Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Bekarken Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada bekar olunmasına rağmen hamile olduğunu görmek İslam alimlerinin bir çoğu tarafından olumsuz algılanan bir durumdur. Rüyada bekar olmasına karşın hamile olduğunu gören bir kişi hayatında olumsuz bir takım değişiklikler meydana gelmesine şahit olabilir. İmamı Caferi-i Sağdık Hz. bu konu hakkında bu rüyayı görenlerin sağlık durumlarının kötü olacağı yorumunu yapmıştır. Bu rüyayı gören kişinin bir düşmanı ona zarar verebilir. Rüyada bekar hamilelik görmek bir çok İslam aliminin kaçınmak istedikleri rüyalar arasında yer alır.

Rüyada Bekarken İkiz Çocuklara Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada bekar olunmasına rağmen ikiz çocuklara hamile olduğunu görmek birkaç farklı manaya gelebilir:

  • Rüya sahibi özel hayatında problemler yaşayabilir,
  • Ertelenen planlar sonunda gerçekleştirilebilir,
  • Evli olan rüya sahipleri çocuk sahibi olabilirler.

İslam alimleri eğer ikiz çocukların sağlıklı olduğu görünürse bereketin artacağını düşündüklerini söylemişlerdir.

Rüyada Bekarken Ölü Çocuğa Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada bekar olunmasına rağmen ölü çocuklara hamile olduğunu görmek hayatta yenilgi, korku, işinde maddi sıkıntı yaşama gibi farklı anlamlara gelir. Eğer ölü çocuk  kanlar içinde ise rüya sahibi kişi hayatta iş hakkında problemler yaşayacaktır. Rüyada bekar hamilelikte maddi sıkıntılar meydana çıkabilir. Öyle ki rüya sahibi kişi maddi borçları yüzünden insanların içine çıkmak istemeyebilirler.

Rüyada Bekarken Kız Çocuğa Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada bekar olunmasına rağmen kız çocuğa hamile olduğunu görmek masumiyet, saflık, neşe ve sevinç gibi olumlu anlamları taşımaktadır. Eğer kız çocuğunun mutlu olduğu görülürse, kişinin hayatı kolaylaşacaktır. Evlenmek isteyen kişiler evlenebilir, işinde kendini geliştirmek isteyen kişiler terfi alabilir, maaş miktarı artabilir. Kız çocuğunun saçları sarı ise, rüya sahibi için yurt dışından misafir gelecektir.

Rüyada Bekarken Erkek Çocuğa Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada bekar olunmasına rağmen erkek çocuğa hamile olduğunu görmek iş hayatında sıkıntılar yaşanacağına, dertlerin çoğalacağına, insanların özel hayatlarında problemleri çözemeyeceğine işaret eder. Rüya sahibi kişilerin problemleri çözmeleri için kendilerini zorlamaları gerekecektir. Bir başka alime göre ise erkek çocuk gören kişilerin hayatında düşmanlar belirecektir. Bu düşmanlar kişinin yakından tanıdığı bir kimse olabilir. Kişinin hiç beklemediği bir kişi onu arkasından bıçaklayabilir.

  • Rüyada görülen erkeğin saçları kıvırcık ise rüya sahibinin kısmeti açılır.
  • Rüyada görülen erkek mutlu ise rüya sahibi kişi çok para kazanır.
  • Rüyada görülen erkek sakatlanmış ise rüya sahibi kişi hayal kırıklığı yaşar.

Rüyada Bekarken Çirkin Çocuğa Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada bekar olunmasına rağmen çirkin çocuğa hamile olduğunu görmek rüya sahibi kişinin istediklerini elde edememeleri anlamına gelebilir. Çirkin çocuk hayal kırıklığı, beklentinin boşa çıkması, kalp kırıklığı gibi olumsuz anlamları taşır. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; çirkin çocuk gören birinin aşk hayatında işleri yolunda gitmez. Çirkin çocuk eğer yorgun görülmüşse, rüya sahibi düşmanı tarafından büyü bir oyuna getirilecektir.

Rüyada Bekarken Sakat Çocuğa Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada bekar olunmasına rağmen sakat çocuğa hamile olduğunu görmek rüya sahibi kişinin elinde ne var ne yoksa kayıp edeceği anlamına gelir. Bu kişi hem iş anlamında hem de özel hayatlarında zorlanacakladır. Uzun süre boyunca bir işten sonuç elde etmek mümkün olmayabilir. Kişiler kendilerini yorgun ve mutsuz hissedebilirler. Eğer rüyada bekar hamilelikte çocuk fiziksel anlamda sakat ise rüya sahibi kişinin hayatında sağlık problemi yaşanabilir. Mental bir problem olması ise rüya sahibinin akrabaları ile arasının bozulması anlamına gelir. Konu maddi olabilir.