Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Evden Kedi Atmak Görmek

Rüyada evde kedi görmek, hane içerisindeki bir düşmanı simgeler. Rüya tabirlerindeki yorumlar ve alimlerin görüşleri incelendiğinde genel olarak kedi, kötü niyetli kimseler olarak yorumlanır. Rüyada evden dışarı kedi atmak yeni girilen bir işte başarı sağlamak ve kısa süre içerisinde terfi etmek şeklinde ifade edilir. Aynı zamanda balta vurmaya çalışan ancak başarılı olamayan bir dost olarak da bilinir.

Rüyada Kedinin Kaçması

Rüyada evden kedinin kaçması, sıkıntı, dert ve üzüntülerin zaman içerisinde geçeceği anlamlarını taşır. Hane içerisindeki kedinin dışarı çıkması, düşmanlık ve kıskançlıklarında azalacağı anlamına gelir. İmam-ı Caferi Sadık Hz. demiştir ki; rüyasında kedi gören kimsenin çevresinde onun kötülüğünü isteyen bir kimse vardır. Bu noktada rüya sahibinin aile ve sosyal yaşamında dikkatli davranması, düşmanlık görmemesi açısından önemlidir. Rüyada kediyi evden kovmak ne demek diye merak edenler için de ferah bir dönemin içerisine girildiğini belirtmek faydalı olacaktır.

Rüyada Evden Kedi Kovmak

Rüyada evden kedi çıkarmak kötü, uğursuz ve şanssız dönemlerin geride kaldığı anlamlarını taşır. Bir kimse kendisinin evinden kedi çıkardığını görüyorsa eğer çok yakınındaki bir düşmana delalet eder. Başkasının evinden kedi kovmak ise haneye uzak bir kötü niyetli kimsenin artık etkisiz kalacağı anlamlarına gelir. Rüya yorumcuları genellikle bu tür rüyaları hayırlara vesile olarak açıklar.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Kedi Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Kedi Kovalamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada kedi kovmak, uzun süredir yaşanan problemlerden kurtulmak, sıkıntılardan arınmak ve son derece huzurlu bir döneme girmek şeklinde yorumlanır. İmam Gazali Hz. diyor ki; her kim rüyasında evinden ya da hanesinden kedi kovduğunu görürse tüm dertleri geride kalır. Hem kedisi hem de ailesi için son derece şanslı bir dönem başlar. Rüyada eve giren kediyi dışarı çıkarmak da yine aynı şekilde haneden kötülükleri uzaklaştırmak şeklinde ifade edilir. Rüyayı gören kişi eğer ahiret hayatına inanıyorsa kedi görmesi, hayırlı ameller işleyeceği anlamına gelir. Bu tür rüyalardan en iyi sonuçları çıkarabilmek adına detaylıca araştırma yapmak önemlidir.

Rüyada Evde Kedi Görmek

Rüyada evde kedi görmek, hane içerisindeki bir düşmana işaret eder. Bu kişi aileden biri olabileceği gibi haneye giren arkadaş ya da dost olarak da karşımıza çıkar. rüya sahibinin bu noktada dikkatli olması ve çevresindeki herkesi en iyi şekilde araştırması gerekir. Rüyada eve kedi girmesi diyanet kaynaklarında da düşmanlık, hasetlik ya da kıskançlık olarak yorumlanmıştır.

Rüyada Evde Kedi Beslemek

Bir kimse rüyasında evde kedi beslediğini görüyorsa eğer, yakın zaman içerisinde hiç beklemediği bir yerden haber alacaktır. Kedi görmek düşmanlık ya da kıskançlık olarak nitelendiriliyor olsa da aynı zamanda müjdeli haber, sıkıntılardan kurtulmak ya da bolluk ve bereket şeklinde de yorumlanır. İbn-i Sirin Hz. yorumunda; rüyasında kedi gören kimse için talihli bir dönem başlar. Rüya sahibi evinde kedi beslediğini görüyorsa eğer dert ve üzüntülerinden en hızlı şekilde uzaklaşır demektedir. Kediyi dışarı atmak genel olarak problemlerin çözüleceği ve ekonomik anlamda rahatlama yaşanacağı anlamlarını da taşır.

Kedinin Uçması görmenin tabiri için, Rüyada Kedinin Uçması neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Evden Kedi Çıkarmak

Kişi eğer rüyasında evden kedi çıkardığını görüyorsa, iş yaşamında yüksek bir mertebeye ulaşmaya başlar. Aynı zamanda sosyal çevresinde de sözü dinlenir hale gelir. Rüyada kedinin zorla eve girmesi ise dışarıdan bir düşmanın hane içerisine zarar vermeye çalışacağı anlamlarına gelir. Bu noktada ise rüya sahibinin dikkatli olması ve yakın çevresindeki insanları yeniden gözden geçirmesi faydasına olacaktır. Rüyada evden kedi çıkarmak, üzüntüleri, sıkıntıları ya da kederleri haneden uzaklaştırmak şeklinde de ifade edilir.

Rüyada Evde Kedi Okşamak

Rüyada kediyi camdan dışarı atmak uzun süredir rahatsızlık veren bir düşmandan kurtulmak ya da kötü niyetli kimselerin farkına varmak şeklinde yorumlanır. İmam Nablusi Hz. tabirine göre; rüyada kedinin camdan dışarı atılması, ferah günlerin yaklaştığının bir habercisidir. Aynı zamanda maddi ve manevi açıdan da rahatlamak olarak tanımlanır. Rüyada evde kedi okşamak ise yakın dostların desteğini görmek anlamlarına gelir. Kedi görmek rüyada genel anlamları ile düşmanlık ya da hasetlik olarak ifade ediliyor olsa da rüya sahibine ya da nasıl görüldüğüne göre yorumlama şekilleri de değişir.