Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Birinin Peşinden Koştuğunu Görmek

Rüyada birinin peşinden koştuğunun görülmesi kazanç elde etmek, işinin peşinden olmak, çalışkanlık gibi anlamlara gelir. Rüyada birinin peşinden koşmak hem olumlu hem de olumsuz anlamlara gelebilir. Rüyanın doğru yorumlanması için rüyada yer alan detaylara bakmak gerekir. Rüyada birinin peşinden koştuğunu gören bekar kişilerin kısmetleri açılır. Eğer zaten rüya sahibi kişilerin hayatlarında birileri varsa, bu kişilerin ilişkileri daha güzel bir hal alır.

Rüyada Sarı Saçlı Birinin Peşinden Koştuğunu Görmek

Rüyada sarı saçlı birinin peşinden koştuğunu görmek dişilik, çekme hissi, karşı koyamama gibi anlamlara gelir. İslam alimlerine göre bu rüyayı gören kişilerin istikrarlı işlerde devam etmeleri mümkün olmaz. Rüya sahibi kişi psikolojik anlamda zor bir dönemden geçebilir. Bu nedenle çevresindeki karşı koyması gereken durumlara karşı koymakta zorlanabilir.

Rüyada Birinin Peşinden Geceleyin Koştuğunu Görmek

Rüyada birinin peşinden gece vakti koştuğunu görmek saklanma ihtiyacı, günah işlenmesi, kötü bir olaya şahit olma anlamlarına gelir. Rüya sahibi kişi çok yakın bir tanıdığının işlediği ciddi bir günaha tanıklık edebilir. Rüya sahibinin kendi de günah işleyerek ardından pişman olabilir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; bu günah kişinin iradesiz olmasından kaynaklanacaktır. Bir şeylere dayanamamak kişinin başını belaya sokar.

Rüyada Birinin Peşinden Hızla Koştuğunu Görmek

Rüyada birinin peşinden hızlıca koştuğunu görmek acele işe, sabırsızlığa, hızlı sonuç almak anlamlarına gelir. Rüyada birinin peşinden koşmak kazançlı bir durum olduğundan hızla koştuğunun görülmesi, hayırlı işlerden çabuk güzel sonuçlar anlamına gelir. Erkek rüya sahibi özellikle iş hayatında beklediğinden çok daha güzel sonuçlar elde edebilir. Kadın rüya sahipleri arkadaşlık ilişkilerinden güzel meyveler elde edebilir. Bu ilişkilerden iş ilişkileri doğabilir.

Rüyada Birinin Peşinden Koştuğunu ve Düştüğünü Görmek

Rüyada birinin peşinden koşmak ve ardından düştüğünü görmek zarar görmek, kayıp etmek, önem verilen bir işten sonuç alamamak anlamlarına gelir. Rüya sahibi iş hayatında dikkatli olması ve kendini koruması gerekir. Eğer düştüğü görülen kişi çocuk ise, zararın boyutları çok daha büyük olacaktır. Eğer yetişkin kişinin düştüğü görülüyorsa, zararın etkileri kısa sürede geçecektir. Bu nedenle endişe etmek yersiz olur. Bir diğer yorum ise çevredeki sevilen kişinin zarar göreceği yöndedir. Çevredeki kişi iş hayatı vasıtası ile tanınan bir kimse olabilir. Bu kimsenin göreceği zarar sonrasında bir çok problem art arda gelebilir.

Rüyada Yaşlı Birinin Peşinden Koştuğunu Görmek

Rüyada yaşlı bir kimsenin peşinden koşmak sağlık problemlerinin yaşanacağına işaret eder. Rüya sahibi eğer yaşı ileri bir kimse ise, sağlık probleminin sonuçları kalıcı olur. Sağlık problemleri eğer orta ya da küçük yaşta birinde ortaya çıkarsa, sağlık probleminin iyileştirilmesi çok daha kolay olur. Bu kişiler genellikle grip gibi hastalıklardan şikayetçi olurlar. Bu rüyaya diğer bir yorum maddi anlamda kazancın artırılması şeklinde yapılır. Kişiler borçları varsa bu borçları kısa süre içinde kapatarak yeni ve temiz bir sayfa açabilirler.

Rüyada Çıplak Birinin Peşinden Koştuğunu Görmek

Rüyada çıplak olan birinin peşinden koştuğunu görmek yaşça büyük birinden ders almak anlamına gelir. Yaşı büyük olan bu kişi aileden bir kimse de olabilir, iş hayatından ya da sosyal hayattan tanınan bir kişi de olabilir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; bu rüya tanıdık birinin zarar görmesi anlamına da gelebilir. Rüyada birinin peşinden koşmak çabukluk ile ilgili olduğundan, tanıdık kişinin kısa süre içinde zarar görmesi kaçınılmaz olacaktır.