Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Çöpçü görmek

Genel Bilinen: Yoksul için hayra, zengin için dağınıklığa, Çöpçü bazen insanların günahtan arınmasına vesile olan kişi yahut onun yapacağı tövbeye delalet eder.


Molla Cami: Rüyada çöpçüyü görmek, fakir için hayırdır. Zenginler için bu rüya iyi değildir. Bazen de çöpçüyü görmek, rüya sahibinin hanım veya hizmetçisinin gebeliğine veya zenginliğine ya da sermayenin çoğalmasına işarettir.


Ruyalarda.net: Rüyada çöpçü görülmesi; hayırla yorumlanır. Bir kişinin rüyasında çöpçü olup sokaklardan çöp topladığını görmesi; o kişinin büyük bir mevkiye geleceğine veya evlâdlarından hayır göreceğine delalet eder. Rüyanızda bir çöplükte çöpleri seçerek bir çuvala doldurduğunuzu görmeniz; mesleğinizde daha bilgili bir kişi olmak için elinize geçen bütün fırsatları değerlendirerek her meslek kursuna devam ettiğinize delalet eder. Rüyanızda bir çöp kamyonunu kullandığınızı görmeniz; sizin bir eslek kursunda öğretmenlik veya bulunduğunuz görevde idareci mevkiine geleceğinize, rüyanızda çöpler arasında bir şeyler aradığınızı görmeniz; âmirlerinizin sizden veya yaptığınız işinizden memnun olduklarına yorumlanır. İmam-ı Nablusî'nin yorumuna göre: Rüyada çöpçü görülmesi; fakir için hayra, zengin için de şerre yorumlanır. Rüyada çöpçü görmek; bazen de rüya sahibinin cariyesi veya hanımının hamile olduğuna veya zenginliğine yorumlanır.


Nablusi: Rüyada çöpçüyü görmek, fakir için hayırdır. Çünkü çöp ve süprüntüler bir çok şeylerden toplanır ve onların fazlalıklarıdır. Zenginler için bu rüya iyi değildir. Bazan da çöpçüyü görmek, rüya sahibinin hanım veya cariyesinin gebeliğine veya zenginliğine ya da renkleri muhtelif sermayenin gelmesine delalet eder.