Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Devlet Başkanı Görmek

Devlet başkanının rüyada görülmesinin birçok anlamı bulunmakta olup rüyanın nasıl ve hangi biçimde görüldüğü gibi unsurlar rüyanın anlamını etkilemektedir. Bu sebep ile de rüyanın tek bir anlamı vardır denilmesi bir hayli zordur. Rüyada devlet başkanı görmek genel olarak hayırlı anlamlara sahiptir ve kişinin talihinin açılacağına işaret etmektedir. İmam Nablusi (r.a) diyor ki; rüyayı gören bir kimsenin başına talih kuşunun konacağına ve uzun süre boyunca hayatını refah ve zenginlik içinde geçireceğine alamet etmektedir. Rüyada devlet başkanı görmek maddi sıkıntıların sonlanacağına ve kişinin özgür hissedeceğine de yorulmaktadır.

Rüyada Devlet Başkanı Görmek

Rüyada devlet başkanı görmenin anlamı oldukça hayırlıdır ve kişinin şans kapısının açılacağına alamet etmektedir. Rüyada devlet başkanı gören bir kimse eğer işsiz ise iş bulacağına, bekar ise de evleneceğine yorulmaktadır. Rüyada devlet başkanını görmek oldukça hayırlıdır ve istek, arzu ve hayallerin kısa bir süre içinde gerçekleşeceğine dair anlamları da bulunmaktadır. Rüyada devlet başkanı gören bir kimsenin terfi alması, evlenmesi ve hane içinde müjdeli bir haber vermek gibi alametleri de mevcuttur.

Rüyada Devlet Başkanı ile Konuşmak

Rüyada devlet başkanı ile konuşmak diyadinnet tarafından da yorumlanmıştır ve rüyayı gören kimsenin yakın zamanda biri ile tanışacağına yorulmuştur. Tanışılan kişinin rüya sahibinin hayatını değiştireceğine ve zengin bir yaşam süreceğine alamet ettiği söylenmektedir. Rüyada devlet başkanı ile konuşmak rüyayı gören bir kimsenin alacağı güzel haberler sebebi ile çok sevineceğine ve bu sevincini sevdikleri ile paylaşacağına işaret etmektedir. Rüyasında devlet başkanı ile konuştuğunu gören bir kimsenin hayalleri gerçek olacak ve hiç ummadığı birinden de yardım görecektir.

Rüyada Cumhurbaşkanını Görmek

Rüyada cumhurbaşkanı ile sohbet etmek rüyayı gören bir kimsenin alacağı müjdeli haberlere işaret etmektedir. Cumhurbaşkanı ile konuşulan rüya;

  • Hayırlı işlere girmeye
  • Risk almaya ancak riskin sonucunda mutlu olmaya
  • Makam sahibi olmaya
  • Çevresindeki insanlar tarafından saygı duyulmaya
  • Maddi sıkıntıların bitmesine
  • Hamileliğe
  • Zengin bir yaşam sürmeye
  • Hayırseverliğe işaret etmektedir.

Rüyada cumhurbaşkanı görmek Caferi Sadık (r.a.) tarafından da yorumlanmıştır ve Caferi Sadık rüyanın hayırlara işaret ettiğini, devlet kapısında iş bulunacağına ya da terfi alınacağına işaret ettiğini söylemiştir.

Rüyada Devlet Başkanının Misafir Olduğunu Görmek

Rüyada devlet başkanını misafir etmek rüyayı gören kimse için hayırlı anlamlara sahiptir. Eğer rüyayı gören kimse bekar ise hayatının kısmetini bulacağına ve kısa süre içinde evleneceğine yorulmaktadır. Rüyayı gören kimse evli ise uzun bir seyahate çıkılacağına ve müjdeli haberler ile geri dönüleceğine işaret etmektedir. Rüyada devlet başkanını misafir etmek yaşanacak kısa süreli bir krizin hızlı bir şekilde çözüleceğine ve bir aile büyüğünden yardım alınacağına da alamet etmektedir.

Rüyada Başbakanı Görmek

Rüyada devlet başkanı görmek ihya tarafından yorumlanmıştır ve ihyaya göre rüyada devlet başkanı görmek hayırlı kazançlara işaret etmektedir. Kişinin kendi işini kurmasına ve bu girişiminden uzun bir süre sonra çok para kazanmasına ve insanlara yardım etmesine alamet ettiği söylenmektedir. Rüyada başbakan görmek rüyayı gören kimsenin temiz kalpli biri olduğunu ve isteklerinin gerçekleşeceğini anlatmaktadır.

Rüyada Cumhurbaşkanının Ailesini Görmek

Rüyada cumhurbaşkanı ve ailesini görmek rüya sahibinin çok şanslı, temiz kalpli ve cesur olduğunu göstermektedir. Cumhurbaşkanı ve ailesi ile birlikte olduğunu gören kimsenin dert ve tasalarının biteceğine, çektiği çilelerin son bulacağına işaret etmektedir. Rüyada cumhurbaşkanını görmek ve daha sonra ailesinin de rüyada görülmesi ise kişinin çok cesur olduğuna, onu destekleyen çok fazla insanın varlığına yorulmaktadır. Rüyada cumhurbaşkanı gören bir kimsenin aynı zamanda zengin bir yaşamı olacağına ve bol kazanç sağlayacağına alamet etmektedir.

