Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Evde Kedi Beslemek Görmek

Rüyada kedi beslemek, diyanet kaynaklarında ve İslami açıklamalarda birbirinden farklı şekillerde yorumlanır. Genellikle düşman ve beklenmedik kötü habere rivayet edilen kedi, rüya görülme şekline göre birbirinden farklı anlamlar içerir. Rüyada yavru kedi beslemek emri altında çalışan insanları da simgeler. Aynı zamanda beklenmedik bir yerden gelecek olan kötülük olarak da belirtilmiştir.

Rüyada Evde Kedi Olması

Rüyada kedi beslemek Ihya kaynaklarına bakıldığında genellikle olumsuz anlamlar taşır. Kedi sahibi olmak ve evde beslemek hane içerisinde bulunan düşmana işarettir. Kedi genellikle rüyada kötülük, düşmanlık, sinsilik ya da haset gibi anlamlar taşıdığından dolayı yorumlamadan önce araştırma yapmak önemlidir. İmam-ı Caferi-i Sadık Hz. diyor ki; rüyasında bir kimse evde kedi olduğunu görürse eğer, en yakınım dediklerinden zarar görür. Aynı zamanda rüyada kedi görmek zor ve sıkıntılı günlerin yaklaştığının da habercisidir.

Rüyada Evden Kedi Atmak

Bir kimse rüyasında evden kedi attığını görürse eğer tüm kötülüklerden ve olumsuz olaylardan en kısa süre içerisinde uzaklaşır. Kendisini daha ferah ve rahat bir yaşamın beklediğini söylemek doğru olacaktır. Rüyada evde kedi görmek ile ilgili birbirinden farklı olumsuz anlamlar olsa da evden dışarı atmak genellikle hayırla yorumlanır. Rüya sahibi evden kedi attığını görürse tüm uğursuzluklardan kurtulur ve şanslı bir döneme girer.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Kedi Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Evde Kediyi Sütle Beslemek

Rüyada aç kedi doyurmak, iyi bir hizmetçiyle yorumlanır. Rüyasında kedi gören kimse iyi ve çalışkan bir hizmetkara sahip olur. Aç kedi doyurmak ise rüya sahibinin yaptığı iyilikler sonrasında destek göreceği anlamına gelir. İbn-i Sirin Hz. demektedir ki; her kim rüyasında bir kedi doyurursa bu zamana kadar hak ettiği değeri görür. Şans kapıları açılır ve zaman içerisinde tüm istedikleri gerçekleşmeye başlar. Bu tür rüyalar alimler, uzmanlar ya da rüya tabirlerinde farklı anlamlar içerdiği için bilgi edinebilmek adına detaylıca araştırmak önemlidir. Böylelikle kesin bilgi edinmek mümkün hale gelir.

Rüyada Evde Kediye Et Yedirmek

Rüyada bir kişi kendi evinde kediye et yedirdiğini görürse eğer, müjdeli bir haber alır. Evde kedi beslemek ya da et yedirmek genellikle hayırla yorumlanır. Rüyada kedi sevmek, tüm kötülüklerden uzaklaşılarak kazançlı bir döneme girileceğinin de habercisidir. Yemek yediren kişi yakın zamanda hiç beklemediği şekilde iyi bir haber alır. Aynı zamanda iş yaşamında da yeni atılımlar yapmaya başlar.

Rüyada Kedinin Evde Ses Çıkarması

Rüyada kedinin karnını doyurmak ya da ses çıkarması, hane içerisinde kendisini gizleyen bir düşmanın olduğunun habercisidir. İmamı Gazali Hz. yorumuna göre; evde kedi görmek, hane içerisinde düşman ya da art niyetli birisi olarak ifade edilir. Bu tür rüyalar görenlerin yakın çevrelerine ve arkadaşlarına dikkat etmeleri önerilir. Kedinin evde ses çıkarması, rüyayı gören kişinin dost görünümlü bir düşman ile problemler yaşayacağı ve zor durumda kalacağı anlamlarını taşır. Aynı zamanda kıskançlık ve hasetlik olarak da nitelendirilir.

Kedi Beslemek görmenin tabiri için, Rüyada Kedi Beslemek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Kedinin Beslerken Tırmalaması

Kediyi beslerken tırmaladığını ya da yara aldığını gören bir kimse en yakın dostum dediği insanlardan zarar görür. Rüyada kedi beslerken tırmalaması çok yakında bulunan bir düşman ya da kötü insan şeklinde de yorumlanır. Rüyada yavru kediler görmek ise yukarıda belirtilenlerin tam aksine, hayırlı bir evlilik yapılacağının kanıtıdır. Rüya sahibi en kısa sürede kafa yapısına uygun, hayırlı bir eş adayı ile tanışır ve evlenir. Kedinin görülme şekline göre rüya yorumları da birbirinden farklılık gösterir.

Rüyada Yavru Kediyi Evde Beslemek

Rüyada evde yavru kedi beslemek, sanılanın aksine hayırlara yorumlanır. Yavru bir kedi sahiplendiğini gören kimsenin kısmeti açılır ve şansı daha artar. Hem iş hayatında hem de sosyal yaşamında farklı insanlarla tanışma fırsatı bulur. Rüyada kedi yavrusu görmek İmam Nablusi tarafından da hayırlı olarak yorumlanmıştır. İmam Nablusi Hz. tabirine göre; bir kişi rüyasında kedi yavrusu görüyorsa kısa süre içerisinde tüm istekleri gerçekleşmeye başlar. Aile hayatında takdir görür ve sözü dinlenir biri haline gelir. Aynı zamanda yavru kedi besleyen kimse çevresinin de beğenisini kazanır. Rüyada yavru görmek kedi, bolluk, bereket ve kazanç sağlamanın da habercisidir.