Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Çekiliş Görmek

Rüyada görülen çekiliş genellikle olumlu olayların bir işareti olarak yorumlanmaktadır. Yapılan yorumlarda çekilişin nasıl bir çekiliş olduğu, kişinin kendini kazanan mı kayıp eden mi olarak gördüğü gibi unsurlar ise rüyanın yorumlanırken farklılaşmasına sebep olmuştur. Genel olarak bakıldığı zaman ise, bu rüya, rüya sahibi kişinin yeteneklerini göstermek, kendini ispat etmek için çok önemli fırsatlar elde edebileceğine bir işarettir.

Rüyada Hediye Çekilişi Yapmak Hangi Anlama Gelmektedir?

Rüyada hediye çekilişi yapmak Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; bu rüyanın anlamı tamamen kişinin fırsatlarını sembol eder. Rüya sahibi kişi fırsat bulunması sayesinde arzu duyduğu bütün hedeflerine zorluk olmaksızın ulaşacaktır. Fırsat bulan kişinin bu sayede istediği hedefe hem kariyer yaparak ulaşabilceği, hem de sağlam adımlar atarak yeni bir evlilik yapabileceği söylenir.

Rüyada Kura Çekildiğini Görmek Hangi Anlama Gelmektedir?

Rüyada kura çekildiğini görmek zor günler yaşayan kişiler için ve kapalı kısmete sahip kişiler için olumlu durumlara işaret eden bir rüyadır. Yorumlardan en çok kabul görenlerine baktığımız zaman, kapalı kısmetinden şikayet edenler için bolluk ve bereketin geleceğini öğrenmekteyiz. Bu kişiler için kısmetin açılması ise daim olacaktır. Bu nedenle bu kişiler hayatlarının geri kalan kısmı için güzel günlerin başlayacağına inanabilirler. Özellikle bu rüya rüya sahibi kişilerin kısmetlerin artacağına yorulur. Bu sayede bekar kişiler de yakın zamanda kalplerini birisine kaptırırlar ve bu kişi ile de nişanlanma yolunda adımlar atarlar.

Rüyada Çekiliş Kazanmak Hangi Anlama Gelmektedir?

Rüyada çekiliş kazanmak kişiden istekte bulunacak birine yorumlanır. Rüya sahibi kişi ise  bu isteği değerlendirirken kendisi de bu durumdan kazanç sağlayacaktır.

Rüyada Çekiliş Kaybetmek Hangi Anlama Gelmektedir?

Rüyada çekiliş kaybetmek Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüya sahibinin doğru bir kararına işarettir. Bu rüya görüldükten sonra rüya sahibi kişi doğru bir karar alacaktır. Bu kişiler aynı zamanda yeteneklerini en iyi şekilde ortaya koymayı başaracaklardır

Rüyada Çekilişle Hediye Kazanmak Hangi Anlama Gelmektedir?

Rüyada çekilişle hediye kazanmak İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüya sahibi kişinin  kariyer adımlarını emin şekilde atarak heyecanla beklediği geleceğini, tam da hayalini kurduğu şekilde yöneteceğine işaret eder. Bir diğer yoruma göre ise hediyenin aslında hayırlı bir şey olmadığı tam tersine beklenmedik bir kötülüğün habercisi olduğu söylenir. Kişi hayatında hiç beklemediği yerden bir haber alabilir ve bu haber o kadar kötü olabilir ki, kişinin hayatını altına üstüne getirebilir. Bu kişiler hayatlarının tepe taplak olması ile de gerek maddi olarak gerek manevi olarak bazı sıkıntıların içerisinde kendilerini bulabilirler. Borca batabilirler ve sevdikleri ile arayı açabilirler.

Rüyada Çekiliş Çekmek Hangi Anlama Gelmektedir?

Rüyada çekiliş çekmek bir yoruma göre yapılan iyi bir iyi işe işarettir ve bu iş sayesinde kişi pek çok kimsenin takdirini kazanacak ve mutluluğu bulacaktır. Rüyada çekilişin çekilmesi kişinin arzuladığı idealini gerçekleştirmek ve mesleki anlamda sorunsuz bir şekilde engele takılmadan ilerlemek manalarına da gelmektedir. Bu kişiler sahip oldukları özellikleri sayesinde maddi koşullar bakımından kimseye muhtaç olmadan yaşamayı garanti altına alacaklardır ve bu sayede de sevdikleri ile birlikte uzun ve huzur dolu bir hayat sürecek demektir.

Rüyada Çekiliş Kuponu Görmek Hangi Anlama Gelmektedir?

Rüyada çekiliş kuponu görmek Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; sabıra yorulmalıdır. Rüya sahibi kişin henüz vadesi gelmemiş işler için ya da  hayaller için acele ettiğinin bir göstergesidir. edilmesinin hiçbir yarar sağlayacağını, sabretmek gerektiğini anlatır. Sabır niteliğinden yoksun olan kişiler hedeflerine ulaşmak konusuna sıkıntı yaşayacaklardır. Yaşadıkları bu sıkıntılar ise rüya sahibi kişinin hayatının diğer alanlarına yansıyacaktır. Örneğin kendini hedeflerine ulaşamadığı için gergin hisseden bir kişi aile hayatında da bazı bireylere gergin bir şekilde davranacaklar bu nedenle de bu kişiler ile arası açılmaya başlayacaktır.

