Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Beyaz Kedi Yavrusu Görmek

Rüyada beyaz yavru kedi görmek yakında küçük ve hayırlı bir haber alacağınız manasına gelmektedir. Beyaz renk özellikle İslam alimleri tarafından temizlik saflık ve iyi niyet şeklinde yorumlanmaktadır. Bu nedenle rüya kapsamında herhangi bir hayırsızlık ya da şer ile karşılaşmayacağınızdan da emin olabilirsiniz.

Rüyada kedi görmek konusunda bazı sıkıntılar meydana gelebilmekte ve İslam alimleri ne yönde yorumlanması gerektiği konusunda anlaşmazlığa düşebilmektedir. Bu hususta asıl dikkat edilmesi gereken unsur kedilerin uğursuz hayvanlar olmadığıdır. Bazı İslam alimleri kedilerin uğursuz olduğu varsayımı ile hareket edip yorum yaparak gaflete düşmektedir. Rüyadaki anlamları ve yorumları tek tek inceleyerek hangisi size daha yakın geliyorsa onu seçebilir ve benimseyebilirsiniz.

Rüyada Beyaz Küçük Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Bu rüyada kişiler yakında istedikleri hayırlı haberlere kavuşacağının müjdesini almaktadır. Özellikle kedinin beyaz renkte olması isteklerinizin gerçekleşmesi hususunda da herhangi bir sorun ya da aksaklık ile karşılaşılmayacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada beyaz kedi görmek aynı zamanda sağlıkta meydana gelen düzelmelerin de bir işareti sayılmaktadır. Hanenizde uzun zamandır hasta olan biri varsa yakın bir zamanda onun iyileşme haberini alabilirsiniz.

Rüyada Hasta Beyaz Yavru Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada hasta beyaz yavru kedi görmek kişilerin içinde sakladıkları iyi niyetin sonuca varmayacağı anlamına gelir. Özellikle kedilerin manevi hayata yorulduğu yorum ve tabirlerde kişilerin iç dünyalarında sıkıntılar yaşayacaklarının bir habercisi olarak dikkate alınmalıdır.

Rüyada beyaz kedinin hastalanması iyi niyetlerinizin harama karıştığı manasına da gelmektedir. Bu nedenle iç dünyanızı daha temiz tutmalısınız. Bu tip Rabbani rüyalar sizi için bir uyarı niteliği taşımaktadır. Uyarıları dikkate alan kişilerin ilerleyen süreçlerde maddi manevi sorunları en az hazar ile atlatacağı da belirtilmelidir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Kedi Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Beyaz Yavru Kedinin Öldüğü Görmek Hangi Anlama Gelir?

Rüyada beyaz yavru kedinin öldüğünü görmek kişilerin iman ve itikat noktasında büyük sorunlar ile karşılaşacakları manasına gelir. Özellikle imanlarını sarsacak maddi manevi sıkıntıların onları beklediği hakkında bir uyarı niteliğindedir.

Beyaz saflık ve merhamet olarak da nitelendirilmektedir. Bu kişilerin aile hayatlarında merhametlerini ikinci plana atacakları hususlar ile karşılaşmaları şeklinde de yorumlanabilmektedir. Özellikle kedinin göz renginin mavi olması durumunda helalden harama kayma gibi bir durum da söz konusu olabilmektedir. Bu rüyaların her biri mümin kullar için birer uyarıdır. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüyaların içerisinde bize doğru you göstermek adına yerleştirilmiş olan muhakkak bir yol göstericilik söz konusudur. Bu hususun farkında olarak Rabbani rüyalara gerekli önemin verilmesi gerekir.

Rüyada Evinizde Yavru Beyaz Kedi Görmek Hayırlı Mıdır?

Rüyada hanenizi görüyorsanız bu rüya direkt olarak sizin çekirdek ailenizi ilgilendirmektedir. Tam da bu nedenle daha dikkatli incelenmelidir Rüyada hanenize beyaz ve küçük bir kedinin gelmesi manevi bir kıvılcım ile ahret hayatına çok daha muntazam hazırlanacağınız manasına gelmektedir. Bu kedi adeta bir uyaran olarak karşınıza çıkmaktadır. Doğru yola gireceğinizin bir müjdecisidir.

Fakat bazı İslam alimlerine göre eve giren kedi mavi gözlü ise sizin için içerisinde olumsuz duygular taşıyan bir kadın olarak yorumlanmaktadır. Mavi gözler arkadan konuşmak ve dedikodu manasına da gelmektedir. Tam da bu nedenle hayatınıza yeni giren kişilere daha kuşkulu yaklaşmalısınız. Ancak bu şekilde sizin için maddi ve manevi hayat daha muntazam olacaktır.

Beyaz Kedi görmenin tabiri için, Rüyada Beyaz Kedi Görmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Beyaz Yavru Kedinin Kaçtığını Görmek Ne Anlamdadır?

Rüyada kedi görmek kişilerin iç dünyaları ile alakalı birçok açıklamayı içerisinde bulundurur. Özellikle psikolojik olarak sıkıntılı olan bir döneminizde bu tür bir rüya ile karşılaşıyorsanız direkt olarak dikkate almalı ve kendinizi bilinçaltında eksik hissettiğiniz yönlere odaklanmalıdır. Rüyada beyaz yavru kedinin kaçtığını görmek içerisinde şu anlamları barındırır;

  • Geç kalmışlık hissi
  • Sıkıntılardan bunalma
  • Sorumluluklardan kaçış
  • Özgüven eksikliği
  • Öz saygının yitirilmesi

Rüyada yavru beyaz kedinin kaçtığını görmek kişilerin hayatı sürekli ertelemesi manasına da gelmektedir. Bu beyaz kedi zaman ya da gençlik olarak da yorumlanmaktadır. Daha fazla geç olmadan kişilerin kendi yollarında ilerlemelerini işaret etmektedir. Hem İslam alimlerinin yorumları dikkate alınmalı hem de bu tip psikolojik bir analiz yapılarak rüyalar yorumlanmalıdır.