Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Düğün Görmek

Rüyada Düğün görmek, hayırlı ve iyi anlamlara yorumlanmaktadır. Rüyada düğün gören kişinin sıkıntılarının, üzüntülerinin, dar günlerinin yakın zamanda son bulacağına işaret eder. Rüyada Düğüne gitmek, kişi böylelikle huzurlu günlere ve refah dolu zamanlara ulaşacaktır. Rüyada düğün davetiyesi görmek, kişinin sağlık ve sıhhatinin git gide iyi olacağına ve herhangi bir sağlık sorunu varsa tez zamanda iyileşeceğine işaret etmektedir.

Rüyada Düğün Görmek İslami Anlamı

Rüyada Düğün görmek, İslami ve dini yoruma göre sevdiği bir yakının kısa zaman içinde kısmetli bir iş teklifi alacağına rivayet edilir. İmam Nablusi (r.a) buyurmuştur ki; kim rüyasında düğün dernek görürse, kazancının helal olacağına çocuklarına ve çevresine helal para yedireceğine işaret eder.

Rüyada Düğüne Gitmek

Rüyada düğüne gitmek, rüyasında kendi düğününü ya da yakın bir akrabasının düğününü gören kimse sıkıntılı ve zor zamanlardan iyi ve ferah zamanlara geçiş dönemi yaşayacağına işaret etmektir.

Rüyada Düğün Salonu Görmek

Rüyada düğün salonu görmek, kişi eğer gurbette ve sevdiklerinden ailesinden uzak ise yakın zamanda bu hasretlerin biteceğine ve kişinin tez zamanda sevdiklerine kavuşacağına rivayet edilmektedir.

Rüyada Düğün Davetiyesi Görmek

Rüyada düğün davetiyesi görmek, ona zararı dokunacak kimselere işaret etmektedir. Kişi çevresinde ki iyi niyetli gözüken kimselere dikkat etmeli ve her zaman yakın gördüğü kişilerle arasında bir miktar mesafe koymalıdır. Böylelikle rüya sahibine gelecek olan zararlardan sakınmış olur. Bu rüya, rüya sahibi için bir uyarı niteliği taşımaktadır.

Rüyada Düğün Evi Görmek

Rüyada düğün evi görmek, kişinin mutlu ve huzurlu günler yaşayacağının habercisidir. Geleceğe dair kalabalık bir çevreye sahip olacağına, dostlarının artacağına ve sevdikleriyle bir araya gelip sohbet etme şansını yakalayacağına rivayet edilir.

Rüyada Düğün Yemeği Görmek

Rüyada düğün yemeği görmek, bereketli ve bol kazançlı günlerin yakın olduğuna işaret etmektedir. Önemli ve yetkili işlerde bulunulacağı ve kişi kendi işinde mertebe atlayıp üst konuma gelecektir. Yakında uzun zamandır görüşmediği bir kimseden haber alacağına ve bu haber sayesinde oldukça şaşırıp mutlu olacağına rivayet edilmektedir.

Rüyada Düğün Arabası Görmek

Rüyada düğün arabası görmek, rüyayı gören kişi eğer bekarsa hayırlı bir kısmete eğer evliyle hayırlı bir iş ya da hamileliğe yorulmasına yani bir şeyin artmasına rivayet edilmektedir. Rüyayı gören kişinin ört pas etmek istediği bazı olayların gün yüzene çıkacağına işaret etmektedir.

Rüyada Düğün Konvoyu Görmek

Rüyada düğün konvoyu görmek, işlerin bir miktar sıkışacağına ve yoğun günlerin başlayıp kısa süreliğine de olsa sevdiklerine vakit ayıramamaya rivayet edilir. Fakat bu günlerin hemen atlatılıp bol kazançlar elde edilip böylelikle küçük çaplı bir seyahat programının gerçekleşeceğine işaret edilir.

Rüyada Düğün Çiçeği Görmek

Rüyada düğün çiçeği görmek, olumsuzlukların son bulup, güzel günlerin habercisidir. Kişinin hanesinde ki sıkıntıların bir anda düzeleceğine, kişinin isteklerinin bir anda gerçekleşeceğine ve kişinin mülk ve mal sahibi olacağına rivayet edilir.