Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Eve Köpek Getirmek Görmek

Köpeği rüyada eve getirmek genel anlamda oldukça güzel ve hayırlı bir rüya olarak tabir edilmekle beraber rüyadaki diğer detaylarla beraber incelenmesi de oldukça önem taşımaktadır. Bu yönde rüyada eve köpek getirmek ile alakalı en ayrıntılı tabiri yapan İmamı Gazali (r.a) yorumunda durumu maddi olarak yorumlarken, kişinin son dönemde yaşadığı parasal sıkıntıların sona ererek rahata kavuşulacağını belirtmektedir. Rüya sahibi ticaretle uğraşıyorsa uzun yıllar boyunca hedeflediği parasal hedeflere ulaşacağı da bu rüyayla alakalı yapılacak bir diğer yorumdur.

Rüyada Eve Getirilen Köpeği Sevmek

Genel olarak maddi olanak şeklinde ifade edilen rüyada eve köpek getirilmesiyle alakalı rüyada eve getirilen köpeği çok sevmek rüyasını maddi olanaksızlıklar yaşayan kişinin yakın zamanda feraha çıkacağıyla alakalı yorumlanması da mümkündür. Burada özellikle ticaretle uğraşan kişilerin iş yaşamlarında bir süredir erteledikleri adımları atmalarının kısa vadede oldukça önemli kazanımlar sağlaması muhtemeldir. Bu nedenle cesaretle atılan adımlar mutlaka karşılığını bulacak ve önemli kazanımlar sağlanacaktır. Bu durum parasal anlamda uzun süredir yaşanan kısır döngünün sona ereceği şeklinde de yorumlanmaktadır.

Rüyada Eve Yavru Köpek Getirmek

Rüyada yavru köpek görmek ile alakalı her türlü rüya hayra yorulurken, rüyada eve yavru köpek getirmek ile alakalı oldukça olumlu rüya tabirleri yapıldığı da görülmektedir. Câferi Sâdık (r.a) rüyada eve yavru köpek getirildiğiyle alakalı rüya sahibinin şans ve kısmetinin açılacağı, bol rızık sahibi olacağı, atacağı adımların başarılı olacağı, iş hayatında büyük başarılar elde edeceğini ve çevresi tarafından da büyük takdir göreceğini belirtmiştir. Rüya sahibinin bekar olması durumunda ise karşısına çıkacak kısmetin aynı zamanda şansının açılmasına da vesile olacağı önemle belirtilmektedir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Köpek Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Eve Getirilen Köpeğin Eve İşemesi

Rüyada eve köpek getirmekle alakalı hayırlı anlamda yorumlanan rüyaların bir diğeri de rüyada eve getirilen köpeğin işemesi olarak belirtilebilir. Rüyasında eve getirdiği köpeğin işediğini gören kimse uzun zamandır boğuştuğu borçların tamamından kurtulacak, bunun için de bir aile büyüğü vesile olacaktır. İmamı Nablusi (r.a) bu rüya yorumunda yardım alınacak aile büyüğünün parasal imkânlarının çokluğundan söz ederken, bu yardım ile birlikte aynı zamanda rüya sahibinin maddi destek aldığı aile büyüğü ile güçlerinin birleştirilerek meydana gelecek olan birliktelik sayesinde önemli kazanımlar sağlayacağı şeklinde de açıklamaktadır.

Rüyada Eve Getirilen Köpeğin Eve Pislemesi

Rüyada eve köpek getirmek ile alakalı farklı bir rüya tabiri de eve getirilen köpeğin eve pislediğinin görülmesidir. Bu noktada İmamı Nablusi (r.a) rüya sahibinin babasıyla olan ilişkisine dikkat çekerken; kişinin oldukça mutsuz olduğu ve özellikle son dönemde oldukça bozulan ilişkilerin karşılıklı atılan doğru adımların sonucunda düzelme yoluna girmesi ve çok arzuladığı ilişki ortamının yeniden başlaması şeklinde rüya tabirini tamamlamaktadır.

Rüyada Eve Getirilen Köpeğin Saldırması

Rüyada eve getirilen köpeğin saldırması ile alakalı rüya alimlerinin yaptığı yorumlar da oldukça iç açıcıdır. Burada kişinin uzun süredir gerek iç dünyasında gerekse de maddi olarak yaşadığı sıkıntıların sonuna gelmesi, kafasında tasarladığı projeleri hayata geçirmeye başlamasıyla birlikte de her anlamda feraha çıkması beklenmektedir. Ayrıca iş hayatında yapılacak bir ortaklı sonucunda güzel kazanımlar elde edilmesi de bu rüya için yapılan yorumlardan biridir.

Küçük Köpek görmenin tabiri için, Rüyada Küçük Köpek Görmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Eve Beyaz Köpek Getirmek

Rüyada eve beyaz köpek getirmek bir haber, bir müjde ve bir sevinç anlamına gelmektedir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre beyaz köpeği eve getiren kişi tüm ev halkı ve akrabalar için mutlu bir haber getirecek, bu müjde sonucunda haneye heyecan ve sevinç geleceği ifade edilmektedir. Aynı zamanda beyaz köpeği eve getiren kişi tarafından aile içerisine bir dost sokulacağı da belirtilmektedir.

Rüyada Eve Büyük Köpek Getirmek

Rüyada eve büyük köpek getirmek güzellik ve iyiliklerle karşılaşacağına delalet olarak kabul edilmektedir. Burada rüya sahibinin yakın zamanda beklemediği bir terslikle karşılaşacak olsa da bunu kısa sürede atlatarak daha da güçleneceği, şer olarak görülen bu durumun hayırla sonuçlanacağı belirtilmektedir. Câferi Sâdık (r.a) bu durum için doğru karar alınmasının da önemini vurgulamakta, durumun hayırlı sonuçlanması için elden gelen gayretin verilmesi gerektiğini de ifade etmektedir. Kişinin yetenek ve becerileri de bu noktada oldukça belirleyicidir.