Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Gezegen Görmek

Gezegenin rüyada görülmesi oldukça farklı tabirlere sahip olup rüyanın nasıl görüldüğüne göre farklı şekillerde yorumlanmaktadır. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada görülen yıldız insanların şereflilerinden biri olduğuna ya da böyle bir kişiyle tanışılacağına işarettir. Rüyada gezegen görmek İslami yorumunda ise; rüya sahibinin yanlışlarından arınacağı ve doğru yolu bulacağı şeklindedir. Rüyada gezegen görmek ile ilgili farklı yorumlar şu şekildedir;

  • Rüyada gezegeni elinde tutmak; rüya sahibin ilim ve irfan sahibi bir kimseden destek alacağı ve aldığı destek sayesinde iş sahibi olacağına işarettir.
  • Rüyada gezegenin yol olduğunu gören kimse, işe ve aile hayatında büyük kayıplara uğrar.
  • Rüyada gezegenlerin döndüğünü görmek, rüya sahibinin yaşadığı maddi ve manevi sıkıntılardan kurtulacağına delalettir.
  • Rüyada mavi gezegen görmek; rüya sahibinin çevresinde itibarlı kişiler bulunacağına ve bu kişilerin sevgisini kazanacağına işarettir.
  • Rüyada gezegen görmek genel olarak şeref, haysiyet kişileri temsil etmektedir.
  • Rüyada gezegen görmek, rüya sahibinin hasta bir yakının vefat edeceği şeklinde de yorumlanmaktadır.
  • Rüyada gezegen gören kimse evli ise, hayırlı bir evlada sahip olacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Gezegene Gittiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada gezegene gitmek; rüya sahibine büyük başarılar elde edeceğini müjdelemektedir. Rüya sahibinin istediği noktalara ulaşacağı ve rakiplerine karşı büyük zaferler elde edeceği şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüyayı gören kimsenin şansı açık olacak ve bu sayede de geleceği parlak olacaktır.

Rüyada Bütün Gezegenlerin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada bütün gezegenleri görmek, rüya sahibine maddi özgürlük ve güç müjdelemektedir. Rüya sahibinin geniş olanaklara erişeceğine ve imkanlarının çoğalacağına işarettir. Bazı yorumcular bu rüyayı, rüya sahibinin heyecanlarının, umutlarının ve planlarının asla yarım kalmayacağı şeklinde yorumlar.

Rüyada Güneş ve Gezegenlerin Aynı Anda Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada güneş ve gezenleri görmek; rüya sahibinin ilim ve irfan sahibi bir kişi olacağına işaret eder. Bazı yorumcular bu rüyayı, rüya sahibinin sahip olduğu bilgi birikimi ve kültürünün zenginliği sayesinde etrafında herkesten saygı göreceği şeklinde yorumlar.

Rüyada Uzayda Gezegenlerin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada uzayda gezegen görmek; rüya sahibinin yüksek beklentilere sahip olduğu ve bu beklentileri gerçekleşmeyeceği için büyük hayal kırıklığı yaşayacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Bazı yorumcular bu rüyayı gören kimsenin daha gerçekçi hayaller kurması konusunda uyarmaktadır. Bu sayede hayallerine ulaşmak daha kolay olacak ve hayal kırıklığı yaşamayacaktır.

Rüyada Gökyüzünde Gezegenlerin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada gökyüzünde gezegenleri görmek; rüya sahibinin muradına ereceği şeklinde yorumlamaktadır. Rüya sahibi bir kişiye aşık ise ona kavuşacağı şeklinde yorumlanır. Rüya sahibi işsiz ise, sevdiği bir iş bulacağına ve çok para kazanacağına işaret eder. Bu rüya genel olarak rüya sahibine tüm isteklerinin gerçek olacağı müjdesini vermektedir.

Rüyada Jüpiter Gezeninin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada Jüpiter gezegenini görmek, çok hayırlı yorumlara sahip değildir. Genellikle rüya sahibinin başına gelecek tatsız ve olumsuz olayları işaret eder. Anlaşmazlıklar, tatsızlıklar ve tartışmalarla dolu bir döneminin habercisidir.

Rüyada Mars Gezegenin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada Mars gezegenini görmek; rüya sahibinin hayatında olan yüzsüz, arsız ve kötü birini işaret etmektedir. Rüya sahibinin hayatında böyle bir kişi yoksa, böyle bir kişi dost olacağı şeklinde yorumlanır. Rüya sahibin hayatında böyle bir kişi varsa, bu kişi tarafından zarar göreceği şeklinde yorumlanır. Bazen de bu rüya, rüya sahibinin hanesine gelecek uğursuzluk ve bereketsiz günlerin habercisidir.

