Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Çilingir görmek

Genel Bilinen: Bekar için nikaha, sırları gizlemeye, Çilingirin ev kapısına kilit takması evlenmeye, işyerine takması iş kurmaya yahut simsarlığa, Mesleği çilingirlik olan kimsenin ağaç kilit yaptığını görmek iki yüzlülüğü reddetmeye, demir kilit yaptığını görmek zor vve çitin işleri başarmaya delalet eder.


Molla Cami: Rüyada çilingir görmek, aracıya işarettir. Bir kimsenin kapısına rüyada çilingirin kilit takması, o kimsenin evlenmesine, aracı ve dükkanının kapısına kilit takması da, o kimsenin bir malın satılması için aracılık etmesineişarettir. Çilingiri görmek, sırlan gizli tutmaya ve bekar bir kimsenin de nikahlanmasına işarettir.


Nablusi: Rüyada çilingir görmek, aracıya delalet eder. Bir kimsenin kapısına rüyada çilingirin kilit takması, o kimsenin evlenmesine; aracı ve dükkanının kapısına kilit takması da, o kimsenin bir malın satılması İçin simsarlık etmesine delalet eder.
Çilingiri görmek, sırları gizli tutmaya ve bekar bir kimsenin de nlkahlanmasma delalet eder.
Bazan ağaç kilitleri yapan kimseyi görmek, münafıkları reddetmeye ve demir kilitleri yapan kimseyi görmek de, çetin ve müşkül İşleri kolaylaştırmaya delalet eder.