu rüya kişinin yakın zamanda çıkacağı bir seyahat sonrası kazanacağı şanslara ve fırsatlara tabir edilir. Rüyada havuzda balık görmek kişinin iç dünyasında olacak değişikliklere de yorumlanır. Daha önceden net göremediği bazı hususları net olarak görmeye başlamaya ya da kandırılmak’ta olan kişinin bunu fark etmesine ve buna göre kendisini ayarlamasına tabir edilir.

Rüyada Havuzda Balık Görmek İslami Anlamı

Rüyada havuzda balık görmek, Cafer-i Sadık (r.a)’e göre bu rüyayı gören kişi kısa zaman içinde ayılır ve kendine gelir. Çevresinde olmakta olan bazı kötü ve sakıncalı işlerin farkına vararak bunlara dahil olmaktan kurtulur. Ayrıca bazı alimlere göre rüya harama bulaşmış kişileri bu kötü alışkanlık ve yollardan kurtarmaya da yorumlanır. Kişinin aileden birine bu yardımı yapmasına da gelebilir.

Rüyada Havuzda Balık Tutmak

Rüyada havuzda balık tutmak bolca kısmete birden bire sahip olmak ve bu durum karşısında şaşkınlığa düşmeye yorumlanır. Ayrıca bazı alimler tarafından bu rüya tamamen farklı bir şekilde başkasının kısmetlerine mani olma ve kıskançlık beslemek şeklinde yorumlanmaktadır. Havuzdaki balıkların sayısına göre kıskançlık ve tehlike boyutları değişmekte olup kişinin vereceği zarar ya da göreceği zarar da bu şekilde tabir edilmektedir.

Rüyada Havuzda Balık Sürüsü Görmek

Rüyada havuzda balık sürüsü görmek çok büyük fırsatlara aniden sahip olunması ve bundan çevresindeki dost ve akrabalara da yararlandırılması şeklinde yorumlanır. Ayrıca bazı dini yorumlara göre bu rüya kişinin hayır işlemesi ve işlediği hayırlarla çevresinde bulunan çok sayıda kişiye yardımda bulunması olarak tabir edilir.

Rüyada Havuzda Balık Isırması

Rüyada havuzda balık ısırması bir beladan kıl payı kurtulmak olarak yorumlandığı gibi bir kısmetin tesadüf eseri kişinin karşısına çıkması olarak ta tabir edilir. Ayrıca bazı islam alimlerine göre rüyayı gören kişinin iç sıkıntılarının sona ereceği ve ömrünün sonuna kadar mutlu ve sağlıklı yaşayacağı şeklinde de yorumlanmaktadır.

Rüyada Havuzda Balık Toplamak

Rüyada havuzda balık toplamak kişinin hayatında şans eseri hiçbir şeye sahip olmadığına her şeye alın teri ve çaba sarf ederek sahip olduğuna ve bundan sonra da böyle devam edeceğine yorumlanmaktadır. Ayrıca dini yorumculara göre rüya sahibi bazı sıkıntılardan dolayı büyük ızdıraplar çektiğine ve kısa süre içinde tüm bunlardan kurtulacağına yorumlanır.

Rüyada Havuza Balık Atmak

Rüyada havuza balık atmak ne anlama gelir? Balık atmak kısmeti tepmek olarak ta yorumlanmaktadır. Ayrıca bazı alimlere göre bu rüya kişinin kötü giden kaderinin düzelmesi ve bu doğrultuda hayatının düzene girmesi olarak tabir edilir.

Rüyada Havuzda Balık Gibi Yüzdüğünü Görmek

Rüyada havuzda balık gibi yüzdüğünü görmek çok istenen bir iş için büyük mücadele ve çaba sarf edildiğini ve bu çabaların karşılığının yakın zamanda alınacağına yorulmaktadır.