Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Beyaz Ata Binmek Görmek

Rüyada beyaz ata binmek, son derece güzel bir rüya olup genellikle hayra yorulur. Rüyada beyaz ata bindiğini görmek, bu rüyayla kişi çok sayıda güzel haberi beraber alır. Rüyada beyaz ata binen birini görmek, ayrıca hayatından her şey bembeyaz ve pürüzsüz hale gelir. Rüyada beyaz at binmek, yani tüm sorunları çözülür, hayatında onu rahatsız edecek hiçbir şey kalmaz. Ayrıca rüyada beyaz ata binmek bazı alimlere göre güzel ve itaatkar bir eşe dalalet etmektedir.

Rüyada Beyaz Ata Binmek İslami Anlamı

Rüyada beyaz ata binmek, kişinin yapacağı hayırlı bir evlilik ile evinin bolluk ve bereketi artar. Bazı İslam alimlerine göre ise bu rüya görenin çevresinden çok sevdiği birinin büyük bir göreve gelmesi ve bu nedenle ona da hatırı sayılır iyiliklerde bulunması anlamına gelmektedir.

Cafer-i Sadık (r.a)’a göre bu rüyayı gören kişi hayırlarla donatılır. Gerek dünyada gerekse ahirette huzurlu ve mutlu bir hayat yaşar. Tez zamanda güzel bir yuva kurmaya ve dini bütün Müslüman bir kız ile evlenir. Ayrıca bazı dini yorumculara göre beyaz at hayırlı kısmet olmasının yanında tamamen helal ve temiz bir kısmet anlamına gelmektedir.

Rüyada Beyaz Ata Binmiş Gelin Görmek

Rüyada beyaz ata binmiş gelin görmek oldukça farklı yorumlarla tabir edilmektedir. Öyle ki bu rüya bazı dini yorumlara göre görüldüğü şekilde tabir edilmekte olup gerçekte de eve bir gelin gelir ya da yakından birine bir gelin alınır. Ayrıca bir başka yoruma göre bu rüya yola çıkmış kısmet anlamına gelmektedir. Kişinin hakkı olan bir para ya da bir mülk kendisi için Allah tarafından kısmet edilmiş ve alnına yazılmış kısa süre sonra haberini alacaktır.

Rüyada Beyaz Ata Binip Gitmek

Rüyada beyaz ata binip gitmek önemli ve hayırlı bir seyahat yapmaya ve bu yoldan önemli kazançlar sağlayarak dönmeye yorulur. Ailenin bir süre sonra bir çocuğu olacağı ve bu çocuğun memleketi için hayırlı işler yapacağına tabir edilmektedir.

Rüyada Beyaz At Koşturmak

Rüyada beyaz at koşturmak ne anlama gelir? Bu rüya kişinin beyaz hayaller kurduğu fakat çoğu zaman istediklerine ulaşamadığı için karamsarlıklara düştüğü için hata yaptığına tabir edilmektedir.

Rüyada Beyaz Atla Gezmek

Rüyada beyaz atla gezmek ne anlama gelir? Beyaz atla gezmek hayaller için çabalamak ve emek sarf etmek anlamına gelmektedir. Ayrıca bazı alimlere göre ise bu rüya hayırlı işler yapacak bir erkek çocuğa yorumlanır.

Rüyada Beyaz Ata Eğersiz Binmek

Rüyada beyaz ata eğersiz binmek tedbirsiz yapılan işten dolayı hayal kırıklığına uğramaya bundan zarar görmeye ve zararların temininin güçleşmesine yorulur. Rüyayı görenin doğru yollarla elde ettiği kazançtan alacağı bir mülk ya da bahtının temizliği ile kazanacağı bir eş olarak ta tabir edilebilir.

Rüyada Beyaz At Yavrusuna Binmek

Rüyada beyaz at yavrusu binmek ne anlama gelir? Bu rüya bazı yorumculara göre kişinin son derece tedbirsiz davranışları nedeniyle sık sık sorun yaşadığı ve bu nedenle çevresine de zarar vermekte olduğuna tabir edilir.