Rüyada Cumhurbaşkanı ile Birlikte Olduğunu Görmek

Rüyada cumhurbaşkanı ile sevişmek rüyayı gören bir kimsenin art niyetli bir yaklaşımı olan biri ile tanışacağına yorulmaktadır. Rüyayı gören kimse kadın ise bol kazanç getirecek bir işe gireceğine ve talih kuşunun konacağına yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kimse bir erkek ise uygunsuz bir durumda kalacağına ancak hayatını kısa süre içinde toparlayacağına işaret etmektedir. Rüyada cumhurbaşkanı ile seviştiğini görmek genel olarak hayırlı anlamlara sahiptir ancak risk gerektiren durumlarda kalınabileceğinin de habercisidir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüyayı gören bir kimsenin yakın zamanda ailesi ve arkadaşları ile arasının açılacağına ancak bunun sebebinin bir yanlış anlaşılma olacağına yormaktadır.

Rüyada Cumhurbaşkanı ve Başbakanı Görmek

Rüyada devlet büyüğü görmek rüyayı gören kimsenin sırtının yere gelmeyeceğine, onu koruyan insanların varlığına ve çevresinden saygı gördüğüne yorulmaktadır. Rüyada devlet büyüğü görmek rüya sahibinin büyük bir girişimde bulunacağına ancak risklerine rağmen kazanan taraf olacağına dair yorumlar da bulunmaktadır. Devlet büyüğü rüyası; rüyayı gören bir kimsenin sağlıklı ve huzurlu bir yaşam süreceğine ve istediği her arzunun gerçekleşeceğine alamet etmektedir. Rüyada devlet büyükleri bir araya geldiğini gören bir kimsenin hayatının değişmek üzere olduğuna, tüm sıkıntılarının son bulacağına ve mutlu bir yaşam süreceğine işaret edilmektedir. Rüya bir haber niteliği taşımaktadır ve müjdeli bir haber alınarak hayatın değişeceğini de vurgulamaktadır.

Rüyada Zorba Devlet Başkanını Görmek

Rüyada zalim devlet başkanı görmek rüyayı gören bir kimsenin bir kötülüğü alt edeceğine ancak çevresindeki düşmanların artacağına yorulmaktadır. Rüyada zalim devlet başkanı gören bir kimsenin iş yerinde birtakım problemler yaşanacağına ve eğer stratejik olarak ilerlemez ise işinden kovulabileceğine işaret etmektedir. Kişinin sakin bir karakteri olduğuna ancak öfkeleneceğine ve çok kalp kıracağına da yorulan bu rüya; hayırlı anlamlara sahip değildir. Rüyada zalim bir devlet başkanı görmek rüyayı gören kimseni yakın zamanda kötü bir haber alacağına da işaret ettiği bilinmektedir.

Rüyada Devlet Başkanı ile Camiye Gitmek

Rüyada devlet başkanını camide görmek rüyayı gören bir kimsenin din yolundan sapmadığına ve Allah ile olan yakınlığını koruduğuna yorulmaktadır. İslamiyet’in tüm şartlarını yerine getirdiğine ve dini bütünlüğünü koruduğuna işaret etmektedir. Rüyada devlet başkanını camide görmek ihyaya göre; İslam dininin şartlarının yerine getirildiği ve cennette bir yer ayırıldığı anlamına gelmektedir. Hayırlı işlere vesile olmak, hayırseverlik ve cömertliğe de işaret eden rüya aynı zamanda helal kazanç sağlanacak bir işe girmeye de alamet etmektedir. Rüyada devlet başkanını camide gören bir kimsenin çevresinde sevildiğine de işaret etmektedir.

Rüyada Devlet Başkanı Olmak

Rüyada cumhurbaşkanı olmak rüyayı gören kimsenin uzun zamandır hayalini kurduğu arzularının ve isteklerinin gerçekleşmesine alamet etmektedir. Rüya sahibinin mutlu bir yaşamı olacağına ve hiçbir zorluk çekmeden hayatını yaşayacağını müjdeleyen bir rüya olarak da kabul edilmektedir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyayı gören bir kimsenin arzularının gerçekleşmesinin yakın olduğundan bahsetmiştir.

Rüyada Devlet Başkanı ile Tokalaştığını Görmek

Rüyada cumhurbaşkanı ile tokalaşmak rüyayı gören kimsenin büyük bir işe gireceğine ve maddi durumunun düzeleceğine yorulmaktadır. Rüyasında cumhurbaşkanı ile tokalaşan bir kimsenin yeni bir ortaklığa imza atacağına ve büyük kâr sağlayacağı bir işe başlayacağına işaret etmektedir. Rüya sahibinin çevresi tarafından gördüğü saygıyı da sembolize etmektedir.