Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Eve Köpek Girdiğini Görmek

Eve rüyada köpek girdiğini görmek ile alakalı birçok farklı yorum olduğu görülmekle beraber, rüyanın tam olarak doğru ve sağlıklı değerlendirilebilmesi için rüyanın diğer detaylarının da göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Rüyada eve girdiği görülen köpek özellikleri de rüya tabirinde oldukça önemlidir. Genellikle iyi, olumlu ve aydınlık anlamlarında açıklanan rüyada eve köpek girdiğinin görülmesi, kişinin yakın zamanda yapmayı planladıklarının nihayete ereceği ve gelecekte yapmak istedikleriyle alakalı önemli kazanımlar sağlayacağının bir yansıması olarak da değerlendirilir.

Rüyada Eve Beyaz Köpek Girdiğini Görmek

Rüyada eve giren köpeğin beyaz olarak hatırlanması rüyada eve beyaz köpek girdiğini görmek ile alakalı olumlu yorumların yapılmasına neden olmaktadır. İmamı Nablusi (r.a) rüyada eve beyaz köpek girdiğini görmek ile alakalı kişinin çevresinde oldukça popüler ve örnek alınan biri olduğunu ifade ederken, bu özellikleri sayesinde çevresindeki insanlara birçok yönden nasıl davranmaları ve nasıl hareket ettikleriyle alakalı öğütler vereceğinin de altını çizmektedir.

Rüyada Eve Havlayan Bir Köpek Girdiğini Görmek

Rüyada eve girdiği görülen köpeğin havlaması rüya sahibinin uzun zamandır gerçekleştirmeyi istediği bir işle alakalı sona geldiğini ve hedefe ulaşmasının an meselesi olduğunun bir kanıtı olarak kabul edilir. Câferi Sâdık (r.a) rüyada havlayan bir köpeğin eve girmesi ile alakalı uzun süredir arzu edilen bir ya da birkaç işin rüya sahibinin istediği şekilde sonuçlanmasının oldukça yakın olduğunu belirtirken, bu konuda son bir gayret gösterilmesi için de elden gelen çabanın gösterilmesi gerektiğini de salık vermektedir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Köpek Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Eve Büyük Bir Köpek Girdiğini Görmek

Rüyada eve giren büyük köpek beklenen bir nimet olarak isimlendirileceği gibi, rüya sahibinin çevresinden önemli bir yardım alacağına delalettir. Bu yardım maddi bir yardım olup; kişiyi oldukça ferahlatacağı gibi manevi dünyası için de önemli bir destek olarak nitelendirilebilir. Câferi Sâdık (r.a) yorumunda kişinin çevresinden gelen yardım ve destek çabalarına kayıtsız kalmaması gerektiğini öğütlerken; bu destekler sayesinde kısa sürede aydınlığa çıkmanın mümkün olacağını da belirtmektedir.

Rüyada Çok Sayıda Köpek Girmesi

Rüyada eve giren köpek sayısının fazla olduğunun görülmesi ya da başka bir ifadeyle rüyada eve köpek sürüsü girmesi rüya sahibinin çevresindeki bazı insanları oldukça ihmal ettiği şeklinde açıklanırken Câferi Sâdık (r.a) bu durumun kişinin hayatında yaratacağı bazı olumsuzluklara karşı dikkat çekmektedir. Ek olarak kişinin farkında olduğu ancak kullanmadığı önemli bir becerisinin olmasının yanında bu becerisini kullanmadığı ve elinden geldiğince kullanması gerektiği rüyayla ilgili belirtilebilecek bir diğer yorum olarak göze çarpmaktadır.

Rüyada Evin Bahçesine Köpek Girdiğini Görmek

Rüyada evin bahçesine köpek girmesi rüyada eve köpek girmesi alakalı yapılacak olumsuz yorumlardan birini oluşturmaktadır. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre rüyada evinin bahçesine köpek girdiğini gören kişinin hayatında yaşayacağı olumsuzluklara karşı dikkatli olup bu konuda önlemler alması gerektiğini belirtilirken, yaşanacak kötü günlerin aşılması için kişinin doğru olduğuna inandığı yoldan sapmadan ilerlemesini salık vermektedir. Kötü günlerin çok uzun soluklu olmaması için de kişinin elinden geldiğince Allah’a yalvarması ve Allah’ı anması da oldukça önemlidir.

Köpek Ölüsü görmenin tabiri için, Rüyada Köpek Ölüsü Görmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Eve Köpek Yavrusunun Girdiğini Görmek

Rüyada evine köpek yavrusunu gören kimse için oldukça hayırlı ve güzel bir rüya tabiri yapılması çok olasıdır. Rüyada eve köpek yavrusu girdiğini görmek oldukça güzel ve hayırlı bir rüya olarak kabul edilirken, rüya sahibinin manevi huzura ereceği düşünülmektedir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre evine köpek yavrusu girdiğini gören kişi daha önce kapandığını gördüğü tüm kapıların açıldığını görecek, huzura ve sağlığa erecek; maddi anlamda da önemli kazanımlar sağlayacaktır. Rüya sahibi sağlık sorunları yaşıyorsa bu sağlık sorunları sona erecek, kişi şifa bulacak, oldukça güzel günlerin başladığına da şahit olunacaktır.

Rüyada Eve Giren Köpeği Sevmek

Rüyada eve giren köpeği sevmek rüya sahibinin çevresinde ona zarar vermek isteyen kişilerin güçleneceği anlamında değerlendirilebilir. İmamı Gazali (r.a) yorumuna göre rüya sahibinin çevresindeki düşmanlar güçlense de rüya sahibi de buna göre önlemlerini alarak düşmanlarının kendisine zarar vermelerini engelleyecektir. Aynı zamanda kişinin hayatına çöken kara bulutların dağılması için harekete geçilmesi gereği de çok önemlidir.