Rüyada Kurada Ev Çıkması Görmek Hangi Anlama Gelmektedir?

Rüyada kurada ev çıkması İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; yeni bir yuvanın oluşacağı anlamına gelmektedir. Bu yuvanın oluşmasından sonra yaşam şeklinde yeniliğe gidilmiş olacaktır. Bu nedenle de hayatta önemli kararlar alınacağını bildirilenler arasındadır. Rüya sahibi kişinin artık özgürlüğünü daha fazla yaşamak gayretinde bulunacağı ve bu gayret doğrultusunda da istediklerini alacağı belirtilmektedir.

Rüyada Çekilişten Birşey Kazanmak Hangi Anlama Gelmektedir?

Rüyada çekilişten birşey kazanmak rüya sahibi kişinin hayattaki şansının artacağına yorulur. Diğer bir yorum ise geç gelmiş bir mutluluk olduğudur. Geç gelen mutluluk demek olduğu gibi, diğer kaynaklara göre iş hayatında yaşanılan problemler nedeni ile bazı hayal kırıklıkları yaşanabileceği söylenmiştir. Bu nedenle kişiler geleceğe odaklanmak konusunda son derece güçlük çekebilirler.

Bir diğer tabire göre ise bu rüyayı gören eğer bekar bir genç kız ise, özellikle okulda yaptığı işlerde öne çıkacak ve başarılı olacaktır. Sınavlarından yüksek not alabilir. Yaptığı projeler hocaları tarafından takdir edilebilir. Bir okulun eğitim kadrosunda yer alan kişi tarafından küçük de olsa ödüle layık görülebilir. Fakat eğer bu rüyayı gören kişi uzun süredir evli olan bir kadın ise, bu rüya yeni bir bebeğin yolda olması gibi sevinçli bazı haberlere işaret eder. Bu kişiler olumlu işlerin yapılması için hemen hareket etmelidirler bu sayede kim olursa olsun rüyanın olumlu etkisini artırabilirler.

Rüyada Çekilişten Telefon Kazanmak Hangi Anlama Gelmektedir?

Rüyada çekilişten telefon kazanmak rüya sahibi kişinin toplumsal ilişkilerinin güçleneceğine yorulur. Bu kişiler rüyayı gördükten sonra ilişkilerinin çok hızlı bir şekilde düzeleceğine tanıklık edebilirler. Buna ilaveten başka yorumlar incelendiğinde bu rüyanın yaşamın yenileşmesi şeklinde yorumlandığı görülmüştür.

Rüyada Çekilişte Araba Kazanmak Hangi Anlama Gelmektedir?

Rüyada çekilişte araba kazanmak bir yoruma göre kişinin artık bazı oluşumlarda bulunması gerektiğini müjdeleyen bir işarettir. Bu kişiler bulunmak istedikleri bir eylem var fakat kendilerini bu durumdan geri çekiyor iseler kesinlikle akıllarındaki işi uygulamaya koymak için harekete geçmelidirler.

Rüyada Hediye Kazanmak Hangi Anlama Gelmektedir?

Rüyada hediye kazanmak İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; kişinin kısmetinin açılacağının bir göstergesidir. Kişiler gerek iş gerek aşk hayatında pek çok fırsat ile karşılaşacaklardır. Bu fırsatları değerlendirebildikleri takdirde başarı onlara kolay bir şekilde gelecektir.

Diğer alimlerin yorumlarına bakıldığında da rüya sahibi kişinin sakladığı şeylerin açığa vurulmasından dolayı sıkıntıya düşeceği söylenir. Bu kişiler sakladıkları şeyler konusunda büyük sıkıntılar yaşayabilirler. İşlerinden kovulabilirler ya da yaptıkları işlerin sonucunu beklediklerinin dışında alabilirler. Bu işleri sonucu ise onları mutsuz edecek olan sonuçlardır.   Alternatif olarak bu rüya bilgi sahibi olan, kendilerine bu alanda güvenen kimseler için daha çok ilme işaret eder. Bu kişiler daha fazla bilgiler edinerek, zihinsel gelişimlerini artıracaklardır.

Eğer herhangi bir eğitim görüyorsanız, aldığınız eğitimlerin faydasını özellikle aile hayatınızda göreceksiniz demektir. Aldığınız bilgiler sayesinde aile hayatının işini kolaylaştıracak bir çözüm üretebilirsiniz. Bu çözüm sayesinde ise aile bireylerinin hayatı kolaylaşacağından sizlere şükran duyacaklardır ve aile ilişkilerinizde de gelişmeler yaşanacaktır.