Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Haber Almak Görmek

Rüyada haber almak, rüya yorumcularına göre iyi ve güzel gelişmelere yorulmuştur. Haberi veren kişi haberin türüne göre yorumlar değişmekle birlikte genel anlamda iyi ve olumlu değerlendirilmiştir.

Rüyada Haber Almak İslami Anlamı

Rüyada haber almak rüya âlimleri ise haberin iyi veya kötü olmasına göre farklı yorumlar getirmişlerdir. İmam Nablusi(r.a)’ya göre haberin iyi olması iyiliğe güzelliğe, sevince haberin kötü olması sıkıntı ve üzüntüye yorulur.

Rüyada Ölüm Haberi Almak

Rüyada ölüm haberi almak rüya yorumcularına göre kötü haber alınacağını, beklenen bir olayın istenilen şekilde gerçekleşmeyeceği şeklinde yorumlanır. Rüyada birden fazla ölüm haberi almak kötü günlerin biraz uzun süreceğini bu sürenin sonunda feraha erileceğine yorumlanır.

Rüyada Tanınmayan Kişinin Ölüm Haberini Almak

Rüyada tanınmayan kişinin ölüm haberini almak herkesi ilgilendiren zor bir döneme girileceğini, yardımlaşma gerekecek durumla karşılaşılacağına delalet edilir.

Rüyada Sevdiğinden Haber Almak

Rüyada sevdiğinden haber almak Rüya yorumcularına göre başarı kazanılacağına, kazancın bollaşacağına, başarılarının herkes tarafından görülerek takdir görüleceğine yorumlanır.

Rüyada Üzüntülü Haber Almak

Rüyada üzüntülü haber almak din âlimlerince kötü olaylarla karşılaşılacağını, bu dönemde sabır kuvvetine çok ihtiyaç duyulacağına, kişinin yaptığı kötü işler konusunda bolca af dilemesinin gerektiğine delalet eder.

Rüyada Müjdeli Haber Almak

Rüyada müjdeli haber almak rüya yorumcularına göre güzel günlerin yaşanacağına, kötü günlerin bittiğine, bekârlar için kısmetinin açıldığına, evliler için ise evin kazancının artacağına aile huzurunun artacağına işaret olunur.

Rüyada Kötü Haber Almak

Rüyada Kötü Haber Almak rüya yorumcularına göre yapmış olduğu bütün planların bozulacağına, işlerin kötü gideceğine, beklentilerin kötü sonuçlanacağına yorumlanır.

Rüyada Güzel Haber Almak

Rüyada güzel haber almak din âlimlerince beklenen işin istenen doğrultuda gelişeceğine, aile hayatının huzura erişeceğine, müjdeli haberin alınacağına tabir olunur.

Rüyada Haber Vermek

Rüyada haber vermek rüya yorumcularına göre yaptırılan işin ehline değil ehil olmayan kişiye verildiğini, güvenilecek kişilerin düzgün seçilmesi halinde kötü olayların yaşanmayacağına delalet eder.

Rüyada Ölüm Haberi Vermek

Rüyada ölüm haberi vermek rüya âlimlerince haber verme esnasında iç sıkıntı yaşanması halinde yapılan işlerde haksızlık yapıldığını, başkalarının hakkının gasp edildiğini, iç sıkıntı hissetmeden ölüm haberinin verilmesi halinde emanet edilen herhangi bir şeyin çok iyi muhafaza edilmesi gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Kötü Haber Vermek

Rüyada kötü haber vermek rüya yorumcularına göre kötü haber verilen kişiye karşı kızgınlık hissedilen bir durum yaşanacağını, bu durum nedeniyle aranın bozulacağına delalet etmektedir.

Rüyada Güzel Haber Vermek

Rüyada güzel haber vermek rüya âlimlerince elindeki işi hakkıyla yaparak başkalarına çok yarar sağlanacağını, bu sebeple insanlar içerisinde örnek alınan bir kişi olunacağını, kişilere tavsiye verilirken dikkatli olunması gerektiğine tabir edilir.

Rüyada Tanınmayan Kişinin Ölüm Haberini Vermek

Rüyada Tanınmayan Kişinin Ölüm Haberini vermek rüya yorumcularınca üzerine vazife olmayan işlere girileceğini ve üzüntü yaşanacağına yorumlanır.