Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Cenazede Ağlamamak Görmek

Cenazede ağlamadığının görülmesi işlerin ters gideceğinin bir kanıtı olsa da yine de kimin cenazesinde ağlanmadığı, ne kadar süre ağlanmadığı gibi durumlar da rüya tabirinin değişmesine neden olabiliyor. Bazıları annesinin bazıları ise babasının cenazesinde ağlamadığını görüyor. Bu da tabiri değiştiren unsurları bir araya getiriyor. Cenaze, bilindiği üzere iyiye işaret değildir. Yani cenaze görmek işlerin ters gideceğine, iyi olan bir şeyin bozulacağına dalalet eder. Cenazede ağlamamak ise kişinin olumsuz durumdan kötü etkileneceği anlamına geliyor. İmamı Caferi-i Sağdık Hz. Cenazede ağlamamak tabiri olarak kişinin kendini kötü hissedeceği bir yere gireceğini, burada mutsuz olacağını, kendini bir an önce toparlaması gerektiğini ifade eder.

Rüyada Anne Cenazesinde Ağlamama Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada annenizin cenazesini görüyorsanız bir yandan ona ömür kattığınız söylenir. Aynı zamanda annenizi uzun zamandır görmüyorsanız ona bir an önce kavuşacağınızı ifade eder. İmam Abdülgani Nablusi Hz. Rüyasında annesinin cenazesinde ağlamayan birini tabir ederken kişinin annesini çok özlediğini ve bunun için ona kavuşabilmek adına daha fazla çaba göstereceğini açıklamıştır. Rüyada sesli ağlama ise bunun kavuşma isteğinin çok olduğunu ancak bunun için mücadele edilmediği tabir eder.

Rüyada Baba Cenazesinde Ağlamama Ne Anlama Gelir?

İmamı Gazali Hz. Açıklamasına göre babasının cenazesinde ağlamayan kişi babasına büyük bir özlem duymaktadır. Üstelik babasına kavuşabilmek için de büyük bir çaba göstermektedir. Rüyada ağlamak üzülmek genel olarak çaba sarf edilmediğini ifade eder. Ağlamamak ise kavuşma için çok büyük çabaların gösterildiğini gösterir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Ağlamak neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Ağlamak Ne Anlama Gelir?

Pek çok kişi rüyasında ağladığını görüyor. Her ne kadar ağlamak kişiyi rahatlatan bir eylem olsa da rüyalar için aynı şey söylenemez. Rüyada kendini ağlarken görmek kötü bir durumdur. Kişi ne için ağlıyorsa o şeye henüz ulaşamayacağını gösterir.

  • Birini göremediği için ağlamak kişiyi bir süre daha göremeyeceğine,
  • Bir şeye ulaşamadığı için ağlamak o şeye daha bir süre ulaşamayacağına,
  • İstediği bir şeyi kaybettiği için ağlamak ise kaybolan şeyin yakın zamanda bulunamayacağına dalalet eder.

Rüyada Başkası İçin Ağlamak Ne Anlama Gelir?

Eğer ki kendinizi rüyanızda bir başkası için ağlarken görüyorsanız o kişiye yardım etmek istediğiniz ancak bunun için elinizden bir şey gelmeyeceğiniz anlamı çıkıyor. İbn-i Sirin Hz. Tabirine göre bir başka kişi için ağlamak elden çare gelmediğini göstermektedir. Ağladığınız kişi çok yakınınızsa büyük bir sıkıntı yaşayacağına ancak sizin ona yardım edemeyeceğinize dalalet eder. Rüyada başkası için ağlamak çaresizliğin, elden bir şey gelmeyeceğin belirtisidir.

Rüyada Hıçkırarak Ağlamak Ne Anlama Gelir?

Pek çok kişi kendini rüyasında hıçkırarak ağlarken görüyor. Rüyada hıçkırarak ağlamak çok istenen bir şeyin tam olacakken olmayacağını ifade ediyor. Gidilmek istenilen yerden geri dönülmesi anlamına da geliyor.

Cenaze görmenin tabiri için, Rüyada Cenaze Görmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Başkasının Ağladığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada bir başkası ağlıyorsa bunun anlamı değişiyor. Rüyada başkasının ağladığını görmek farklı anlamlar taşıyabiliyor. Durum tamamen kimin ağladığı ile ilgili olan bir durumdur. Aşağıdaki durumlar birbirinden farklılık gösterecektir:

  • Eğer ki ailenizden birinin ağladığını görüyorsanız ailenizin refaha çıkacağına,
  • Bir arkadaşınızın ağladığını görüyorsanız arkadaşınızın istediği bir şeyin olacağına,
  • Hiç tanımadığınız birinin ağladığını görüyorsanız tanımadığınız birinden büyük bir yardım göreceğinize yorulacaktır.

Evde İçli İçli Ağladığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Kişinin kendini içli içli ağlarken görmesi bir anda yüksek bir mal varlığına ulaşacağına, hayatında büyük bir başarıya imza atacağına dalalettir. Rüyada içli içli ağladığını görmek kişinin tüm zorlukları aşacağına, üstelik bunun için herhangi birinden yardım alması gerekmediğine işarettir.

Genel olarak kişiler rüyalarında bir şey gördüklerinde bunu hemen yormak ister. Ne anlama geldiğini anlamak için ise hem diyanetten hem de astrolojiden yardım alırlar. Rüyaların geçmiş hayattan kesitler olduğunu iddia eden bilim adamları bile vardır. O nedenle rüyaların tabirlerini öğrenmek, rüyada görülen şeyin ne anlama geldiğini anlamak kişilere hem yol gösterir hem de içlerini rahatlatır. Rüya tabirlerini detaylı bir şekilde değerlendirmek gerekiyor. Çünkü rüyada ağlamak söz konusu olduğunda farklı pek çok seçenek olabiliyor. Kimin için ağlandığı, ne kadar ağlandığı rüyada ağlamak üzülmek konusunda çok farklı tabirleri ortaya çıkarıyor.