Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Dağda Koştuğunu Görmek

Rüyada dağda koştuğunun görülmesi İslam alimleri tarafından hırs, büyüklenme, büyük hedefler koyma ve önemli bir işin peşinde olma gibi anlamlarla yorumlanmaktadır. Rüyada dağda koşmak bunlardan farkı anlamlara da gelebilir. Rüyanın hangi anlama geldiğini yorumlamak adına, rüya detaylarına hakim olmak gerekir. Dağın özellikleri, dağda koşan kişinin nasıl bir ruh hali içinde olduğu, zorlanıp zorlanmadığı gibi durumlar belirleyici olur.

Rüyada Çıplak Şekilde Dağda Koştuğunu Görmek

Rüyada çıplak dağda koşmak cesareti simgeler. Rüya sahibi kişi yakın zamanda cesaret göstermesi gereken bir karar alabilir. Eğer çıplak rüya sahibinin vücudunda yaralar bereler varsa, alacağı karar onun zarar görmesine neden olabilir. Eğer kişinin vücudunda yara bere yoksa alınacak olan karardan zarar görmeyecektir.

Rüyada Arkadaşlar ile Dağda Koştuğunu Görmek

Rüyada arkadaşları ile birlikte dağda koşmak grup çalışmasının, yardımlaşmanın, bir ekip kurulacağının işaretidir. Rüya sahibi kişi özellikle iş hayatında başkalarının yardımına ihtiyaç duyacak projeler üzerinde çalışmaya başlayabilir. Çalışılan projeden maddi anlamda güzel kazançlar elde edilecektir. Bu sayede varsa geçmişe dönük borçlar kapanacaktır. Eğer rüya sahibi kişi kadın ise, yakın zamanda arkadaşları ile birlikte gün yapabilir. Gün sırasında rüya sahibi arkadaşlarından önemli bir haber alacaktır. Erkekler ise arkadaşları ile birlikte maç izleme gibi ortak bir etkinlikte bulunabilirler. Erkekler de haberi maç izlemeye gittikleri zaman alacaklardır.

Rüyada Kış Vakti Dağda Koştuğunu Görmek

Kış vakti rüyada dağda koşmak zorlukların, sıkıntılı günlerin, hedefe giden yolda engellerin çıkacağına işaret eder. Rüya sahibi kişi eğer kadınsa aşk hayatında zorluklarla karşılaşabilir. Sevgilisi, eşi, nişanlısı ya da kocası ile arası açılabilir. Rüya sahibi kişi eğer erkek ise problemleri iş hayatında yaşayacaktır. Uzun zamandır beklediği terfiyi alamayabilir, maddi anlamda kısa süreli zorluğa girebilir. Maddi anlamda zorluk ileride zenginliğe dönüşecektir. Rüya sahibi kişilerin bu nedenle dişlerini sıkmaları gerekmektedir.

Rüyada Yağmurlu Havada Dağda Koştuğunu Görmek

Rüyada yağmurlu havada dağda koşmak kısmetin açılması, bereket, işlerin olgunlaşması gibi olumlu anlamları taşır. Eğer uzun zamandır üzerinde çalıştığınız bir iş varsa, yakın zamanda o işle ilgili bir haber alacaksınız. Alacağınız haber sizi sevindirecek. İşleriniz açılacak, geçmişe dönük borçlarınızı nihayet ödemeye başlayacaksınız. Yağmurlu haca demek yaşamın refah içinde geçmesi demektir. Kişilerin ne borcu olur, ne derdi ne de sıkıntısı. Hayat onlar için oldukça kolay olur. Rüya sahipleri hayatı yaşamaktan keyif alırlar. Ufak şeylerden mutlu olurlar.

Rüyada Hızlıca Dağda Koştuğunu Görmek

Rüyada hızlıca dağda koşmak kayıp etmek, var olanların yitirilmesi ve maddi anlamda zorluk yaşama gibi çeşitli anlamlara gelmektedir. Genellikle olumsuz anlamalara sahip olan bir rüyadır. Rüya sahibi kişi eğer erkek ise uzun zamandır biriktirdiği paraları ya da mal varlıklarını kayıp edebilir. Kadın rüya sahipleri hamile iseler bebeklerini düşürebilirler. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında hızlıca dağda koştuğunu gören birisi ortadan kayıp olacaktır.

Rüyada Gece Vakti Dağda Koştuğunu Görmek

Rüyada gece vakti dağda koştuğunu görmek büyük bir günahın işlenmek üzere olduğunun işaretidir. Rüya sahibi günah işleyen taraf olabileceği gibi, ok büyük bir günahın işlendiğine şahitlik de edebilir. Rüya sahibi işi ile ilgili ikilemde kalabilir. Mutlaka bir kararın verilmesi gerekir. Rüyada dağda koşmak çoğu zaman olumlu yorumlansa da, koşma vaktinin gece olması kişinin bir şeyleri saklama ihtiyacı duyduğunu göstermektedir. Rüya sahibi kendi yaptığı kusurlu bir işi saklamak isteyecektir.