Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Gözü Renkli Kedi Görmek

Rüyada renkli gözlü kedi görmek İslam alimleri tarafından kedinin göz rengine göre farklı yorumlanabilir. Örneğin yeşil gözlü kedilerin hayra ve berekete delalet olduğu bilinmektedir. Bu konuda herhangi bir ihtilafa düşülmemiştir. Kedi konusunda genel olarak sorunlu bir yorumlama bulunmaktadır. Bazı alimler kedilerin uğursuz olduğunu öne sürerken bazıları mübarek hayvanlar olduğunu belirtir. Tam da bu nedenle alimlerin yapmış oldukları yorumlar arasında ihtilaflar meydana gelebilir.

Rüyada kedi görmek kişilerin içgüdüleri ve bastırılmış istekleri ile de yakından ilişkilendirilir. Bu nedenle psikolojik bir boyutunun olduğu da gözden kaçırılmamalıdır. Rüyada kedi görmek sizin bastırılmış isteklerinizin ve toplumsal hayatta bunaldığınız noktaların bir noktada ortaya çıkışı şeklinde yorumlanmalıdır. Rüyaların psikolojik boyutu da en az dini unsur kadar büyük önem arz eder.

Rüyada Evinize Renkli Gözlü Kedi Geldiğini Görmek

Rüyada evinize renkli gözlü kedi geldiğini görmek sizin için hayırlı olan bir haberin kısa vadede ulaşacağı manasına gelmektedir. Özellikle kedinin gözlerinin renkli olması bu hayrın göz alıcı bir manevi boyuta sahip olacağı konusunda da bilgi vermektedir. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; renkli gözlü, uysal ve temiz kediler haneye huzur ve düzen getirecektir.

Göz rengi rüyanın yorumlanması sistemini direkt olarak değiştirebilir. Örneğin mavi renk gelecek olan haberin ilerleyen vadelerde sizi üzecek sonuçlar doğurabileceğinin de yansımasıdır. Mavi renk genel olarak rüyalarda olumlu bir biçimde yorumlanmaz. Bunun tam aksi olarak yeşil göz rengi de İslam ve maneviyat biçimde yorumlanmaktadır.

Rüyada Renkli Gözlü Bir Kedinin Saldırması Ne Anlama Gelir?

Rüyada renkli gözlü bir kedinin saldırdığını görmek kişilerin özellikle sizin iyi zannettiğiniz ve güven duyduğunuz kişilerin aslında sizin için çok da hayırlı adımlar atmadığı manasına gelir. Saldırı bazı İslam alimleri tarafından hastalık olarak da yorumlanır.

Bu hastalığa isyana gitmek kişilerin maneviyatlarını da bozar. Rüyaları dikkate alarak hastalığın ancak sabırlı bir biçimde üstesinden gelebileceğinizin farkında olmalısınız.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Kedi Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Renkli Gözlü Kedi Sahiplenmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada evinize sığınan renkli gözlü kediye kucak açmak sizin merhametinizden düşkünlerin yararlanacağı ve bunun da sizin maneviyatınızı onaracağı manasına gelir. Özellikle renkli gözlü kedi sahiplenmek ailenizde maddi bakımdan güçten düşmüş bir kişinin yeniden ayağa kaldırılması şeklinde de yorumlanabilir.

Sahiplenmek ile beraber manevi mertebenizin de direkt olarak artacağı ortaya çıkacaktır. Bu şekilde yaptığınız yardımların kısa bir süre içerisinde size olumlu bir biçimde geri döneceğinden emin olabilirsiniz.

Rüyada Renkli Gözlü Kedinin Yatak Odanıza Girmesi Ne Anlam İfade Eder?

İslam alimleri yabancı kimselerin yatak odasına girdiği rüyaları hayırlı bir biçimde yorumlamaz. Kişilerin mahremlerine olan saygının kenara atıldığı bu unsurların özellikle ikili ilişkileri olumsuz yönde etkilediği üzerinde durulur.

Renkli gözlü kedilerin yatak odasında dolaşması sizin hakkınızda olumsuz düşüncelere sahip olan kişilerin özellikle özel hayatınız ile alakalı art niyetli girişimlerde bulunduğu manasına da gelir. Bu kişilere karşı daha temkinli yaklaşmanız gerektiği konusunda bir uyarı olarak algılanmalıdır.

Kedi Saldırması görmenin tabiri için, Rüyada Kedi Saldırması neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Renkli Gözlü Kedinin Isırdığını Görmek Neye Alamettir?

Rüyada renkli gözlü kedinin sizi ısırdığını görmek hastalıklara alamet olarak dikkate alınmalıdır. Özellikle gördüğünüz kedinin rengi sarı ise bu hastalığın çevrenizden bir kişinin vefatına sebebiyet verebileceğinin ya da uzun seneler boyunca hastalık ile mücadele edebileceğinin işareti olarak nitelendirilmektedir.

Kedinin renginin beyaz olması hastalığın daha kısa bir sürede atlatılacağının en önemli işaretlerinden bir tanesidir. Özellikle kedi elinizi ısırmış ise kanadığını görürseniz bazı İslam alimlerinin bu rüyanın tamamının geçersiz olduğunu ve Rabbani olmadığını dile getirdiğini de bilmelisiniz.

Rüyada Renkli Gözlü Kedilerin Eve Hızlıca Girdiğini Görmek Hayırlı Mıdır?

Öncelikli olarak rüyalarda hızlı bir biçimde gerçekleşen hiçbir unsur olumlu yorumlanmamaktadır. Bunun tam tersine bir hayırsızlık ya da felaket olarak karşınıza çıkacaktır. Eve hızlıca kedilerin girdiğini görmek kişilerin uğraşacakları dertlerin sayısının son dönemlerde çoğalacağını simgelemektedir.

Rüyada renkli gözlü kediler görmek bazı psikoloji boyutları da bulunur bunlardan bazıları;

  • Kedileri kişilerin sorumlulukları şeklinde yorumlayabilirsiniz.
  • Sorumlulukların artması sebebi ile artık öz bilincin yıprandığı durumu net bir biçimde ortaya çıkmaktadır.
  • Rüyada bu kedilerin hızlı hareket etmesi yaşamın temposuna ayak uydurmakta zorluk çektiğinizin ve kısa da olsa ara vermeniz gerektiğinin simgesidir.

Bu hususların da yorumlama sırasında ayrıca dikkate alınması gerekir.