Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Eve Köpek Almak Görmek

Eve rüyada köpek almak diğer rüya detaylarıyla birlikte değerlendirilmesi gereken bir rüya olmakla birlikte oldukça farklı anlamlarda yorumlandığı da görülmektedir. Rüyada köpek almak ile alakalı oldukça farklı yorumlar yapılması mümkün olmakla beraber, köpeğin eve alınmasıyla alakalı da farklı yorumlar yapılabilmektedir.

Rüyada Eve Oldukça Sevimli Bir Köpek Almak

Rüyada eve sevimli bir köpek almak güzel ve hayırlı bir rüya olarak kabul edilirken, rüya sahibinin oldukça yardımsever ve arkadaş canlısı olduğuna delalet edilir. İmamı Nablusi (r.a) rüyasında eve sevimli bir köpek aldığını gören kişinin çevresinde çok arkadaşı olduğunu ve onlarla sohbet etmeyi sevdiğini belirtirken, Câferi Sâdık (r.a) bu durumu yardımseverlik anlamında da ifade etmektedir. Câferi Sâdık’a (r.a) göre kişinin rüyasında gördüğü sevimli bir köpeği evine alması rüya sahibinin çevresi tarafından çok sevilmesinin yanında onlara oldukça yararı dokunacağı şeklinde de ifade edilir.

Rüyada Ev İçin Köpek Satın Almak

Rüyada ev için köpek satın almak, başka bir deyişle evde beslemek için köpek almak kişinin aile bağlarının güçlenerek bir arada olmak anlamında değerlendirilmesi mümkündür.

İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre rüyada evde beslemek için köpek satın alan kişi ailesiyle olan ilişkilerini güçlendirerek onların hayatını güzelleştirmenin yanında, ihtiyacı olan aile üyelerine de maddi yardım sağlayacaktır.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Köpek Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Ailesinden Birinin Eve Köpek Aldığını Görmek

Rüyada kendisinin değil de ailesinden birinin eve köpek aldığını gören kişi yakın bir zamanda bir miras sahibi olacak ya da beklemediği bir yerden yüklü bir paraya kavuşacaktır.

İmamı Gazali (r.a) yorumunda bu paranın birinin ölümü dolayısıyla geleceğini belirtirken rüya sahibinin parayı hayırlı yerlere harcaması gerektiğini salık vermektedir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda ise bu paranın düzenli bir gelire delalet ettiğini ifade ederken; bu duruma ayrıca yüksek maaşlı bir iş, iyi bir ticaret ya da ev sahibi olup aylık kira geliri alınacağıyla alakalı bir yorum getirmektedir.

Rüyada Eve Beyaz Bir Köpek Almak

Rüyada eve beyaz bir köpek almak güzel ve hayırlı bir rüya olarak kabul edilir. Câferi Sâdık (r.a) yorumunda eve beyaz bir köpek almak kişinin yakın zamanda çevresinde oldukça tanınan bir kişi olacağı anlamına gelirken, İmamı Nablusi (r.a) bu konuyu hayat tecrübesinin artması olarak açıklar. Burada tecrübe konusunda kastedilen, rüya sahibinin gelecek yaşantısında yaşayacağı bazı olaylarla alakalı edineceği tecrübelerin bundan sonraki hayatı üzerinde belirleyici olmasıyla açıklanırken, kişinin başarıları sayesinde elde edeceği şan ve şöhretin de bu noktada belirtilmesi gerekmektedir.

Rüyada Eve Süs Köpeği Almak

Rüyada eve köpek almak ile alakalı köpeğin cinsi ve niteliği de rüya tabirlerinin değişmesi anlamına gelirken, bu yönde rüyada eve süs köpeği almak ile alakalı değişik yorumlara rastlamak da mümkündür. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre rüyada eve bir süs köpeği alan kimsenin merhametli ve iyi niyetli biriyle tanışacağı ifade edilirken, bu kişi tarafından göreceği iyiliklere de atıf yapılmaktadır. Câferi Sâdık (r.a)  ise eve alınan köpeğin süs köpeği özellikleri taşımasının rüya sahibinin eşiyle arasında bir süredir devam eden problemlerin çözüm aşamasına geldiğini belirtmekte, rüyada ebe alınan sevimli bir süs köpeğinin küslerin barışması anlamına geleceğini de ifade etmektedir.

Köpek Saldırması görmenin tabiri için, Rüyada Köpek Saldırması neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Eve Yavru Köpek Almak

Rüyada eve yavru köpek almak rüya sahibinin hayatında cömertlikten ve mütevazilikten bir an olsun ayrılmadığı anlamına gelirken; her kesimden insanlarla oldukça iyi anlaşması ve onlara örnek olması anlamları da rüyadan çıkarılmaktadır. Rüyada eve yavru köpek aldığını gören rüya sahibi bekarsa gönül ilişkilerinin düzene gireceği ve hayırlı bir kısmetler güzel bir evlilik yapılacağı da bu noktada belirtilmelidir. İmamı Nablusi (r.a) bu konuda sadece gönül ilişkilerinin değil kişinin hayatında el attığı tüm işlerin yolunda gideceğini ve hayatını istediği şekilde yaşayacağını belirtmekte, rüyadaki yuva kavramına da dikkat çekmektedir. Kişinin alın teriyle ve helal yoldan kazandığı parayla ve emek vererek kurduğu yuvanın hayırlara vesile olacağı da rüya yorumlarına eklenebilir.

Rüyada Evin Bahçesine Köpek Almak

Rüyada eve koruma amaçlı köpek almak ile alakalı rüyada eve çoban köpeği almak kişinin devam eden sıkıntıların sona ereceği şeklinde yorumlanır.