Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Hamile Oldum Görmek

Bu kişilerin rüyalarının yorumlarının net ve doğru bir şekilde yapılabilmesi için rüyanın kalan kısmının nasıl olduğu son derece önemlidir. Kimi zaman hami olduğunun görülmesi olumsuz manalara da işaret edebilir. Bu rüyanın geri kalanının şekline bağlıdır. Örneğin; ölü bebek görmek uğursuzluğa işaret olarak kabul edilir. Yeni bir bebek doğması ise, kişinin işlerinin açılacağı ve evlerin bereketleneceği anlamına gelmektedir.

Rüyada 9 Aylık Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada 9 aylık hamile olduğunu görmek rüya sahibi kişinin işlerinin artık son dereceye ulaştığını ve olgunlaştığını gösterir. Rüya sahibi kişiler önemli adımlar atmak için uzun süre bekliyor olabilirler. Bu iş konusunda ya da aile hayatlarında aldıkları bir karar ile ilgili olabilir. Bu rüyadan sonra artık aldıkları kararları hayata geçirebilirler. Yakın zaman içerisinde aldıkları kararları uygulamaya koydukları zaman bu kişilerin aldıkları kararlar başarıya ulaşacaktır. Bu nedenle ellerini çabuk tutmaları gerekmektedir.

Rüyada Kendini Hamile Görmek

Rüyada kendini hamile görmek neye işarettir diye merak eden kişilerin sayısı çok fazladır. Çünkü bu rüya çok sık görülen rüyalar arasında yer almaktadır ve pek çok anlamı olabilir.

 • Rüyada hamilelik acılı olarak yaşanıyor ise, bu rüya sahibi kişinin onlara acı verecek olaylar ile karşılaşacağı anlamına gelir.
 • Rüyada kişi kendini hamile olduğu için mutlu olduğunu görüyor ise, bu durum rüya sahibi kişilerin yakın zamanda onları sevindirici bir haber alacakları anlamına gelmektedir.
 • Hamileliğin kısa sürede sonlanacağını gören kişiler, kısa sürede beklenmedik olaylar ile karşılaşabilirler.

Rüyada İkiz Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada ikiz hamile olduğunu görmek genellikle bolluğun ve bereketin kapıda olduğu şeklinde yorumlanmaktadır. Aynı zamanda bazı İslam alimleri bu rüyanın eş ya da sevgili arayan kişilerin iki kişi arasında kalacağı şeklinde yorumlar yapmışlardır.

 • Rüyada iki tane erkek çocuğa hamile olduğunu görmek, bekar kadınların kısa sürede kendilerine bir kısmet bulacağı anlamına gelmektedir. Bu rüyayı gören kişi eğer erkek ise de ilişkileri olduğu kişiler ile problemler yaşayabilirler.
 • Rüyada iki tane kız çocuğuna hamile olduğunu gören bekar kadınlar ileride kız kardeşleri ya da anneleri ile sorun yaşayacaklardır. İkisi aynı anda da yaşanabilir. Bu nedenle sakin olmaları gerekmektedir.

Bunlara ilaveten diğer İslam bilgilerine göre ikiz hamile olduğunun görülmesi kişinin işlerinin açılacağına ve hayattan istediklerine kısa sürede ulaşacağına işaret eder.

Rüyada Bekar Görümcenin Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada bekar görümcenin hamile olduğunu görmek genellikle kişilerin özgür olma istediğini yansıtan bir rüyadır. Bu kişiler kendilerini baskı altında hissediyor olabilirler. Özellikle baskıyı yapan taraf kendilerinden yaşça büyük bir kimse olabilir. Genellikle bu rüya,

 • Çevreden görülen baskı,
 • Baskılara karşı özgürleşme isteği,
 • İstediğini yapmak için fırsat yaratma çabası,
 • Kendi kararlarını alabilme arayışı içerinde olmak gibi anlamlara da gelmektedir.

Rüyada Başkasını Hamile Görmek

Rüyada başkasını hamile görmek İslam alimleri tarafından genellikle rüya sahibi kişilerin huzuru kısa sürede bulacakları anlamına gelir. Bu kişiler başkaları tarafından iyi bir haberle günlerine başlayabilirler.

 • Rüya sahibi sevdiği bir kişinin hamile olduğunu görüyorsa, rüya sahibi sevdiği bir kişi tarafından özellikle iş hayatları ile ilgil güzel bir müjde alacaktır.
 • Sevilmeyen ya da anlaşılmayan bir kişinin hamile olduğunun görülmesi genellikle kötü şans olarak yorumlanır. Bu kişilerin hayatlarında işler bir süre ters gidebilir.
 • Hamile görülen kişi komşulardan biri ise, bu durum rüya sahibi kişinin komşularının rüya sahibini kıskandığına işaret eder.

