Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Güreş görmek

Genel Bilinen: Güreş sporu münakaşaya, İnsanın kendinden zayıf bir hayvanla güreş tuttuğunu görmesi görmesi durumunun rakiplerinden ve akranlarından iyi; aslan, kaplan vs. gibi güçlü hayvanlarla güreşmesi, halinin zayıflığına, Güreşte yenmek mağlubiyete, mağlubiyet isee yenmeye; Güreşte yere yıkılmak hastalanmaya, bu rüyayı hasta bir kimse görürse iyileşmesine, Hasta bir kimse ile güreştiğini ve onu yendiğini görmek hastanın vefat etmesine, Müslüman olmayan biriyle güreşmek düşmana galip gelmeye; Bir kadının rüyada Rasülullah (s.a.v.)'in kendiseyle güreştiğini ve efendimizin kendisini yere yıktığını görmesi, o kadının kocasının ölmesine; kadının ise başka biriyle tekrar evlenmesine, Bir hayvanla güreştiğini ve onu öldürdüğünü görmek düşeceği bir sıkıntıdan kurtulmaya, Güreş bazen güç ve kas gücüne, kaba kuvvete; bir yerde güneş müsübakası olduğunu görmek orada kurulacak panayır vs. dolayısiyle canlılık ve hareketlilik olmasına yahutsevindirici bir durumun meydana çıkmasına delalet eder.


Ruyalarda.net: Bir kişinin rüyasında bir meydanda bir pehlivan ile güreş tuttuğunu görmesi; o kimsenin gerek iş hayatında ve gerekse aile içindeki birtakım problemlerini çözmek için büyük bir mücâdele içine gireceğine, eğer güreşi kazanırsa bu mücâdelede üstün geleceğine, kaybederse bu mücâdelede de kaybedeceğine delalet eder.


Nablusi: Rüyada güreşmek, münakaşa yapmaya delâlet eder. Eğer güreşenlerin insan ve hayvan gibi cinsleri muhtelif olursa, yenen yenilenden halce daha iyi olmasına delâlet eder. Eğer güreş, iki adam arasında olursa, galip gelen adamın mağlûp olmasına ve yenilen kimsenin de galip gelmesine delâlet eder.


Seyyid Süleyman: Cin, şeytan ve hayvanla güreştiğini gören hücum etmişse; rüya, galibiyetle yorumlanır. İki insan arasındaki güreşte hücum eden mağlup olur. Yani, düşmanına yenilir.