Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Bekâr Kızın Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada bekar birini hamile görmek hakkında iki farklı genel yorum yapılabilmektedir. Bu yorumlardan ilki kişinin soyunun devam edeceğinin ve yakın zamanda hanesinin ve gelirinin bereketleneceğidir. İkinci yorumda ise hamile olarak görülen bekâr kişinin durumuna göre yorumlar yapılmaktadır. Tanıdığı bekâr birini hamile gören kişi hakkında eğer kendisi de bakarsa hayırlı bir kısmete işaret etmektedir. Evli birinin hamile birini görmesi ise doğrudan hayırlı evlatlara işaret ediyor olabilir.  

Rüyada hamile görmek çok fazla değişkene göre yorumlanmalıdır. Dini kaynakların büyük bir çoğunluğunda genellikle ayrıntılara yer verilmez. Ancak rüyada görülen her bir ayrıntı kişi için farklı yorumlara neden olmaktadır. Rüyada bekar kızı hamile görmek rüyayı gören kişi ve rüyanın görülüş şekline göre değişiklik gösterecektir.

Rüyada Kendi Kızının Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada kızının hamile olduğunu görmek Diyanet yorumuna göre rüyayı gören kişinin müjdeli bir haber alacağına şeklindedir. Zenginleşme ve bereket olarak simgelenen hamilelik, kişinin durumuna göre farklı tabirlere neden olmaktadır. Kendi bekar kızının rüyada hamile olarak görülmesi aynı zamanda kızın iş ve eğitim hayatında büyük bir başarı elde edeceğine işaret etmektedir.

Rüyada Kendini Hamile Görmek

Rüyada hamile olduğunu görmek hakkında farklı yorumlar yapılabilmektedir. Caferi Sadık (r.a) yorumuna göre; bekar bir kimsenin kendini hamile olarak görmesi o kimselerin hayırlı işlere adım atacağına delalet etmektedir. Rüyada kendini hamile gören bir kişi yeni başlayacağı bir işte başarı elde edecektir. Rüyada da gerçek hayatta olduğu gibi hamile olmak ve doğum yapmak güzel, hayırlı ve sevindirici bir durumdur. Bu yönüyle bekar bir kimsenin kendisini hamile olarak görmesi, iş hayatında yeni başarıların elde edileceğine yorumlanabilir.

Rüyada Bekar Birinin Kız Çocuğa hamile Olduğunu Görmesi

Rüyada kız çocuğuna hamile olmak hem dini kaynaklara göre hem de halk arasında benzer şekilde yorumlanmaktadır. Kız çocuğuna hamile olan birini görmek hakkında yapılan en yaygın yorum, yakın zamanda alınacak güzel bir haber şeklindedir. Kişinin bekar birini veya kendini kız çocuğuna hamile olarak görmesi aynı zamanda sevdiği birinden alacağı güzel bir habere işaret etmektedir. Rüyada bekar kızı hamile görmek rüyada görülen tüm imgelerin doğru değerlendirilmesi ile tabir edilebilir. Bu nedenle tek bir simgeden yola çıkarak rüya hakkında genel yargılara varılması oldukça zordur. Rüyada bekar kimsenin hamile olarak görülmesi bu yönüyle farklı tabirlere muhtaçtır.

Rüyada Bekar Birinin Erkek Çocuğa Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada erkek çocuğa hamile olduğunu görmek kişinin zorlu bir sürece gireceğine delalet eder. Bekar birinin erkek çocuğa hamile olması o kimselerin başına gelecek büyük bir beladan, güçlü birinin (aile büyüğü) yardımıyla kurtulacağının işaretleri bulunmaktadır. Erkek çocuğu rüyada daha çok gücü simgeler. Ancak bekar birinin kendini veya bir başkasını erkek çocuğa hamile olarak görmesi zorluk olarak tabir edilir. Rüyada hamile olarak görülen kişiler için bu tabir geçerli olabilir.

Rüyada Üvey Kızını Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada üvey kızının hamile olması kişinin sevmediği veya tanımadığı birinden alacağı güzle bir habere işaret eder. Ancak bu rüyada hayır kadar şerde vardır. Haberi getirecek kişi eğer düşmanınızsa ve sevmediğiniz biriyse temkinli davranmanız gerekebilir. Rüyada üvey kızın hamile olarak görülmesi alınacak güzel haberlere işaret ettiği gibi kişinin dolandırılacağına ve büyük bir zarara uğrayacağına da işaret ediyor olabilir. Rüyada bekar kızı hamile görmek çoğu dini kaynakta; hayır, bereket, zenginlik ve müjde olarak tabir edilmiştir.