Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Birini Yılan Kovalaması Görmek

Rüyada birinin yılan kovaladığını görmek, ana hatlarıyla olumsuz bir çerçeve çizmektedir. Ancak bu durum, rüyasında birinin yılan tarafından kovalandığını gören herkesin, gerçek hayatında olumsuzluklarla karşılaşacağı anlamına gelmemektedir. Bu nedenle rüyasında yılan kovaladığını gören kişilerin, ön yargılara kapılmadan, son derece detaylı ve tarafsız bir şekilde rüyasını, rüya tabiri kaynaklarına iletmesi gerekmektedir. Rüya sahibi, ancak bu şekilde doğru yorumlara ulaşabilir.

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yılan görmek, rüya tabirleri içerisinde en geniş yorum alanına sahip konulardan biridir. Rüyada görülen yılanın, rüya sahibi için en temel anlamı, kötü niyetli bir kişi veya düşmandır. Ancak rüyada görülen yılanın konumuna veya niteliğine göre bu rüyanın anlamı değişebilmektedir.

Ünlü rüya yorumcusu İmam Gazali’ye göre rüyada yılan görmek, rüya sahibinin yakın zamanda elde edeceği başarılar nedeniyle yakın çevresi tarafından kıskanılacağı ve bu nedenle zarara uğrayacağı anlamına gelmektedir. Ancak bir başka kaynağa göre rüyada yılan görmek, rüya sahibinin uzun zamandır istediği işe kavuşması anlamına gelmektedir.

Rüyada Yılan Kovalaması Ne Anlama Gelir?

Rüyada yılan kovalaması, genel anlamda hayra yorulmamaktadır. Rüyasında bir yılan tarafından kovalandığını gören kişiler, gerçek hayatta çevresindeki kötü niyetli kişilerin iftirasına uğrayabilir. Bu iftira, rüya sahibinin iş hayatında bazı fırsatları kaçırmasına yol açacaktır. Ancak bu durum geçici olmakla beraber, rüya sahibinin çabaları ile engellenebilir niteliktedir. İbn-i Sirin Hz.’ ne göre, rüya sahibi bu kötü niyetli kişilerin iftirasından ve zararlarından korunmak için sorumluluk sahibi ve yapıcı olmalıdır.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Yılan Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Yeşil Yılanın Kovalaması Ne Anlama Gelir?

Rüyada yeşil bir yılan kovalaması, pek çok rüya tabiri otoritesi tarafından olumlu anlamlarda yorumlanmaktadır. Bu özelliği ile rüyada yeşil yılan görmek, yılan içeren rüyalar içerisindeki az sayıdaki rüyalardan biridir.

Rüyada yeşil yılan görmek, en temek tabiri ile rüya sahibinin yaşayacağı maddi bolluğu simgeler. Rüyasında yeşil bir yılan gören kişiler, iş hayatında büyük başarılara imza atar ve bu sayede büyük kazançlara sahip olur. Ancak rüya sahibi bu kazancı doğru kullanamazsa kısa sürede eski hayatına geri dönecektir.

Rüyada Yatakta Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yatakta yılan görmek, rüyayı gören kişi için hastalık anlamına gelmektedir. Son derece net anlamlar içeren bu rüya, rüya sahibine maddi sıkıntı ve mücadele etmesi zor bir hastalık olarak geri döner.

İmam Cafer-i Sadık Hz’ ne göre, rüyasında yatakta gördüğü yılanı öldüren rüya sahipleri için bu rüya, vefat anlamına gelmektedir. Ancak rüya sahibi bu yılanı öldürmüyorsa hastalık, uzun sürse de atlatılabilmektedir.

Rüyada Evde Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada evde yılan görmek, rüya tabiri kaynaklarının mutabık olduğu az sayıdaki konulardan biridir. Rüyasında evinde yılan gören kişiler, ev halkından maddi veya manevi bir zarar görebilir. Rüyada evde yılan görmenin bir diğer anlamı ise, hane halkının ev sınırları içerisinde büyük bir günah işlemesidir. Bu nedenle rüya sahibi, hane halkına karşı dikkatli olmalıdır.

Yılanın Ayağına Dolanması görmenin tabiri için, Rüyada Yılanın Ayağına Dolanması neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Çok Sayıda Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada çok sayıda yılan görmek, rüyasında yılan gören kişiler için son derece önemlidir. Rüyasında birden fazla sayıda yılan gören kişiler, gerçek hayatta yakın çevresinden gelecek olan bir fenalık neticesinde işinden olabilir. Bu nedenle İmam Nablusi Hz.’ne göre rüyasında çok sayıda yılan gören kişiler, iş hayatındaki kararlarını dikkatli bir şekilde almalı ve temkinli hareket etmelidir.

Rüyada çok sayıda yılan görmek, rüya sahibinin ikili ilişkililerinde problem yaşayacağı anlamına da gelebilir. Bu nedenle rüya sahibi sabırlı ve yapıcı olmalıdır.

Rüyada Yılandan Kaçtığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yılandan kaçtığını görmek, rüya sahibi için hem olumlu hem de olumsuz anlamlara gelebilmektedir. Rüyasında bir yılan tarafından kovalandığını gören kişi, yakın zamanda uzun zamandır hayalini kurduğu bir fırsata kavuşacaktır. Ancak bu fırsata sahip olmak, rüya sahibi için hiç kolay olmayacaktır.

Zorlu ve yorucu bir süreci atlatan rüya sahibi hak ettiği refah dolu günlere kavuşabilir. Bunun için sabırlı olması gerekir.