Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Hamam Böceği Görmek

Hamam böceğinin rüyada görülmesi, rüya tabircileri tarafından olumlu ve olumsuz anlamlara gelecek şekilde yorumlanmıştır. Rüyayı gören kişinin özellikleri, rüyanın görüldüğü durumlara ve diğer ayrıntılara göre yorumlanan rüyada hamam böceği görmek zayıf düşmana, sözden öteye geçmeyecek sataşmalara işaret etmektedir. Çoğu durumlarda bu zararsız düşman rüya sahibine güç yetiremez ve rüya sahibi düşmanlarına galip gelir.

Rüyada hamam böceği görmenin psikolojik yorumunu tahlil etmek rüyanın daha iyi yorumlanması ve anlamlandırılmasına fayda sağlayacaktır. Rüyada görülen hamam böceği, korkulmasına gerek duyulmayan fakat tedbir alınmasını gerektiren rüyalardandır. Rüya sahibinin içinde bulunduğu durum avantajlı olsa da gelecekte kötü sürprizlerle karşılaşmamak için gerekli tedbirlerin alınması ve zayıf düşmanın zararlarından korunmak önem arz etmektedir.

Olumlu anlamda rüyada hamam böceği görmek, ileride karşılaşılacak kötü niyetli kimselere karşı uyarı mahiyeti taşımakla birlikte kötülere karşı galip gelmeye, iş hayatında çabalayarak elde edilecek kazanca ve çalışmanın meyvesinin alınmasına işaret etmektedir. Olumsuz anlamlarda rüyada hamam böceği görmek ise çevrenizde arkanızdan konuşan yakınlarınızın olduğuna, gizliden sizlere düşmanlık besleyen ve kötülüğünüzü isteyen hasetçi kimselere, sürekli birlikte hareket ettiğiniz sizlere uygun olmayan çevrelerden uzak durmanız gerektiğine işaret eden yorumlarda bulunulmuştur.

Rüyada Uçan Hamam Böceği Görmek

Bir canlının olmayan özelliklerinin rüyada görülmesi genellikle olumsuz karşılanmaktadır. Doğal olan hamam böceğinin yürümesi iken rüyada hamam böceğinin uçuyor olarak görülmesi size doğru gelen bir kötülüğe işaret edebileceği gibi bu kötülük sizin dedikodunuzun yapılması ve arkanızdan laf edilmesi şeklinde de olabilir. Rüyada uçan hamam böceği görmek olumsuz anlamlarda;

 • Evinize gelen ve aile huzurunuzu bozmaya çalışan kötü kimselere,
 • Yüzünüze iyi görünüp arkanızdan iş planlayan dost ve akrabaya,
 • İş hayatında sizi alt etmek isteyen düşmanlarınızın varlığına

Delalet etmektedir. Bazı rüya tabircileri olumlu anlamlarda rüyada uçan hamam böceği görmeyi yakınlarınızdan gelecek bir mirasa konmaya veya düşmanlarınızdan kazan elde etmek şeklinde yorumlamıştır.

Rüyada Ölmüş Hamam Böcekleri Görmek

Olumlu yönü ağır basan rüyalardan olan rüyada hamam böceği ölüsü görmek rüya sahibinin endişesine son verecek müjdeli haberler alınması ve korkularının sona erecek olmasına aracılık eden rüyalardandır. Rüya tabircileri bu rüyayı yorumlarken çok fazla ölmüş hamama böceği görülmesini ganimet elde etmek ve düşmanın malını helal ve meşru yollardan ele geçirmeye yormuşlardır.

Evinizde ölmüş hamam böceği görmeniz hanenizin bereketlenmesine ve aile saadetinizin katlanmasına işaret etmektedir. Rüyada evde görülen ölü hamam böceği sebat etmenin mükafatının alınmasına tabir edilmiştir. Bunlardan başka rüyada ölmüş hamam böceği gören kimsenin;

 • Dert ve kederlerinden kurtularak sağlıklı ve mutlu bir hayat sürmesine,
 • İşlerinin bereketlenerek kazancının artmasına,

Yorulmaktadır. Ayrıca bekar kimseler için rüyada hamam böceği ölüsü görmek rüya sahibinin talihinin açılacağına ve hayırlı bir kısmet ile tanışmaya işaret ettiği anlamında yorumlarda bulunulmuştur.

Rüyada Hamam Böceği Kusmak

Rüyada hamam böceği kusmak hem olumlu hem de olumsuz manalarda yorumlanan rüyalardandır. Olumsuz anlamda rüyada hamam böceğinin kusarak çıkartılması zorlu düşmana ve baş edilemeyecek sorunlara işaret etmektedir. Rüya sahibinin rüyasında hamam böceklerini kusarak çıkarması düşmanlar tarafından malına ve canına isabet edebilecek her türlü tehlikeye aracılık ettiği yorumlarında bulunulmuştur.

Olumlu anlamlarda rüyada hamam böceği kusmak ise haram ve gayri meşru işlerden uzaklaşmaya ve arkanızdan iş tutanlara karşı duruşunuzla bir şey yapmanıza gerek kalmadan onları alt etmeye delalet etmektedir. Ağzınızdan birçok hamam böceği çıkması sizin sayenizde birçok kimsenin malınızdan faydalanmasına ve ortak iş yapmaya delalet etmektedir.

