Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Devenin Ağladığını Görmek

Rüyada devenin ağladığını görmek kişinin özellikle hayatının ilerleyen döneminde sağlıkla ilgili ciddi problemlerle karşılaşacağına işaret eder. En azından uzun sürecek bir rahatsızlık yaşanacağı ve bunun sonucunda tedaviye başlanacağı şeklinde yorumlanır. Rüyada kızgın deve görmek de aynı şekilde kişinin başta sağlık, daha sonra ise maddi ve manevi problemlerle karşılaşmasına yorumlanır. Develerin sakin ve özel hayvanlar olması nedeniyle onların kötü veya olumsuz bir durumda görülmesi de aynı şekilde olumsuz yorumlara neden oluyor. Size yakınlaşan ve sevmenizi isteyen bir deve ise manevi anlamda hiçbir huzursuzluk yaşamayacağınıza delalet eder.

Rüyada Gözyaşı Döken Deve Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ağlayan bir devenin genel olarak yorumlarda da özellikle olumlu bir tabloya neden olacağından bahsedilmez. Rüyada evde deve görmek ve evin içerisinde ağladığına şahit olmak, görülebilecek en kötü rüyalardan bir tanesidir. Devenin sizin yüzünüzden ağlıyor olması, ailenizden veya yakın çevrenizden bir kişiye zarar geleceği şeklinde yorumlanır. Aynı zamanda ağlayan deve hayırla yorumlanmadığı için özellikle de yorumlarda maddi sıkıntı çekileceği de İmam Nablusi Hz. gibi saygın kişiler tarafından açıklanmıştır.

Rüyada Deve Sevdiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Bir devenin sürekli olarak zarar görmesi, insanlar tarafından kötü davranışlara maruz bırakılması, kişinin maddi ve manevi huzurunun ortadan kalkacağına işaret eder. Eğer deve ve siz birbirinize adım adım yaklaşıyorsanız, başını sizin sevmeniz için daha da fazla eğiyorsa bu durumda özellikle maddi anlamda sıkıntılı günlerin geride kaldığına yorumlanır. Eğer deve sizi sırtına alacak kadar size sevgi gösteriyor ve sizi sayıyorsa, bu durumda manevi huzursuzluklarınız da ortadan kalkacaktır.

Rüyada devenin görülmesi halinde kişinin maddi ve manevi problemleri, normal bir şekilde duran devenin görülmesinde dahi kısa sürede geçeceğine yorumlanır. Deveye sevecek kadar yaklaştıysanız, evde deve sürüsü görmek gibi rüyalarda olduğu gibi betiniz bereketiniz de artacaktır. Eşiniz varsa onunla olan sorunlarınız ortadan kalkacak, birbirinize sevginin yanı sıra saygıyla yaklaşmaya başlayacağınız şeklinde yorumlanır.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Ağlamak neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Yavru Deve Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kurbanlık deve görmek ve bu develerin çok küçük olması durumunda, umutlarınızın kısa süre sonra azalmaya başlayacağına delalettir. Rüyada adak adamak ve kurban kesmek son derece hayırlı olmasına rağmen, yavrularının kesilmesi ve özellikle de deve olması hayırsız olduğu şeklinde yorumlanır.

İmamı Gazali Hz. tarafından develerle ilgili ağlama durumuna yapılan yoruma göre, yavru devenin ağlaması iş hayatınızda sıkıntı yaşayacağınıza delalettir. İş hayatınızda özellikle de kuyunuzu kazmak isteyenler bulunabileceği için, bu kişilere karşı dikkatli olmanız son derece önemlidir.

Oturan Deve Görmek Ne Anlama Gelir?

Oturan deve, sakin bir deve görülmesi ve oturacak kadar rahat veya yorgun olması durumunda kişinin maddi yükümlülüklerinin ve sorunlarının azalacağına delalet eder. Devenin oturması ve insanların yakınına yaklaşması özellikle dişi deve görülmesi halinde manevi problemlerin ortadan kalkacağına ve tövbelerinizin kabul edileceğine delalettir. Rüyada beyaz deve görmek kadınlarda evliliğe, erkeklerde ise hayırlı bir kısmete ve hayatının aşkını bulduğuna delalettir.

Çöken Deve Görmek Ne Anlama Gelir?

Her zaman için yakın çevrenizin kararlarını önemsediğinizde özellikle aile hayatınızda yıkıklıkların oluşabileceğine delalettir. Rüyada yavru deve görmek sevdiklerinizle iyi ilişkiler kurmaya çalışmadığınız taktirde başta aile olmak üzere tüm sevdiklerinizi kaybedebileceğiniz şeklinde yorumlanır.

Deve görmenin tabiri için, Rüyada Deve Görmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Deve Eti Yediğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyasında bir dişi devenin etinin yendiğinin görülmesi, özellikle iş hayatındaki problemlerin hayatınızın diğer evrelerine de yansıyacağına işaret eder. Rüyada siyah deve görmek ise hayırsız durumlarla karşılaşacağınız fakat bunların her birini hayırlı bir durum olarak göreceğinize delalettir.

Deveyi Tuttuğunu Görmek Ne Anlama Gelir?

Devenin tutulması ve istendiği gibi rahat bir şekilde hareket ettirilmesi halinde, hayvanın huzursuzluk yaşamaması durumunda kaygıların azalacağına işaret eder. Kaygınızın ve stresinizin kaynağından uzaklaşmanız halinde zarar görmemeye başlayacağınız ve hayatınızı daha mutlu bir şekilde yaşayacağınız şeklinde yorumlanır.

Rüyada devenin koştuğunu görmek ise tutulmadan kendi kendine koşuyorsa, arzularınızın ve isteklerinizin hızlı bir şekilde gerçekleşeceği şeklinde yorumlanır. İbn- Sirin Hz. tarafından yapılan yorumda bir devenin yönetilmesi, beyaz olması veya huzurlu bir şekilde sizin yanınızda bulunması her zaman için maddi manevi huzura yorulur.