Rüyada Erkek Çocuğa Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada erkek çocuğa hamile olduğunu görmek gücün bir göstergesidir. Genellikle bu rüya, hayattaki eril enerji akışının bir sembolü olarak görülmektir. Eril enerji sayesinde rüya sahibi kişilerin hayatlarına kökten bir değişim getirecekleri ve bu değişiklikler ile çok mutlu olacakları söylenmektedir. Bu değişim içerisinde bir kişinin ihtiyaç duyacağı her türlü istediği barındırmaktadır. Rüya sahibi kişiler bu rüya ile hayatlarına,

 • Zenginlik,
 • Bolluk ve bereket,
 • Güç,
 • Yönetme kabiliyeti gibi unsurları çekerler.

Rüyada Hamile Erkek Görmek

Rüyada hamile erkek görmek kişilerin hayatlarındaki düzenin alt üst olacağının bir işaretidir. Bu kişiler hayatlarında hiç beklenmedik kimseler yüzünden olumsuz bazı gelişmeler de yaşayabilirler. Bu kişiler çoğu zaman rüya sahibi kişilerin hayatlarında önemli rol oynayan ve onlara çok yakın olan kişilerdir. Genellikle bu gelişmeler rüya sahibi kişilerin iş hayatlarında gerçekleşmektedir. Bu nedenle de;

 • İş hayatlarında başarısızlık,
 • Çevre ile uyumsuzluk,
 • İnsanlar ile kavga etme,
 • Gergin ortamlarda bulunmak ve benzeri durumlar rüya sahibi kişilerin hayatında son günlerde sıkça yaşanacaktır.

Rüya sahibi kişilerin bu olumsuzluklardan kurtulması için sabır göstermeleri ve kolay sinirlenmemek için kendilerini telkin etmeleri gerektiği önerilmiştir. Bu sayede rüyaların olumsuz etkilerinden kendilerini bir nebze de koruyabilmeleri mümkün olacaktır.

Rüyada Hamile Olduğunu Görmek ve Hissetmek

Rüyada hamile olduğunu görmek ve hissetmek rüya sahibi kişilerin algılarının açılacağının bir işaretidir. Rüya sahibi kişiler uzun zamandır aradıkları soruların cevaplarını bulabilir, hissetme yetenekleri ile ileride olacak olayları hissedebilir ve bu sayede geleceklerini daha iyi yönlendirebilirler. Kimi İslam alimleri hamile olduğunun hissedilmesinin bazı olumsuz sonuçları olduğunu da belirtmişlerdir. Olumsuz sonuçların gün yüzüne çıkmaması için rüya sahibi kişilerin sabır ve anlayış göstermeleri gerekmektedir. Aksi takdirde rüya sahibi kişilerin hayatına olumsuz sonuçlar hızlı bir şekilde çekilmiş olacaktır. Bu sonuçlar;

 • Kıskançlık,
 • Kin duygusunun artması,
 • Sevdiklerine karşı cimrilik yapmak olarak gösterilmiştir.

Rüyada İkiz Kız Çocuğuna Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada ikiz kız çocuğuna hamile olduğunu görmek rüya sahibi kişilerin hayatlarında dişi enerjinin artacağının bir işaretidir. Bu enerji hem iyinin hem de kötünün sembolü olabilmektedir. Kimi zaman kötü anlamı ile kıskançlığa gelirken, kimi zaman da olumlu anlamı ile birlikte ele alındığında kişilerin yuva kurması anlamına gelmektedir. Bu yuvanın hem kalıcı hem de huzurlu olacağı söylenmektedir.

 • Rüyayı gören kişi eğer erkek ise, hayatlarına yeni bir kadın girecektir. Bu arkadaş ya da sevgili ve eş ve benzeri bir kimse olabilir.
 • İkiz kız çocuklarının sağlıksız olduğu görülüyor ise, bu durum rüya sahibi kişinin hayatlarında merkezde yer alan bir kadın yüzünden zor durumda kalacağını gösterir.

Rüyada Kimden Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada kimden hamile olduğunu görmek çok sık görülen rüyalar arasında yer almaktadır. Rüya sahibi kişiler bu rüyadan sonra çevresinde olan olaylara karşı daha derin bir hassasiyet geliştireceklerdir. Bu durum da onların gelecek ile ilgili diğer insanlardan biraz daha bilgili olmalarına yardımcı olan bir durum olacaktır. Bu sayede de kişiler,

 • Gelecekte olan olayları önceden hissetme,
 • İnsanlara onların geleceği ile ilgili tavsiyeler verme,
 • Çevresi tarafından verdiği akıllar nedeni ile ön plana çıkmak gibi bazı durumlar yaşayacaklardır.