Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Evden Kedinin Kaçması Görmek

Rüyada evden kedinin kaçtığını görmek özellikle manevi bakımdan gelişmenize sebep olacak olan fırsatı kaçırmak olarak nitelendirilmektedir. Rüyada kediden kaçmak ve sizin için hayırlı olan olayların ilk aşamada size maddi olarak zorluk yaşattığı için onlardan uzak duracağınız manasına gelmektedir. Rüyada evden kedinin hızla kaçması manevi ve maddi hayatta elişim fırsatını elinizden kaçırdığınız anlamına gelir.

Rüyada Evden Kedinin Hızlıca Kaçması Ne Anlama Gelir?

Eve sığınan kedinin hızlıca kaçması sizin hanenize uğrayan ve misafir olan huzurun uzaklaşması anlamına gelmektedir. Sizin bu kaçış sırasında kediye müdahale etmeniz de direkt olarak fırsatı kaçırdığınızın bir işaretidir.

Evden hızlıca kaçan bir kedinin tam olarak yorumlanması için renk unsurları konusunda da bilgi sahibi olmak gerekir. Örneğin kedi yeşil ya da beyaz renklerdeyse direkt olarak huzurun temsilcisidir. Kırmızı ya da mor gibi renkleri taşıyorsa hayırsızlık ve şer anlamına gelir.

Rüyada Eve Gelen Kedinin Penceren Kaçması Ne Anlama Gelir?

Rüyada eve gelen kedinin kaçması bolluk bereketin uzaklaşmasının timsalidir. Bunun sizin zorunuz ile hızlı bir biçimde pencereden kaçması ise yaptığınız hatalar ve rızık konusunda helal/haram ayrımını tam olarak yapamadığınız şeklinde de yorumlanabilmektedir. Bu tip hanelerde huzur da iman da evden hızlıca çıkıp gider.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Kedi Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Kedinin Kapı Aralığından Kaçması Hangi Anlamdadır?

Rüyada kedilerin kapı aralığından hızlıca kaçması direkt olarak küçük bir günah boşluğunuzdan faydalanan huzursuzlukların hanenizden içeri dolabileceğinin simgesidir. Bunun yanı sıra kedinin kapı aralığından kaçması gibi iman ve huzur da sizi hızlıca terk edebilir. Tam da bu sebeple evinize giren rızıktan giren kişilere kadar çok dikkatli olmalısınız. Ancak bu şekilde huzurun ve iman dolu bir yaşamın muhafazasını yapabilirsiniz.

Rüyada Kediyi Kovalamak ve Evden Kaçması Hayırlı Mıdır?

Rüyada evinize sığınmış olan kedinin kaçması ve sizin etkiniz ile evden kaçması direkt olarak elde edeceğiniz rızık fırsatını elden kaçıracağınızı anlamına gelmektedir. Özellikle kedi manevi yönden de ulvi bir hayvan olarak nitelendirilir. Onun sizin zorunuz ile kaçması çevrenizde yer alan insanlara da zaman zaman zararınız dokunduğu manasına gelir.

Özellikle kovalarken elinizde süpürge ya da sopa gibi bir unsur varsa bu araçlar maddi unsurları temsil eder. Maddi unsurlar sebebi ile manevi hayattan soyutlanmak şeklinde olan bu rüyaları dikkate alarak dünyevi hayatta da buna uygun olarak bir süreçte ilerlemeniz gerekmektedir.

Rüyada Kediyi Yakalamaya Çalışırken Evden Kaçması Hangi Anlama Gelir?

Rüyada kediyi sevmek için yakalarken kaçması sizin iyi niyet ile çıktığınız bir yolun çok da hayırlı bir biçimde devam etmeyeceğinin bir sembolüdür. Özellikle kediyi yakalamaya çalışırken ona zarar verirseniz maddi ya da manevi bir yara alacağınızın veya sevdiğiniz bir kişiye bu hususlarda zarar verebileceğinizin bir yansımasıdır.

Bu tip rüyalar kişileri uyarmaktadır. İslam bakımından küsmemiş olan gönüllerin rüyanın tabirinde yer alan uyarıları dikkate alarak daha temkinli davranmaları daha makul olacaktır.

Rüyada Kedinin Mutfaktan Yemek Çalıp Kaçması Ne Anlama Gelir?

Rüyada kedinin mutafa girmesi ve renginin sarı olması hastalıklar sebebi ile rızkınızda bir daralma olacağının yansıması olarak karşımıza çıkacaktır. Özellikle sarı renkli kediler sağlığa gelen zarar biçiminde yorumlanmaktadır. Bu zararın ortadan kaldırılması için sabır ve sükunet gereklidir. Mutfağa girmiş olması hastalığınız sebebi ile rızkınızda daralmalar olabileceği ya da bunlardan tat almayacak bir duruma düşebileceğiniz manasına gelir.

Evden Kedi Kovduğunu görmenin tabiri için, Rüyada Evden Kedi Kovduğunu Görmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Kedinin Birden Kapıdan Kaçması Hayırlı Mıdır?

Rüyada kedilerin açık bırakılan kapıdan hızlıca çekip gitmeleri sizin bıraktığınız ufak manevi boşlukların büyük sorunlara sebebiyet vereceği manasına gelir. Özellikle kedinin renginin yeşil olduğunu görürseniz manevi olarak büyük bir boşlukta kalacağınız şeklinde yorumlanmaktadır. Bu açıklığın kapatılması için size yapılan bir uyarı şeklinde yorumlamalısınız.

Rüyada Bir Kedinin Sizi Isırıp Kaçması Ne Anlama Gelir?

Çok samimi olduğunuz ve asla zarar gelmeyeceğini düşündüğünüz bir kişinin büyük oranda zararını görebileceğiniz anlamına gelen bu husus size bir uyarı niteliğindedir. Özellikle ısırıp kaçması size yakınlaşmasına izin verdiğiniz anlamına gelir. Size zarar verdikten sonra kaçması ise onun temelli bir düşman olmadığı ve sadece size zarar verip uzaklaşmayı amaç edindiğinin bir yansımasıdır.