Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Çok İçten Ağlamak Görmek

Rüyada ağlamak genellikle hayra yorulmaktadır. Rüyasında ağladığını gören kişiler için söylenen sözler genellikle kişinin yakın zamanda dertlerinden kurtulmasına ve huzur bulmasına işaret eder. Rüyasında ağlayan kişiler rüyasının doğru tasvir edilmesini isterse, rüyada yaşanan olayların ve söz konusu kişilerin cinsiyetlerin belirtmelidir. Rüyada ağlayan kişinin nerede ağladığı da önemlidir. Genellikle rüyada ağlayan kişiler rüya sırasında pek de iyi bir ruh halinde olmazlar. Bu karşıdan bakıldığında olumsuz bir rüya gibi görülse de, aslında oldukça hayırlı ve olumlu sonuçlara çıkan bir rüyadır. Rüyasında ağladığını gören kişiler kısa süre içerisinde huzurlu bir döneme giriş yapar.

Rüyada Avaz Avaz Ağlamak

Rüyada ağlamak diyanet tarafından da sık sık yorumlanmaktadır. Bu rüyayı gören kişiler sesli bir şekilde avaz avaz ağlıyorsa, görülen rüya bir süre sonra gerçekleşebilir. Rüyasında avaz avaz ağlayan kişiler, yakın zamanda bazı olumsuzluklar yaşayacaktır ve ağlayacaktır.

Rüyada Göz Yaşı Gelmesi

Rüyada kendini ağlarken görmek de bu rüyaya benzemektedir. Rüyasında gözden yaş geldiğini gören kişiler kısa bir süre içinde istediklerine kavuşur. Hayallerin gerçekleşmesi ve isteklerin kabul olması anlamına gelen bu rüya, kişinin kısa bir süre sonra huzurlu bir hayata kavuşacağına da işarettir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Ağlamak neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Sessiz Sessiz Ağlamak

Rüyada sesli ağlamak da sık görülen rüyalardan biridir ancak daha sık görüleni rüyada sessiz ağlamaktır. Rüyasında sessizce ağladığını gören kişiler, hem maddi olarak hem de manevi olarak huzura erecektir. Bu rüyayı gören kişiler için yapılan yorumlar şu şekilde sıralanır:

 1. Kişinin kazancının artması
 2. Maddi anlamda yaşanan sıkıntıların dinmesi
 3. Yeni bir iş ortağı bulunması ve büyük projelere imza atılması
 4. İç huzurun bulunması
 5. İbadete yönelmek
 6. Sıkıntıların son bulması

Tüm bu anlamlar, rüyasında sessiz sessiz ağlayan kişiler için geçerlidir.

Rüyada Tövbe Ederek Ağlamak

Rüyada ağlamak üzülmek gibi durumlar sık sık yaşanmaktadır. Rüyasında ağladığını gören kişiler bir de tövbe ediyorsa, bu kişiler kısa bir süre sonra pişmanlıklarından ders çıkarır ve huzuru bulur. Aynı zamanda Allah yolunda olmaya da işaret eden bu rüya, kişinin kısa bir süre sonra pişmanlıklarından kurtulacağına ve vicdanının rahatlayacağına işarettir.

Rüyada Hıçkırarak Ağlamak

Rüyada içli içli ağladığını görmek ve hıçkırarak ağladığını görmek benzer anlamlara çıkmaktadır. Rüyasında hıçkırarak ağladığını gören kişiler, iş hayatında veya aile hayatında bazı sıkıntılar yaşayabilirler. Bu rüyayı gören kişiler bir süre sonra mutsuz bir döneme giriş yaparlar. Yeni sorunların türeyeceği bu dönemde kişi kendini çaresiz hissedecektir ve yapması gereken işleri erteleyecektir.

Rüyada Sevinçten Ağlamak

Rüyada hıçkırarak ağlamak akla direk hüznü getirse de, içten ağlamak sevinçten ağlamayı da barındırıyor olabilir. Rüyasında sevinçten ağlayan kişiler mutlu bir aileyi sahip olur. Önceden yaşanan zor günler geride kalır ve kişi çevresinde çok daha saygın biri haline gelir. Rüyasında sevinçten ağladığını gören kişiler, rahat bir hayata kavuşur ve sıkıntılarını geride bırakır. Bu rüya kişiye gerçekten sevinçten ağlatacak olayların yaşanmasına da sinyaldir.

Birinin Omzunda Ağlamak görmenin tabiri için, Rüyada Birinin Omzunda Ağlamak neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Biri İçin Ağlamak

Rüyada başkası için ağlamak herkesin görebileceği bir rüya değildir. Bu rüyayı sadece yüreğinde merhamet ve vicdan olan kişiler görebilir. Bu rüyayı gören kişiler için yapılan yorumlar şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Hasretlerin bitmesi
 2. Zorlukların aşılması
 3. Ortaklıklarla beraber işin büyütülmesi
 4. Kazancın artması
 5. Emeklerin karşılığının alınması
 6. Yardıma muhtaç kişilere yardım edilmesi
 7. Zengin olunması ve bu paranın manevi olarak da yardıma harcanması

Rüyada Çok İçten Ağlamak Psikolojik Yorumu

Rüyada sevdiğin birinin ağladığını görmek de çeşitli anlamlara çıkmaktadır. Ancak bu tip ağlama konulu rüyalar kişinin psikolojisi açısından derin izler taşır. Eğer ki rüya sahibi rüyasında içli içli ağladığını görüyorsa, bu rüyayı gören kişilerin psikolojik durumu için şu yorumlar yapılır:

 1. Kişinin kendisini çıkmazda hissetmesi
 2. Küslükler sonucu kişinin kendisini yalnız hissetmesi
 3. Aile hayatında tartışmalar yaşanmış olması kişinin kendisini desteksiz hissetmesi
 4. Onaylanmayan bir işe girişilmiş olması

Tüm bu yorumlar rüyasında içli içli ağladığını gören kişilerin psikolojisi için yapılmaktadır. Bu yorumların yanı sıra kişinin psikolojisi kötü olsa da, aslında rüyayla beraber kişi huzur bulacaktır.