Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Görümcenin Ağlaması Görmek

Rüyada görümcenin ağladığını görmek akrabalık ilişkileri açısından sabrettiğiniz ve davranışlarınızı değiştirmeniz gereken kişilere karşı dikkatli olmanız gerektiğine işarettir. Size zarar vermeye çalışacak olan insanların ortaya çıkmaya başladığı, dost olarak görünen kişilerin aslında tamamen kötülüğünüz için girişimlerde bulunduğuna delalettir. Rüyada görümce ile konuşmak ve iki yüzlü davrandığını bilmek, gelecek yıllarda sosyal çevrenizin değişeceğine yorumlanır.

Görümceyle Konuştuğunu Görmek Ne Anlama Gelir?

Sadece akrabalarınız için değil, arkadaşlarınızla ilişkileriniz için aldığınız kararlar ve tavırlarınızın da bir süre sonra değişmeye başlayacağına delalettir. Rüyada görümcenin görülmesi ve size sarılarak ağlamaya başladığına şahit olunması, sevmediğiniz bir kişiyle yakın olacağınıza yorulur.

Rüyada görümce görmek Diyadinnet tarafından yapılan yoruma göre, kişinin sohbet ve muhabbet edeceği kişilerin azalacağına ve yalnız kalacağına delalettir. Görünceye bir şey olduğunu, ağladığını ve zararla karşılaştığının görülmesi ise her zaman için hayra yorulan ve görülmesi son derece önemli olan durumları oluşturuyor. İmamı Caferi-i Sadık Hz. tarafından rivayet edildiği gibi, görümceyle çok yakın olunması ve sürekli olarak sohbet muhabbet edildiğinin görülmesi bir süre sonra manevi sorun yaşana işarettir.

Görümce Görmek Ne Anlama Gelir?

İmam Nablusi Hz. yorumuna göre görümcelerin dışarıda veya otururken görülmesi, özellikle de olumsuz sonuçları çok daha fazla olan bir durumdur. Rüyada görülebilecek ve hayırsız olan akraba ilişkisi buluna kişilerin başında görümce geldiği için, kaynanayı görmek dahi özellikle sevdiğiniz bir kişi olduğu taktirde çok daha hayırlı yorumlanır. Rüyada görümce ve kocasını görmek kişinin elde ettiği başarıların bir anda kesileceğine ve saygı duyulmayan biri haline gelmeye başlayacağına delalet eder.

Hakkınızda pek çok farklı iftira atılacağın iş ortamı başta olmak üzere herhangi bir ortamda sevilmeyen biri olacağınıza işarettir. Rüyanızda sadece görümcenizin yanı sıra eşini de görmeniz ve muhabbetinizin iyi olması, maddi durumuzun zaman içerisinde kötüleşeceğine yorulur.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Ağlamak neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Görümceyle Küstüğünü Görmek Ne Anlama Gelir?

İmam Gazali Hz. yorumuna göre görümceyle küsen bir kadının özellikle de bu sayede hem çok daha huzurlu bir yaşam süreceği hem de sağlıklı olacağı rivayeti bulunur. Görümceyle kavga edilmesi, birlikte dans edilmesinden ve şarkı söylenmesinden çok daha hayırlı sonuçlara vesile olmaktadır. Bu nedenle rüyalarınızda aranızın kötü olduğunu görmeniz gereken, iyi olmanız halinde sorun yaşayacağınıza delalet olan kişi de görümcedir.

Rüyada görümcenin kızını görmek ise dertlerinizin sadece manevi problemler olmaktan çıkarak, maddi sorunların da ağır bastığı bir hale geleceğine delalet olur. Görümce tarafından ağlanması ve çocuk yerine görümcenizin başına bir şey gelmesi durumunda, kariyerinizde sıçrama yaşayacağınız ve olumlu günlerle karşılaşacağınız bir süreç elde edilecektir.

Görümceyle Barıştığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada görümce görmek Nablusi Hz. tarafından incelendiğinde, özellikle tarafların küslüğünü sona erdirmesi ve samimiyetsiz bir şekilde sarılması halinde yeni problemlerin ortaya çıkacağına işaret olur. Yapılan yorumlara göre aldığınız kararların sadece size zarar vermesinin yanı sıra, sevdiklerinize de zarar verebileceğini göz önünde bulundurduğunuzda manevi rahatlama yaşayacaksınız.

Görümcenin Evlendiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Görümcenin evlenmesi ve sizden uzaklaşmaya başlaması, düğününde oynamanız ve mutlu olmanız halinde huzura kavuşacağınıza ve kötü günlerin geride kalacağına yorumlanır. Rüyada eski görümce görmek ise sevdiğiniz kişilerin başına bir şey geleceğine, sağlık problemleriyle veya maddi sorunlarla karşılaşacaklarına delalet olunur.

Ağlama Numarası Yapmak görmenin tabiri için, Rüyada Ağlama Numarası Yapmak neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Görümceyle Kavga Ettiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Görümcenin mutsuz olduğunu, sizinle kavga etmeye çalışırken ağlamaya başladığını görmek, düşmanlarınız karşısında zafer kazanacağınıza yorulur. Rüyada görümce ve kaynana görmek genel olarak maddi problemlere delalet olsa da, maddi sorunların da temelinde aldığınız kararlar yer alacaktır.

Görümcenin Hıçkırarak Ağladığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Sevdiğiniz insanlarla anlaşamamaya başlayarak bir süre sonra onlarla son derece önemli sorunlar yaşayacağınıza, sadece aranızın bozulduğunu gördüğünüzde düzeleceğine delalet eder. Barışmanın hayra yorulmadığı nadir kişilerden olması nedeniyle, rüyada görümceye sarılmak da görülebilecek en hayırsız rüyalardan bir tanesidir.

İbn-i Sirin Hz. rivayetine göre görümcesini hıçkıra hıçkıra ağlayarak gören ve yardım etmek isteyen kişiler, yardımla karşılaşacak ve sorun yaşadıkları durumların üstesinden gelmeye çok yakın olacaklardır. Rüyada görümcenin hıçkırarak ağladığına şahit olunması maddi durumunuzun gün geçtikçe daha da iyi olacağına yorumlanır.