Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Devlet Başkanını Görmek

Rüyada bir devlet büyüğünün görülmesi genellikle hayra yorulan bir rüyadır. Bu rüya ile birlikte kişiler genellikle hayatları ile ilgili önemli ve olumlu olan bazı değişimlere tanıklık ederler. Bu değişimlerin kararını veren kişiler kendilerinden yaşça büyük ve ailelerinde söz sahibi olan kişiler olabileceği gibi, bu kararları alan kişiler kendileri de olabilirler. Bu rüya yorumlanırken devlet büyüğünün nerede ve nasıl şekillerde görüldüğü son derece önemlidir. Bu gibi detaylar rüyanın olumlu mu olumsuz mu olduğu hakkında kişilere önemli ipuçları vermektedir.

Rüyada Devlet Başkanını Ağlarken Görmek

Rüyada devlet başkanını ağlarken görmek sıkıntılarınızın artacağının bir göstergesidir. Bu rüya ile birlikte zaten sorun yaşadığınız konular hakkında daha büyük problemler ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Bazı alimler rüya sahibi kişileri bu rüyadan sonra çevresindeki kişiler hakkında dikkatli olmaları konusunda uyarmışlardır. Çünkü bu rüya ile birlikte sıkıntılar artacağı gibi, çevredeki insanlardan gelen zarar da görülebilecektir.

Bir diğer İslam alimine göre bu rüyanın bazı olumlu anlamları da vardır:

 • Ev düzeninde önemli ve olumlu bazı değişimler yaşanacak,
 • Sağlık sıkıntıları bulunan kimseler iyileşecek,
 • Dertlerinden yakınan kimseler dermanlarını bulacağı şeklindedir.

Rüyada Cumhurbaşkanını Görmek

Rüyada cumhurbaşkanını görmek günah işleyen kişilerin günahlarından dolayı bazı sıkıntılar yaşamalarına sebep olacaktır. Bu kişiler kendi elleri ile yaptıklar bir işten dolayı pişmanlık duyacaklardır. Bazı alimler bu kişilerin günahlarından tövbe ederek dönmeleri halinde rüyanın zararlı etkilerinin son bulacağını söylemişlerdir. Buna karşın bazı alimler de bu durumun tövbe edilmesi halinde bile yeterli olmayacağı şeklindedir.

Bu rüya genellikle olumsuz olarak adlandırılmasına karşın, bazı durumlarda olumlu anlamlara da gelebilmektedir. Kimi alimler bu rüyanın otoriteler tarafından sevinçli bir haber alınacağı şeklinde yorumlamıştır. Bu haberlerin konusunu genellikle iş oluşturur. Rüya sahibi kişiler işlerinde beklenmedik terfiler alabilirler. Ve kazançlarını ikiye katlayabilirler.

Rüyada Recep Tayyip Erdoğanı Görmek

Rüyada Recep Tayyip Erdoğanı görmek kişilerin bir yolculuğa çıkacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Bu yolculuk mevki olarak yüksek bir kimseye ulaşmak için yapılacak olan bir yolculuk olacaktır. Bu yolculukta gidilen kişi bir aile büyüğü olabilirken, aileden tamamen alakasız bir kimse de olabilir. Genellikle alimler gidilecek olan kişinin iş yerindeki patronları olabileceklerini söylemişlerdir.

Bununla birlikte eğer rüyadan zorlukla uyanılmış ile planlanmış olan yolculuk ertelenebilir ya da tamamen iptal olabilir. Böyle bir durumda kişiler hiç beklenmedik yerlerde ziyaret edecekleri kimse ile karşılaşacaklardır.

Bazı alimlere göre bu rüyanın bir anlamı da umut kesilen bir işten sonunda beklentilerin karşılanarak, olumlu sonuçların alınacağı şeklindedir. Bu genellikle uzun süredir üzerinde çalışılan bir proje ile ilgili bir iştir.

Rüyada Cumhurbaşkanı Görmek

Rüyada cumhurbaşkanı görmek çeşitli anlamlara sahip olan bir rüyadır. Genellikle bu rüyanın anlamları ne olumlu ne de olumsuzdur. Çoğu zaman nötr olan durumların bir işaretidir. Burada rüyanın detayları bize durumların açıklanması için rehberlik eder.

 • Gelecekte yararlı bir oluşumda yer alınabilir.
 • Cumhurbaşkanı eğer üniforma içerisinde görüldü ise beklenen paralar gelebilir,
 • Cumhurbaşkanın sıradan bir insan gibi görünmesi şansızlığa işaret eder.
 • Cumhurbaşkanı oturuyor ise rüya sahibi kişinin bir yere yerleşmesine delalet eder.

Rüyada Cumhurbaşkanı İle Sohbet Etmek

Rüyada cumhurbaşkanı ile sohbet etmek kişinin gönül problemlerinin çözüleceği anlamına gelir. Bazı alimlere göre bu rüyanın anlamı yeni bir eğitime başlamaktır. Bu eğitim bir müzik kursu ya da dil kursu ve benzeri eğitimler olacaktır.

