Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Beyaz Köpek Görmek

Rüyada beyaz köpek görmek İmam Nablusi (r.a)’ye göre; bir kadının beyaz köpek görmesi, düğüne ve hayırlı bir evlada işaret etmektedir. Bunun yanı sıra rüyasında beyaz bir köpek gören erkek için, maddi anlamda kazancının artacağı ve iş hayatında yaşanacak başarılara işaret etmektedir. Bu rüya genel itibariyle kişinin hayrına yorumlanmaktadır. Bilindiği üzere rüyalar yorumlanırken, rüyanın içinde barındırdığı işaretlere dikkat etmek gerekmektedir. Rüyada görülen renkler, şekiller ve daha birçok farklı unsur rüyanın yorumunu değiştirebilmektedir. Bu açıdan düşünüldüğü zaman rüyalarda görülen her bir ayrıntı detaylıca incelenmeli, hadis, ayet ve çeşitli rivayetlere göre tahlil edilerek yorumlanmalıdır.

Rüyada Beyaz Köpek yavrusu Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada bir kişinin beyaz renkli bir köpek yavrusu görmesi o kişinin karşılaşacağı birçok hayra ve güzelliğe işaret etmektedir. Rüyada beyaz köpek yavrusu görmek hakkında yapılan yorumların başında; kişinin özellikle aile ve iş hayatında alacağı hayırlı bir haber işaret edilmektedir. İş hayatında; başarıya, makamın artacağına ve bol kazanca işaret ettiği gibi eğer evli bir kişi bu rüyayı görmüşse hayırlı bir evlada işaret edilmektedir. Bu yönüyle oldukça hayırlı bir rüya olarak karşımıza çıkmaktadır.

Rüyada Beyaz Köpek Saldırması Ne Anlama Gelir?

Rüyada beyaz köpek saldırması genel itibariyle olumsuz yorumlanmaktadır. Ancak bu rüya hakkında olumlu tabirlerde vardır. Bu rüyayı gören kişiler hakkında İmam Cafer-i Sadık (r.a) şu tabiri yapmıştır; bir kimseye rüyasında beyaz köpek saldırması o kişinin büyük bir günah tehlikesiyle karşı karşıya olduğu işaret edilmektedir. Yapılan bu yorumun yanı sıra bu rüya; kişinin karşılaşacağı manevi sıkıntıya da işaret etmektedir. Bu rüyada manevi sıkıntı olarak kast edilen; kişinin günaha ve haram işlere olan meylinin artacağı ve ibadetten uzaklaşacağı şeklindedir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Köpek Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Beyaz Köpek Sevmek Neye İşaret Etmektedir?

Rüyada beyaz bir köpek sevmenin yanı sıra rüyada hayvanlara duyulan sevgi ve merhamet kişinin gerçek hayatında da karşılaşacağı sevgi ve merhamete delalet eder. Bazen rüyalar ilk akla gelen anlamlarıyla birlikte düşünülmektedir. Rüyada beyaz köpek sevmek kişinin karşılaşacağı musibetlerden bir kişinin yardımıyla kurtulacağı işaret edilmiştir. Bu rüya her yönüyle olumlu ve hayırlı yorumlara sahiptir.

Rüyada Beyaz Köpekten Kaçmak Ne Demektir?

Rüyada beyaz köpekten kaçmak hakkında birçok dini yorumun yanı sıra bu rüya hakkında psikolojik yorumlar yapmakta mümkündür. Bu rüya hakkında yapılan dini yorum; kişinin hayırdan uzaklaşarak, günahlarının artacağına işaret etmektedir. Bununla birlikte psikolojik açıdan değerlendirildiği zaman; rüyayı gören kişinin yoğun bir baskı altında olduğu ve bilinçaltında gün içinde karşılaşılan sorunların köpek şeklinde sembolize edildiği düşünülmektedir. Rüyalar çoğu zaman kendimize açıklamaktan korktuğumuz ve saklamaya çalıştığımız duyguların zararsız bir biçimde dışa vurulduğu ortamlardır. Bu nedenle bir kişinin rüyası o kişinin karakteri hakkında birçok bilgiyi bizlere sunmaktadır.

Rüyada Beyaz Köpek Beslemek Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülen her hayvanın sahip olduğu birçok farklı anlam vardır. Bu farklı anlamlarında kendi içinde ayrı ayrı yorumları yapılabilmektedir. Rüyada beyaz köpek beslemek hakkında yapılan yorum ise; kişinin gizli bir düşmanla karşılaşacağı ancak o düşmanın oyunlarının bozulacağı işaret edilmektedir. Bu rüyada köpeğin beslenmesi durumu, karşınızda size kötülük yapabilecek kişilere karşı bir koz verdiğiniz ve bu nedenle zarar göreceğiniz rivayet edilmektedir.

Köpek Saldırması görmenin tabiri için, Rüyada Köpek Saldırması neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Beyaz Köpekten Korkmak Neye İşaret Etmektedir?

Rüyada beyaz köpekten korkmak, rüyayı gören kişinin özellikle çalışma hayatında karşılaşacağı birçok zorlu durumu işaret etmektedir. İş hayatında, başlanacak projelerin yarım kalması, maddi olarak yaşanacak düşüş ve buna bağlı olarak da birçok sıkıntının baş göstereceği rivayet edilmektedir. İmam Nablusi (r.a)’ye göre; bir kişinin rüyasında köpekten korkması o kişinin nefis ve şeytanın hileleriyle karşılaşacağına ancak bu hilelerden zarar görmeyeceğini işaret etmiştir.

Rüyada Beyaz Köpekle Konuşmak Ne Demektir?

Rüyada hayvanlarla konuşmak genel itibariyle hayvanın cinsine ve fiziki özelliklerine göre değişiklikler göstermektedir. Örneğin; rüyada beyaz köpekle konuşmak, rüyayı gören kişi için gireceği ferah bir dönem müjdelenmektedir. Bu rüyanın taşıdığı anlam hayırlı ve güzel haberlerin alınacağını da işaret etmektedir. Rüyada beyaz köpekle konuşmak hakkında yapılan bir diğer yorum ise; rüyayı gören kişinin beklenmedik bir kişiyle yaşayacağı yakın dostluğu işaret etmektedir.