Rüyada Hamam Böceği Görmek ve Öldürmek

Rüyada görülen hamam böceklerinin rüya sahibi tarafından öldürülmeye çalışılması düşmanla girişilecek savaşa ve tehlikeli bir duruma işaret etmektedir. Rüyada hamam böceklerini öldürmeye çalışmak girilen mücadeleye işarettir. Bu mücadelenin sonucu rüyadaki diğer özelliklerle netlik kazanmaktadır. Rüyada korku duymadan yapılan hamam böceği öldürme girişimi arzu ettiğiniz sonuçlara ulaşmaya delalet ederken rüyada hamam böcekleri tarafından ısırılmak ve mücadelenizin başarısız olması sizlere isabet edecek bir zarar olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada hamam böceği görmek ve öldürmek ise olumlu yönü ağır basan rüyalardandır. Bu rüya;

 • Mutluluk ve esenliğe ulaşmaya,
 • Hasta iseniz iyileşmeye,
 • İhtiyar biri tarafından bu rüya görülmüşse ömrün uzamasına,
 • Bekar bir kimse tarafından görülmüşse evlenmeye,
 • Ehil bir kimse tarafından bu rüya görülmüşse memuriyete ya da makam sahibi olmaya

Anlamlarına gelecek şekilde rüya tabircileri tarafından yorumlanmıştır.

Rüyada Hamam Böceğinin Isırdığını Görmek

Rüyada hamam böceği ısırması tatsız ve hayır getirmeyecek olaylarla karşılaşmak şeklinde tabir edilmektedir. Rüya sahibinin kendisinin hamam böceği tarafından ısırılması;

 • Dedikodusunu yapanların kendisine iftiraya varan sözler sarf edeceğine,
 • Mal ve işlerinde eksilmeye sebebiyet verecek olaylarla karşılaşabileceğine,
 • Rüya sahibi evli ise eşi ya da yakınları tarafından musallat edilecek bir işle uğraşmak zorunda kalacağına

İşaret ettiği manasında rüya alimleri tarafından rüya yorumunda bulunulmuştur.

Rüyada Hamam Böceği Yediğini Görmek

Gerçek hayatta insanın karşılaşmak istemediği davranışlar rüya yorumlarında çok farklı manalara gelebilmektedir. Zahir olarak kötü olan rüyada hamam böceğini yediğini görmek, anlam olarak olumlu şekilde yorumlanan rüyalardandır. Rüyada hamam böceği yemek; iş hayatında elde edilecek başarılar ve kazançlı girişimler olabileceği gibi hayatta karşılaşılan sorunların kısa süreli ve zahmetsiz bir şekilde çözüme kavuşacağı, neşe ve huzurunuzun artarak devam edeceği anlamlarına geleceği şeklinde de yorumlarda bulunulmuştur.

Rüyada Hamam Böceği Yumurtası Görmek

Rüyada hamam böceği yumurtası görmek tehdit ve tehlikelerden emin olmak şeklinde yorumlanan olumlu yönü ağır basan rüyalardandır. Rüyada görülen hamam böceği yumurtası;

 • Düşmanların tuzaklarından kurtulmaya,
 • Yakınınızda size zarar veren dost ve arkadaşlarınızı hayatınızdan çıkartmaya,
 • Sizleri yanlış yönlendirmeye çalışan art niyetli kimseleri cezalandırmaya

Aracılık ettiği yorumları yapılmıştır. İmam Nablusi (r.a) bu konu hakkındaki yorumlarına göre rüyada hamam böceği yumurtası görmek, düşmanın varlığından haberdar olmak ve düşmanın söz ve hareketlerinin rüya sahibi üzerinde etki etmemesi şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada Hamam Böceğinin Doğurduğu Görmek

Rüyada hamam böceğinin doğurduğunu görmek rüya gören kimsenin açığını arayan ve fırsat kollayan düşmanlara işaret etmektedir. Tedbiri elden bırakmamak şeklinde tabir edilen rüyada hamam böceğinin doğurduğunu görmek, sıkıntılardan aile ve dostlarınızdan alacağınız yardım ile kurtulmak bu rüyanın müspet yorumlarındandır.

Rüyada Hamam Böceği Sürüsü Görmek

Rüyada çok sayıda hamam böceğini görmek sizleri endişeye sevk etmemekle birlikte kendinizi savunmanız gerektiği şeklinde yorulmaktadır. Eğer rüyada gördüğünüz hamam böcekleri size zarar vermiyorsa bu sizin için hayırlıdır. Fakat sizi sık boğaz eden ve sizi köşeye sıkıştıran hamam böceği topluluğu sizin dedikodunuzu yapan ve size sataşma arzusunu taşıyan bir grubun varlığına delalet etmektedir. Başka bir evde çok sayıda hamam böceği görmeniz o yerden gelecek belaya işaret etmektedir.

Rüyada hamam böceği sürüsü görmek eğer evinizi saran bir biçimde ise hanenize atılacak bir iftira sizi toplumda zor durumda bırakacak anlamında yorumlanmıştır. Bu rüyanın tabirine göre eşinize ya da size kötü bir davranışta bulunma isnadıyla dedikodunuz yapılabilir.

Rüyada Ters Dönmüş Hamam Böceği Görmek

Olumlu tarafı ağır basan rüyalardan olan rüyada ters dönmüş hamam böceği görmek, düşman ile hesaplaşmak şeklinde rivayet edilmiştir. Bu hesaplaşma sizin kazançlı hamleler yaparak karşınızdaki kişiyi yeneceğinize ve galibiyet elde edeceğiniz anlamına gelmektedir. Rüyada ters dönmüş hamam böceğini düzeltmek ise sevmediğiniz kimselere yardımda bulunmaya ve malınızdan herkesin faydalanmasına sizin toplumda saygın bir konuma erişmenize işaret ettiği anlamlarda yorumlar yapılmıştır.