Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Beyaz Kedi Görmek

Rüyada kedi görmek, detaylar üzerinden yorumlanır. Örneğin kedinin rengini de göz önünde bulundurarak harekete geçilmesi önerilmekte. Bu anlamda rüyada beyaz kedi görmek farklı yorumlar ile karşılanır. İlk önce rüyada kedinin beyaz olması halinde bir takım sıkıntıların habercisi olduğunu belirtmek gerek. Ancak bu sıkıntıların kısa süre içerisinde aşılacağına da yorumlanır.

Akabinde ise;

 • Rüya sahibinin iş hayatında ki sıkıntılara rağmen yükselişe geçeceğine delalet eder.
 • Aile hayatında da zor günlerin habercisi niteliğindedir.
 • Rüya sahibinin zor günleri sabırla aşağına alamet etmektedir.

Rüyada Beyaz Kediyi Doyurmak Ne Demek?

Beyaz kediye yönelik eylemlerin de incelenmesi mümkün. Örnek verecek olursak emzirmek ya da rüyada beyaz kediyi beslemek adına farklı yorumlar mevcut. Şöyle ki rüya sahibinin uzan uğraşlar neticesinde yüklü kazançlar elde edeceğine işaret eder. Ancak bu kazançların hane içerisinde ve akrabalar tarafından paylaştırılmasına yorumlanır. Yani elde edilen kazançların zaman içerisinde yakın çevre tarafından değerlendirilmesi ve sona ermesi şeklinde anlam kazanmaktadır.

Rüyada Beyaz Kediyi Sevmek Ne Anlama Geliyor?

Rüyada beyaz kedi yıkamak ya da sevmek benzer anlamlar taşıyor. Rüya sahibinin yapmış olduğu hatalardan kaynaklı olarak sıkıntılı günler yaşayacağına işaret edilmektedir. Hatta sadece rüya sahibi değil bunun yanı sıra hanede de sorunlar baş gösterebilir. Aile içerisinden birisinin sıkıntılı bir durumla karşı karşıya kaldığını da göstermektedir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Kedi Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Beyaz Kedi Kovalamak Neye İşaret Ediyor?

Kedi kovalamak genel olarak hayra yorulan rüyalar arasında gösterilir. Yine rüyada beyaz kedi kovalamak, olumlu yönde yorumlanır. Şöyle ki rüya sahibinin iş hayatına yönelik bir kişi tarafından engellenmesine yorumlanır. Ancak bu engellerin herhangi bir sorun yaratmayacağı hatta o kötü kalpli olan kimsenin büyük sıkıntılar ile karşılaşağına alamettir. Rüya sahibi gerek aile gerekse iş hayatına yönelik herhangi bir engeller karşılaşmadan huzur içinde yaşam sürecektir. Görüldüğü üzere hayırlı rüyalardan da bir tanesidir.

Rüyada Evin İçinde Beyaz Kedi Görmek Ne Demek?

Rüyada eve beyaz kedi girmesi, hayırlı bir rüya değildir. Özellikle de hane içerisinde belli başlı sorunların meydana geleceğine yorumlanır. Örneğin hanede hastalıklar baş gösterebilir. Bunun yanı sıra kedinin eylemine bağlı olarak farklı yorumlar da mevcut. Diğer yorumlara göz atacak olursanız;

 • Evin içerisinde beyaz kedinin saldırması, eğitim ile iş hayatında ki sorunlara işaret eder.
 • Beyaz kedi ile konuşmak ise yakın çevrenizden destek alarak yeni bir iş yapacağınıza yorumlanır.
 • Beyaz kediye yemek vermek ise rüya sahibinin birikimleri ile yardımda bulunacağı şeklinde anlamlandırılır.

Rüyada Beyaz Kedi İle Alakalı Diyanet Yorumları

Rüyada beyaz kedi görmek İmam Nablusi tarafından farklı şekilde yorumlanıyor. Şöyle ki düşmanlarınızın bir hayli fazla olduğuna işaret etmektedir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada beyaz kedi görenlerin ikiyüzlü olan kişiler ile arkadaşlık ettiğinin habercisidir. Beraberinde sıkıntılara da tabir edildiği belirtilmekte. Bazı durumlarda cömert dostların varlığına da işaret eder.

Kedi Sevmek görmenin tabiri için, Rüyada Kedi Sevmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Beyaz Kedi Görmek İhya Yorumları

Rüyada beyaz kedi görmek İhya yorumlarından da fikir sahibi olmanız mümkün. Örnek verecek olursak yorumlardan hırsız kimselere işaret ettiğini göreceksiniz. Kötü niyetli olan kişiler ile arkadaşlık kurduğunuzun da habercisi niteliğindedir. Hemen arkasından;

 • Haneye giren kedinin devamında hırsıza delalet edilmesi söz konusudur.
 • Hırsız dışında kötü niyetli olan kimselere de işaret etmektedir.
 • Haneye giren beyaz kediler aynı zamanda sıkıntılı günlerin habercisi olmaktadır.

Rüyada Kedi Öldüğünü Görmek Ne Demek?

Kedinin ölmesi her ne kadar kötü bir rüya gibi görünse de, manevi açıdan hayra yorumlanır. Nitekim rüyanın düşman kimseleri farkedeceğinize yorumlanması söz konusudur. Rüyada beyaz kedinin öldüğünü görmek de aynı şekilde yorum kazanmakta. Art niyetli olan yakınlarınızı göreceğinize alamet eder. Neticesinde rüya sahibinin bu kişilerden zarar görmemek adına önlem alacağına işaret etmektedir. Önlemler sayesinde gerek rüya sahibi gerekse hanesinin herhangi bi kötülük görmeyeceğine yorumlanır. Bunların akabinde gelen diğer yorumlar da;

 • Dedikoducu olan kimselerden kurtulacağına yorumlanır.
 • Art niyetli olan kimselerden uzak duracağın şeklinde de anlam kazanmaktadır.
 • Çıkarcı olan insanların rüya sahibine zarar veremeyeceğine alamettir.