Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Dalgalı Deniz Görmek

Rüyada dalgalı deniz görülmesi, rüya sahibinin iş ve sosyal hayatında büyük zorlukların aşılmasının ardından başarıların geleceğini göstermektedir. Bu rüya mücadeleyi ve yorgunluğu göstermektedir. Fakat bu çabaların sonucunun da alınacağının işaretçidir. Rüya sahibinin bir rahatsızlığı varsa bu sağlık sorunu geride kalacağı da söylenmektedir. Ünlü bir rüya alimi olan İbn-i Sirin Hz. tabirine göre kişinin rüyasında dalgalı denizde boğulması, güce kavuşacağı ve arzu ettiği şeyleri elde edeceği şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada dalgalı deniz görmek diyanet yorumuna göre de rüya sahibi çektiği bütün sıkıntılardan kurtularak refaha kavuşacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada deniz görmek rüya tabircileri tarafından farklı şekillerde yorumlanabilmektedir. Örneğin İmam Cafer-i Sadık Hz. yorumuna göre rüyada deniz görülmesi, mal, mülk, iş ve alim anlamlarına gelmektedir. Bir başka rüya alimi olan İmam Nablusi Hz. ise rüyada deniz görülmesini arzu edilen tüm şeylere kavuşulması şeklinde yorumlamaktadır.

Deniz ile ilgili görülen rüyalar genel anlamda hayra yorulmaktadır. Fakat bazı durumlar da kötünün de işaretçisi olabilmektedir. Örneğin rüyada denizin kuruduğunu görmek Cabir ül Magribi tabirine göre düşmana karşı mağlup olunacağı anlamına gelebilmektedir.

Rüyada Dalgalı Denizde Yüzdüğünün Görülmesi

Bu rüya deniz ile ilgili görülen çoğu rüya gibi olumlu şekilde yorumlanmaktadır. Rüyada dalgalı denizde yüzmek iş hayatındaki başarıların habercisi olduğu ifade edilmektedir. Bu rüya, rüya sahibinin işinde büyük başarılara imza atacağı ve bununla beraber de maddi kazancını büyüteceği anlamına gelmektedir. Yani rüya sahibi kazancını arttırarak refaha kavuşacaktır.

Rüyada Dalgalı Denizde Boğulmak

Bu rüya bazı bitişleri gösterebilmektedir. Fakat bu bitişler yeni başlangıçlar anlamına da gelebilmektedir. Rüyada dalgalı denizde boğulduğunu görmek sıkıntıların habercisidir. Rüya sahibinin yapmak istediği şeyler ya da kurduğu hayaller varsa bunlar gerçekleşmeyecektir. Bu hayaller rüya sahibini iyi yönde değil kötü yönde etkileyecektir. Bu süre zarfında ayrılıklar, iflas etmeler meydana gelebilmektedir. Fakat bu dibe çöküş aynı zamanda yeniden yükselmek anlamına da gelmektedir. Rüya sahibinin karşısına hayatını toparlayabilmesi için yeni fırsatlar da çıkacaktır. Şayet rüyayı göre kişi bu fırsatları iyi değerlendirirse kendisi için yepyeni ve kazançlı başlangıçlar meydana gelecektir.

Rüyada Dalgalı Denizde Balık Avladığını Görmek

İmam Gazali Hz. gibi alimler rüyada deniz görmeyi genel anlamda güzel günlerin habercisi şeklinde yorumlamaktadır. Bu rüya, rüyadaki diğer faktörlere göre de farklı şekilde anlamlandırılabilmektedir. Rüyada dalgalı denizde balık görmek ise rüya sahibinin elindekilerin kıymetini bildiğini göstermektedir. Bu rüyayı gören kişi doğru yatırımlar yaparak elindeki kazancını arttıracaktır. Bu süre içerisinde bazı sıkıntılar yaşansa da rüya sahibi bunların üstesinden başarılı bir şekilde gelecektir. Rüyayı gören işinin bu başarısı etrafındaki kişilerin de saygısını kazanmasına neden olacaktır.

Rüyada Dalgalı Denizin İçinde İnsanlar Görmek

Bu rüya farklı şekillerde yorumlanabilmektedir. Rüyada dalgalı denizde görülen kişinin durumuna göre rüyanın da anlamı değişebilmektedir. Örneğin rüyada dalgalı denizde boğulan birini görmek ve o insanı kurtarmak haram mala el uzatılmayacağı şeklinde anlamlandırılmaktadır. Rüya sahibi kendisine haksız kazanç teklifleri gelse bile bunlara göz yummayacak ve tüm parayı kendi alın teri ile kazanacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada denizde ölen birisini görmek ise rüya sahibinin elindekilerle mutlu bir hayat yaşacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibi maddi kazançlara değil manevi kazançlara önem verecek ve iç huzuru yakalayarak güzel bir hayat yaşacaktır. Bu rüyayı gören kişi elindekilerin kıymetini bilerek bir hayat sürecektir.