Rüyada Venüs Gezegeninin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada Venüs gezegenini görmek; rüya sahibinin tanışacağı şahsiyet sahibi, asil, görgülü ve eğitimli bir kimseyi işaret etmektedir. Rüya sahibi bekar ise bu kişi ile evleneceği şeklinde yorumlar yapılmaktadır. Bu evlilik sonucunda rüya sahibinin çok mutlu olacağı ve huzur bulacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Merkür Gezegeninin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada Merkür gezegenini görmek; rüya sahibinin hayatına girecek diploma sahibi ve oldukça bilgili bir kimseyi temsil etmektedir. Rüya sahibinin bu kişiden çok öğreneceği şeklinde yorumlanır. Bazı yorumcular rüya sahibinin öğrendiği şeyler ile güzel bir iş kuracağı ve çok para kazanacağı şeklinde yorumlar yapmaktadır.

Rüyada Satürn Gezegeninin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada Satürn gezegenini görmek; rüya sahibinin iş hayatında sıkışık bir döneme gireceğine işaret eder. Rüya sahibinin işlerini yoluna koymak için çok çabalayacağına ve üst mevkilerde birinden yardım alacağına işaret etmektedir.

Rüyada Uranüs Gezegeninin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada Uranüs gezenini görmek; rüya sahibine devlet dairesinde bir işi müjdelemektedir. Bazı yorumcular bu rüyayı, rüya sahibinin çözümlenmemiş bir işinin çözüme kavuşacağı ve rüya sahibin rahatlayacağı bir dönem şeklinde yorumlamaktadır.

Rüyada Neptün Gezegeninin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada Neptün gezegenini görmek, rüya sahibinin makam sahibi ya da tanınmış kimselerle dost olacağına işaret eder. Bu dostluklar sayesinde hayatında birçok yenilik olacağı ve hayırlı işler yapacağına delalettir.

Rüyada Dünya Gezegeninin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada dünya gezegenini görmek; rüya sahibinin resmi bir kurumda sonuçlanmasını beklediği bir işinin istediği şekilde ve hayırlı olarak sonuçlanacağına işarettir. Bazı yorumcular bu rüyayı, rüya sahibinin hayalindeki mevkiye kavuşacağı şeklinde yorumlamaktadır. Genel olarak bu rüya, oldukça olumlu tabirlere sahiptir.

Rüyada Yeni Bir Gezegenin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada yeni bir gezegen görmek; rüya sahibinin başına gelecek tatsız olayları simgelemektedir. Rüya sahibinin umutsuz olacağına ve bu sebeple sorunlarına çar bulamayacağına işaret eder. Bazı yorumcular bu rüyayı, rüya sahibinin çok yıpranacağı bir döneme gireceği şeklinde yorumlar.

Rüyada Gezegenlerin Düştüğünün Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada gezegenlerin düştüğünü görmek; rüya sahibine büyük başarıları müjdelemektedir. Rüya sahibin hayatında sorun yaratan ne varsa ortadan kaybolacağı, huzurlu ve şanslı bir döneme işaret eder. Bazı yorumcular bu rüyayı olumsuz şekilde yorumlamaktadır. Bu rüyanın olumsuz yorumu ise; rüya sahibinin akrabaları ile bilhassa varsa kardeşleri ile kötü kavgalar yaşayacağı şeklindedir.

Rüyada Başka Bir Gezegende Yaşandığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada başka bir gezegende yaşamak, rüya sahibinin önem verdiği ve kendisine hocalık yapan bir kimseyi kaybedeceğine işaret eder. Bazı yorumcular bu rüyayı rüya sahibinin manevi bir şekilde rahatlama yaşayacağı bir döneme gireceği şeklinde yorumlamaktadır. Rüyada başka bir gezegene gidildiğinin görülmesi ise rüya sahibinin gerçek hayatında yaşadığı tüm acı ve hüzünleri geride bırakarak, mutlu bir hayat süreceğine işaret eder.

Rüyada Dünyaya Gezegen Çarptığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada dünyaya gezegen çarpması, rüya sahibinin çok fazla sorunla uğraşacağı ve kaldıramayacağı kadar büyük sorumluluklar alacağı bir dönemi işaret eder. Rüya sahibinin sıkıntılarının varsa bu sıkıntıların katlanarak devam edeceğine delalettir. Rüyada gezegenlerin çarpıştığının görülmesi, rüya sahibinin refah ve huzur içinde yaşayacağına işaret eder. Bazı yorumcular bu rüyayı hane içerisinde öfkesine sahip olamayan bir kimse tarafından çıkarılacak huzursuzluk olarak yorumlamaktadır.