Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Büyük Kedi Görmek

Rüyada büyük boyutta kedi görmek elde edeceğiniz büyük bir zafere delalet eder. Özellikle maddi anlamda elde edilecek olan kazanımların en büyük habercilerinden bir tanesidir. Maddi anlamda oldukça büyük olan bu kısmetin maneviyatınıza zarar vermemesi için bir uyarı ve ön haber rüyası olarak da yorumlanmaktadır.

İslam alimleri içerisinde kedi olan rüyalara oldukça temkinli yaklaşmaktadır. Tam da bu nedenle bazı alimler kedi görülen rüyaları hayırlı ve olumlu bir biçimde yorumlarken bazıları da tam olarak sıkıntı ve bela olarak nitelendirmektedir. Psikolojik olarak da genel manada kişilerin iç güdülerini yansıtır. Toplum içerisinde belli edemediğiniz duyguların dışa vurumu şeklinde yorumlanmalıdır.

Rüyada Evde Büyük Kedi Görmek Hangi Anlama Gelir?

Rüyada evde büyük kedi görmek rızık bakımından bolluk ve kısmeti elde edeceğiniz anlamına gelir. Özellikle kediyi mutfağınızda görmek son senelerde elde etmediğiniz kadar büyük kazançları hanenize geçireceğiniz anlamına gelmektedir.

Büyük kedinin rengi de rüyanın yorumlanması için oldukça önemlidir. Bu kedi yeşil renklerindeyse size elde edeceğiniz rızıktan herhangi bir zarar gelmeyecektir. Hatta bunun tam tersine farklı kişilere yardım edeceğiniz manasına dahi gelir.

Fakat kedinin sarı olduğunu görürseniz elde edeceğiniz kazanımın sizi hastalığa ve manevi sıkıntılara yönlendirebileceğinin de farkında olmalısınız. Bu tip rüyalar sizi içerisinde bulunduğunuz durumdan korumak adına gönderilen uyarı rüyalarıdır. Temkinli yaklaşmalı ve içerisindeki huzur dolu unsurları görmeyi unutmamalısınız.

Rüyada Büyük Bir Kedinin Size Saldırdığını Görmek Hangi Anlama Gelir?

Rüyada büyük bir kedinin size saldırması büyük bir musibet atlatacağınız manasına gelir. Özellikle bu musibetin manevi değerlerinizi zedeleyebilecek kadar büyük olduğunun da farkına varmalısınız. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; kedi saldırması imkanınızın farklı bir kişi sebebi ile yaralanacağı anlamına gelir. Bu rüya yanınızda yer alan ve gözünüzde çok büyüttüğünüz kişilerin aslına bakılırsa tahmin ettiğiniz kadar iyi bir çehreye ve iç dünyaya sahip olmadığının bir belirtisidir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Kedi Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Yatak Odasında Büyük Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Yatak odası kişilerin ikili ilişkilerini sembolize eder. Büyük bir kedinin yatağın altında olduğunu görürseniz ikili ilişkiler ile alakalı olan isteklerinizin zor olsa da sonuçta karşılığının alınacağı anlamına gelir.

Yatak odasında büyük kedi görmek kısmet ve çocuk müjdesi şeklinde de vurgulanır. Bu kedinin beyaz olması kadınların tez zamanda bir çocuk sahibi olacaklarına işaret eder. Özellikle çocuk hasreti çeken çiftler için müjdeli haberlerin başında gelir.

Rüyada Sokakta Büyük kedi Görmek Hangi Anlama Gelir?

Rüyada sokakta olduğunu görmek kişilerin dış dünyasını simgelemektedir. Dış dünyada sizi nasıl bir hayatın beklediği ile alakalı olarak bu rüyalar sayesinde daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz. Sokağın kirli ya da temiz olması dahi rüyanın yorumlanmasını değiştirecek olan faktörler arasındadır.

Temiz bir sokakta büyük bir kedi görmek kişilerin hiç beklemedikleri bir anda dış dünyaları ile alakalı bir kısmet elde edecekleri manasına gelir. Sokağın kirli olması bu müjdeli haberin sonunun kötü olacağı ya da sizin maneviyatınıza zarar vereceği şeklinde de yorumlanabilmektedir.

Rüyada Kucağınızda Büyük Kedi Görmek Ne Manaya Gelir?

Rüyada kucağınızda büyük bir kedi görmek direkt olarak bolluk ve kısmet olarak yorumlanır. Kucağınıza aldıktan sonra kıyafetlerinizin kirlendiğini görüyorsanız size verilecek olan bu kısmetin iç dünyanızı karanlık bir hale getireceği de anlaşılmalıdır. Bu rüyanın akabinde ilk bakışta size iyi gibi görünen unsurların aslına iç dünyanıza zarar verir nitelikte olabileceğini de unutmamalısınız.

Küçük Kedi görmenin tabiri için, Rüyada Küçük Kedi Görmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyanızda Büyük Kediyi Yanınızda Görmek Hangi Anlama Gelir?

Rüyanızda büyük bir kedinin yanınızda olması sizin için olumlu düşünceler ile dolu olan bir kişinin himayesi altında olduğunuzu sembolize eder. Özellikle büyük kedinin renkleri temiz ve yeşil tonlarındaysa elde edeceğiniz manevi desteğin üst boyutlarda olacağından emin olabilirsiniz.

Rüyada Üzerinize Atlamış Büyük Bir kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Kişilerin psikolojik olarak bunalmış olduklarının en önemli kanıtlarından biri olan bu rüyalar kendine zaman ayırmasının zamanı geldiğini işaret eder. Rüyalar kişilerin psikolojik durumları ile alakalı da net bilgilendirmeler sağlar. Bu kedinin büyük olması artık sorumlulukların fazla geldiğini simgeler. Ayrıca üzerinizden atmak ve kurtulmak istemeniz de bireysel bir hayatı arzuladığınızın kanıtlarındadır.