Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Çocuk Ağlatmak Görmek

Rüyada çocukları ağlatmak bir sırrın olduğunu ve bu sırrı kimseye söylemeyeceğini gösterir. Aynı zamanda bir anda çok büyük bir yokluk yaşanacağına, ama anında kendini tekrar toparlayacağına dalalet eder. Yılman için çaba gösterecek olan pek çok olay ile karşı karşıya kalacağını ama bunun karşılığında hiçbir şekilde yılmayacağını gösterir. Rahatsız olacağın pek çok olay yaşayacağına ama bunlara göğüs gerebileceğini anlatmak ister. Zengin olan birinin aniden fakirleşeceğini gösterebildiği gibi iş başarısının artacağını da işaret edebilir. Rüyada ağlayan çocuğun durumuna göre anlamlarda farklılık olabilir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre rüyada çocuk ağlatmak işinin rast gitmeyeceğini ifade eder.

Rüyada Erkek Çocuğu Görmek

Rüyalar genelde hatırlanmasa da bazı durumlarda rüyaların anlamlarına odaklanmak gerekiyor. Rüyada erkek çocuğu görmek neye işarettir diye sorduğunuz zaman gönül hoşluğuna işaret olduğu söylenebilir. Aynı zamanda kişinin esenlik bulacağına, sevinçli bir haber alacağına da yorulabilir. Hastaysa sağlığına kavuşacağını, iyi sözler duyacağını ve mutlu olacağını göstermektedir.

Rüyada Ağlayan Çocuğu Susturmak

Rüyanızda ağlayan bir çocuk görüyor onu susturuyorsanız o zaman refaha çıkacağınız anlamına geliyor. Hem maddi anlamda hem de manevi olarak rahatlayacağınızı görebiliyorsunuz. Özellikle sorunlarınızı aşmakta bir kişiden yardım alacağınızı anlamalısınız. Rüyada ağlayan çocuğu susturmak tamamen olumlu ve iyi bir durumdur. Bu çocuğu susturan kişinin istediği her şey olacaktır.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Ağlamak neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Ağlayan Çocuğu Kucağına Almak  

Ağlayan bir çocuk genelde rüyalarda yardıma muhtaç olan kişileri vurgular. Rüyada ağlayan çocuğu kucağına almak ise yardım isteyen kişiyi sarıp sarmalayacağınızı gösterir. Bu çocuğu sarıp sarmalamak, kişinin gerçek hayatta yardımlarından ötürü Allah’ın sevdiği kullarından biri olacağını ifade eder. Her an yardımcı olmaya hazır olan kişilere de yorulabilir. Yardıma ihtiyacınız olduğu zaman yardım alabileceğiniz kişilerin her an yanınızda olacağını müjdelemektedir.

Rüyada Ağlayan Çocuğa Sarılmak  

Rüyasında çocuklar ile ilgili bir şeyler gören kişiler herhangi bir şekilde kötü yorumla karşı karşıya kalmaz. Çocuk saflığın ve temizliğin simgesidir. O nedenle rüyada ağlayan çocuğa sarılmak sorunların bir anda şefkatli bir şekilde halledileceğini ifade eder. Aynı zamanda mutlu bir haber alınacağını, kişinin övgüler ile karşı karşıya kalacağını gösterir. Eğer ki biri sizden yardım istiyorsa ona yardım edecek gücünüz tam olacaktır. yardım ettiğiniz zaman ise karşıdaki kişi sizin için dua da edecektir.

Rüyada Okul Çocuğu Görmek  

Okul çocuğu sorumluluk sahibi olan eğitilebilir bir kişiyi ifade eder. Herhangi bir şey yapabilmek için gerekli eğitimi alabileceğinize dalalettir. Rüyada okul çocuğu görmek sorumluluk bilincine ulaşacağınızı, sizin canınızı sıkan durumların artık kolay bir şekilde aşılacağını ifade ettiği bilinmektedir. Pek çok kişi rüyasında çocuk görmekten korkar. Çünkü çocuğun ağlamasının olumsuz bir durum olduğunu düşünür. Ancak bu durum olumsuz değil, aksine olumlu bir durumdur. Kişilerin mutlu günler yaşayacağı, huzurlu olacağı, maddi kazanç elde edeceği müjdelenecektir.

Erkek Çocuk görmenin tabiri için, Rüyada Erkek Çocuk Görmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Ağlayan Çocuğu Emzirmek

Emzirmek emek vermek anlamına gelmektedir. O nedenle rüyada ağlayan çocuğu emzirmek birine büyük bir emek harcayacağınızı, harcamış olduğunuz emeğin karşılığını da tam olarak alacağınızı ifade etmektedir.

  • Emzirdiğiniz bebek sizin bebeğiniz ise haneye büyük bir maddi kaynak gelecektir.
  • Emzirdiğiniz bebek bir başkasının bebeği ise bir başkasına çok büyük bir yardımınız dokunacaktır.

Rüyada Çocuk Ağlaması Görmenin Tabirleri

Günümüzde rüya konusunda kesin bir sonuca varmayı başarmış hiçbir bilim adamı bulunmuyor. Yani rüya alemi henüz bir bilinmez. Kimisi için geçmişi ifade eden rüyalar kimisi için de geleceği ifade ediyor. Dolayısıyla kişilerin rüyalar hakkında pek de bir bilgisi bulunmuyor. Rüyada çocuk gören kişilerin sayısı küçümsenemeyecek kadar çok. O nedenle rüyasında çocuk görenler rüyada çocuk görmek konusunda araştırma yapmaya başlıyor. Hem alimlerin hem diyanetin hem de psikolojik analiz yapanların yorumları birbirinden farklı olabiliyor. Ancak çocuk söz konusu olduğunda genelde iyi yorumlar yapıldığı görülüyor. Yani rüyasında çocuk gören kişilerin her zaman huzur, saadet, mutluluk ve maddi güçlenme yaşadığı biliniyor. O nedenle rüyasında çocuk gören kişilerin rüya tabirinden korkmasına gerek yok. Gün geçtikçe daha iyi bir insan olduğunuzu müjdeleyen rüyalardan biridir. Genellikle iyilik yapan kişilerin rüyasında daha çok bu figür canlanmaktadır.