Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Erkek Çocuğa Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada erkek çocuk için hamile olduğunu görmek kuvvet, güç, asalet, maddi problemlere çözüm gibi farklı anlamlara gelmektedir. Rüyada erkek çocuğa hamilelik olması İslam alimleri tarafından olumlu yorumlanan bir rüya türüdür. Erkek çocuğu gören kişilerin hayatlarının her anlamında problemleri son bulur. İş hayatı, özel hayat, aile hayatı alanlarında kişi rahata erer. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; bu rüyayı bir kere gören kişi hayatının sonuna kadar sağlıklı ve huzurlu olur. Elbette rüyanın gerçek anlamını kavrayabilmek için rüyanın detaylarına hakim olmak gerekir.

Rüyada İkiz Erkek Çocuğa Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada ikiz erkek çocuk için hamile olduğunu görmek iş hayatında önemli bir terfi alınacağına işaret eder. Eğer ikiz bebeklerin cinsiyeti kız ise, kişi beklediği bir kişi tarafından terfi müjdesini alır. Eğer cinsiyetleri erkek ise, kişi hiç beklemediği bir kişi tarafından terfi edildiğini öğrenecektir. Rüya sahibini terfi ettirecek olan kişi yaşça büyük ve saygınlığı olan birisidir.

Rüyada Mavi Gözlü Erkek Çocuğa Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada ikiz erkek çocuk için hamile olduğunu görmek rüya sahibi kişinin üzerinde göz olduğu anlamına gelir. Rüya sahibi kişi çevresindeki insanlar tarafından çok kıskanılan birisi olabilir. Özellikle maddi anlamda güçlü olan rüya sahiplerinin ellerinden değerli maddi eşyaları alınabilir. Rüyasında mavi gözlü çocuk eğer ağlayarak doğarsa, rüya sahibi maddi anlamda kısa sürede yeniden toparlanarak güçlenecektir.

Rüyada Sakat Erkek Çocuğa Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada sakat erkek çocuk için hamile olduğunu görmek genelde olumsuz yorumlanan bir rüya olsa da, anlamı olumlu da olabilir. Sakat erkek çocuğunun eğer kolunda bir problem varsa, kişi kısa süre içinde sağlık problemi ile karşılaşacak demektir. Eğer vücudun diğer yerlerinde zarar söz konusu ise, maddi hasarlar söz konusu olabilir.

Rüyada Şişko Erkek Çocuğa Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada şişko erkek çocuk için hamile olduğunu görmek fazlalıkların, gereksiz eşyaların ve yorgunluğun sembolüdür. Rüyada erkek çocuğa hamilelik olması genellikle olumlu anlamda bolluğun bir sembolü olsa da, şişko erkek çocuğuna hamile olmak, kurtulunması gereken problemlerin işaretçisidir. Rüya sahibi kişi eğer kadın ise, uzun saçlarını kesebilir. Rüya sahibi kişi erkek ise, fazladan dolabında birikmiş olan eşyaları bir kenara atabilir. Eğer şişko çocuk rüyada yemek yiyorsa, rüya sahibi kişi hasta olabilir.

Rüyada Menopoz Döneminde Erkek Çocuğa Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada menopoz dönemi içinde hamile olduğunu görmek arzu, istek, durumların zorlanması gibi anlamlara gelir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; menopoz döneminde hamilelik için rüya sahibi kişinin mutlaka sağlık anlamında bir zarara uğrayacağı bilinmektedir. Bu zarar kalıcı hasara yol açabileceği gibi, daha hafif problemlere de neden olabilir. Özellikle baş ve boyun bölgesinde ağrılar meydana gelebilir. Kişi baş ağrısından ciddi problem yaşayabilir.

Rüyada Çirkin Erkek Çocuğa Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada çirkin erkek çocuk için hamile olduğunu görmek umut, arzu, bekleyiş, mutluluk gibi olumlu anlamları taşımaktadır. Rüya sahibi kişi çok yakın zamanda umut ettiği şeye ulaşacaktır. Bu kişilerin özellikle özel hayatlarında istedikleri durumlara ulaşacakları bilinmektedir. Rüyada erkek çocuğa hamilelik olması anlamının tersi de meydana gelebilir. Eğer çirkin çocuk ağlıyorsa, rüya olumsuz anlamı ile meydana gelebilir. Bolluk yerine bir takım kıtlık yaşanabilir. Kişi eski hayatını özler ve eski hayatına kavuşma isteği içinde olur. Bu isteği karşılamak için de kısa zamanda çeşitli atılımlar gerçekleştirmek isteyebilir.