Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Hamile Akraba Görmek

Rüyada Hamile akraba görmek, rüya sahibinin yakın çevresinden alacağı müjdeli haberlere delalet eder. İslami açıdan rüyada yakın akrabasını hamile görmek, akrabalık ilişkilerinde bağlılığın artmasına, küslüklerin son bulmasına yorumlanmıştır. Rüya alimlerinden olan Cafer-i Sadık (r.a) rüyada akrabasının hamile kaldığını gören kişinin, yakın dosttan gelen yardım eline, müjdeli haberin duyulmasına tabir etmiştir.

Rüyada Hamile Akraba Görmek İslami Anlamı

Rüyada hamile akraba görmek, kişi çalışıyorsa iş hayatında maddi ve manevi açıdan kazanç sağlamasına, kısa sürede çevresinde sevilen ve saygı duyulan bir konuma ulaşmasına delalet eder. Ayrıca, rüyada akrabasının hamile olduğunu gören kişinin mertebe olarak yükselmesi şeklinde de rüya tabir edilir. Rüya alimleri tarafından bu rüya, akrabayla ilgili bir olayın gerçekleşmesi, rüya sahibinin güzünü güldürecek haberlerin gelmesi bu sayede hanede oluşan sıkıntılardan kurtulma olarak tabir edilir. Bazı rüya alimleri akraba ile yapılacak hayırlı bir iş olarak da bu rüyayı yorumlamıştır.

Rüyada Akrabadan Hamile Kalmak

Rüyada akrabadan hamile kalmak, rüyayı gören kimsenin akrabaları tarafından bir dedikoduya maruz kalmasına, akrabalarından düşmanlık görmesine delalet eder. Özellikle, dost gibi görünen düşmanların varlığına da yorumlanmaktadır.

Rüyada Yeğenini Hamile Görmek

Rüyada yeğenini hamile görmek, rüyada görülen kişi bekarsa bir iş bulmasına, evliyse hamilelik haberi almasına, sıkıntı içerisindeyse sıkıntılarından kısa zamanda kurtulmasına yorumlanır. Ayrıca, tüm haneyi ilgilendiren mutlu bir haberin rüya sahibine gelmesi şeklinde de tabir edilebilir.

Rüyada Ablasını Hamile Görmek

Rüyada ablasını hamile görmek, hane içerisinde özellikle maddi sıkıntıların son bulmasına ve hanede bolluğun yaşanmasına yorumlanır. Maddi açıdan bir haberin haneye ulaşarak, büyük sevinç sağlaması da bu rüyanın yorumları arasındadır. Ayrıca, gelen müjdeli haber bir kadın tarafından haneye ulaştırılacaktır şeklinde rüya tabir edilir.

Rüyada Kız Kardeşini Hamile Görmek

Rüyada kız kardeşini hamile görmek, eğitim ya da iş hayatında gerçekleşecek büyük ve müjdeli haberlere yorumlanır. Özellikle, eğitim hayatına devam eden kişinin başarı ile eğitimini tamamlamasına, eğitimden sonra iş bulmasına, girdiği sınavları kazanmasına delalet eder.

Rüyada Kuzenini Hamile Görmek

Rüyada kuzenini hamile görmek, aile arasında gerçekleşecek önemli bir olaya delalet eder. Bu olay genel olarak ailenin tümünü ilgilendirmekte ve hanede birliği sağlamaktadır. Özellikle maddi bir konunun gündeme gelmesi, mal paylaşımı ya da miras gibi olayların hanede birliği sağlamasına, küslükleri barıştırmaya delalet eder.

Rüyada Akrabanın Hamile Olduğunu Duymak

Rüyada akrabanın hamile olduğunu duymak, rüya sahibine uzaktan gelen müjdeli bir haber olarak tabir edilir. Ayrıca, haneye uzakta yaşayan bir kimsenin ulaşması şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Eşinin Akrabasını Hamile Görmek

Rüyada eşinin akrabasını hamile görmek, rüya sahibi evli ise eşinin tarafından miras yoluyla bir maddi kazanç elde etmek şeklinde rüya tabir edilir. Kişi bekarsa ya da nişanlı ise karşı taraftan alacağı dedikodulara ve kötü konuşmalara delalet eder. Ayrıca, rüya haneye üçüncü şahıslar nedeniyle küslük ve düzensizlik girmesi olarak da tabir edilir.