Genellikle olumlu anlamlara sahip olan bu rüya kimi zaman olumsuz rüyalara da işaret eder. Örneğin bu rüyayı gören kimsenin malı çalınabilir ya da değerli eşyaları kayıp olabilir. Bu durumlardan korunmak için kişilerin eşyaları konusunda dikkatli olmaları gerektiği önerilmiştir.

Rüyada Cumhurbaşkanı Ve Ailesini Görmek

Rüyada cumhurbaşkanı ve ailesini görmek farklı anlamlara gelebilen ve hem olumlu hem de olumsuz anlamlara sahip olan rüyalardan bir tanesidir. Olumlu anlamları aile hayatındaki düzelmeler, ev içerisinde huzur duygusunun ve muhabbetin artması, evin içindeki bereketin artması şeklindedir.

Buna karşın olumsuz etkileri de vardır. Rüya sahibi kişiler işlemiş oldukları günahlar yüzünden başların belaya sokabilirler. Bu kişiler yaptıkları işlerden dolayı çevrelerinde sevilmeyen kişiler haline gelebilirler. Buna ilaveten bazı alimler cumhurbaşkanını ailesi ile birlikte görmenin, rüya sahibi kişinin ailesinde bir kişinin çirkin bir hastalığa yakalanacağı yorumunu yapmışlardır.

Rüyada Devlet Büyüğü Görmek

Rüyada devlet büyüğü görmek yaşça büyük bir kimseden destek ve yardım alacağınız anlamına gelmektedir. Bu yardım maddi bir yardım olabilir. Borçlarınızı ödemeniz ve maddi anlamda düzlüğe çıkmanız için yaşı büyük olan bir kişi size para verebilir. Verdiği parayı geri istemeyecektir de.

Bununla birlikte yapılan destekler illa maddi olmak zorunda değildir. Manevi olarak bazı destekler de söz konusu olabilmektedir. Bu destekler arasında dert dinlemek, gönlüne su serpmek, akıl vermek gibi iyi niyetli davranışlar vardır. Alimlere göre bu rüya görüldüyse olumlu etkilerinin ortaya çıkması için çevredeki insanlar ile iyi iletişim kurulmalıdır.

Rüyada Eski Cumhurbaşkanını Görmek

Rüyada eski cumhurbaşkanını görmek rüya sahibi kişinin eskilerde ünlü olan bir kişi ile bir karşılaşma yaşanacağı şeklindedir. Bu karşılaşmadan sonra rüya sahibi kişinin hayatında bir takım olumlu değişiklikler yaşanacaktır. Bu değişikliklerin de genellikle aile hayatına ilişkin olduğu söylenmektedir. Bu değişiklikler:

 • Küs olan kişi ile barışılır,
 • İletişim problemleri ortadan kalkar,
 • Kişiler arasında olan muhabbet artar şeklinde belirtilmiştir.

Her ne kadar rüya genellikle olumlu anlamlara sahip olan bir rüya olsa da, kimi zaman olumsuz durumların yaşanmasına da sebep olabilir. Bu olumsuz durumlar arasında:

 • Maddi anlamda sıkıntılar yaşanması,
 • Sevilen kişiler ile kavga edilmesi ya da tartışma yaşanması,
 • Sevilen bir kişinin vefat etmesi yer alır.

Rüyada Cumhurbaşkanının Eşini Görmek

Rüyada cumhurbaşkanının eşini görmek rüya sahibi kişinin işlerinin yolunda gitmesi şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüya ile birlikle;

 • Kişiler iş hayatında başarı elde ederler,
 • Eğer cumhurbaşkanın eşi mutlu bir şekilde görüldüyse, yakın çevreden birisi dünya evine girecektir.
 • Cumhurbaşkanı eşinin ayakta olması, rüya sahibi kişinin beklentilerinin karşılanacağı anlamına gelmektedir.
 • Cumhurbaşkanı eşi oturur vaziyette olması rüya sahibi kişinin işlerinin maddi anlamda açılacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada Cumhurbaşkanı İle Sohbet Etmemek

Rüyada cumhurbaşkanı ile sohbet etmemek görülen kötü rüyaların başında gelmektedir. Bu rüya ile birlikte otoriteler tarafından rüya sahibi kişiler zarara uğrayabilir. Bu zararın da en çok manevi manada olacağı bilinmektedir. Kişiler sevdikleri tarafından işittikleri laflar yüzünden kalp kırıklığı yaşayabilirler.

Bununla birlikte bazı alimler yüksek mevkide olan kişiler ile kavga edileceğini söylemişlerdir. Bu kişiler bir patron ya da ailede yaşça büyük olan ve saygı duyulan bir kimse olabilir. Verilen bu tartışmadan sonra söz konusu kişinin kötü duasının alınması ile birlikte kişilerin işlerinde bazı aksaklıklar meydana gelecek ve bu da rüya sahibi kişinin can sıkıntısı yaşamasına neden olacaktır. Bu nedenle alimler rüyayı gören kişilerin dikkatli olmaları  gerektiğini söylemişlerdir.