Rüyada Dalgalı Deniz Görmek ve Denizde Yüzmek

Bu rüya kariyer ile ilgili olarak yorumlanmaktadır. Rüyada dalgalı denizde yüzmek, rüya sahibinin iş hayatında güzel adımlar atacağını göstermektedir. Bu adımlar da rüyayı gören kişiyi başarıya taşıyacaktır. Bu kişi iş hayatında oldukça iyi yerlere gelecektir. Rüya sahibi elde ettiği başarılar ile adını duyuracak ve herkesin imrenerek baktığı bir insan haline gelecektir. Yani bu rüya iş hayatında güzel başarıların habercisidir.

Rüyada Dalgalı Denizden Kaçmak

Bu rüya kötü anlama geldiği şeklinde düşünülebilmektedir. Fakat rüya alimleri tarafından rüyada dalgalı denizden kaçtığının görülmesi olumlu şekilde yorumlanmaktadır. Rüya tabircileri bu rüyayı güzel haberlerin işaretçisi olduğunu söylemektedir. Rüya sahibinin hayal ettiği bir şey varsa bu gerçekleşecektir. Özellikle bu hayaller karşı taraftan gelecek güzel bir haberse rüya sahibi istediği o şeyi kısa süre içerisinde duyacaktır.

Rüyada dalgalı denizden kaçmak bazı alimler tarafından sıkıntının habercisi olarak da yorumlanmaktadır. Fakat bu sıkıntı rüya sahibinin attığı yeni adımlar ile beraber geride kalacaktır. Rüyayı gören kişi doğru yatırımlar yaparak yaşadığı bu sıkıntıdan kurtulacak ve başarı elde edeceği bir yola girecektir.

Rüyada Tsunami Görmek

Rüya alimleri rüyasında tsunami gören kişinin iş hayatında ve aile hayatında bazı zorluklar yaşayacağını belirtmektedir. Bu zorluklar da kişinin sıkıntılı bir dönem geçirmesine neden olacaktır. Bu problemler rüya sahibinin ruh halini de olumsuz etkileyeceğinden dolayı çıkış yolunun bulunması zor olabilecektir. Rüyada tsunami görmek psikolojik yorumu ise rüya sahibinin hayatındaki bazı sıkıntılar ile başa çıkmakta zorlandığı şeklindedir. Rüyayı gören kişinin iş hayatında ya da aile hayatında bazı problemleri bulunmaktadır. Rüya sahibi de bu problemler ile başa çıkma konusunda başarılı olamamaktadır. Bu da kişiyi ruhsal olarak bunaltmaktadır.

Rüyada dev dalgalar görmek de tsunami görmek ile benzer şekillerde yorumlanmaktadır. Bu rüyayı gören kişi de aile ya da iş hayatında sıkıntılar yaşayacağı bir döneme girecektir. Bu sıkıntıları atlatma en önemli yardımcı özgüvenin kaybedilmemesidir.

Rüyada Dalgalı Denizi İzlediğini Görmek

Rüyada dalgalı deniz izlemek sıkıntıların habercisidir. Fakat bu sıkıntılar kısa sürelidir. Kısa süre çekilen bu sorunların ardında güzel günler vardır. Rüya sahibi kendisi için hayal ettiği hayata kavuşabilmek adına bazı engeller ile karşılaşacaktır. Fakat rüyayı gören kişi bu engelleri aşacak ve hayallerine kavuşacaktır. Rüya sahibinin istediği ne varsa bunun için zorluklar ile mücadele edecektir. Fakat en sonunda istenilen tüm şeyler gerçek olacak ve rüyayı gören kişi hayatında refaha ve huzurlu bir hayata kavuşacaktır. Yani bu rüya zorlukları gösterse de aslında oldukça güzel gelişmelerin de habercisidir.

Rüyada Dalgalı Denize Atladığını Görmek

Bu rüya, rüya sahibinin oldukça dirayetli bir insan olduğunu göstermektedir. Rüyada dalgalı denize atlamak, rüyayı gören kişinin kendinden emin şekilde adımlar atacağı ve bu adımlarında korkusuz olacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin karşısına hangi sorun çıkarsa çıktı, asla pes etmeyecek ve bildiği yolda ilerlemeye devam edecektir.

Bir başka yoruma göre ise bu rüya, hızlı bir şekilde evlenmenin de habercisidir. Fakat aniden karar verilen bu evlilik pişmanlığa yol açabilecektir. Şayet kişiler kısa süre içerisinde evlenirlerse yaşadıkları hayattan dolayı hayal kırıklığı yaşayabilirler. Bundan dolayı evlilik kararı düşünülerek verilmelidir.

Rüyada Dalgalı Deniz Görmenin Psikolojik Yorumu

Bu rüya, rüya sahibinin hayatında bazı huzursuzluklar yaşadığını göstermektedir. Psikolojik olarak tedirginliklere işaret eden bu rüya, rüyayı gören kişinin yaşadığı hayat ile istediği hayat arasında fark olduğunu göstermektedir. Bu durum da rüya sahibinin iç huzurunun bozulması anlamına gelmektedir.