Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Rüya Tabirleri

Rüyada Bebek Ağlaması Görmek

Rüyada bebek ağlaması görmek, sıkıntılardan kurtulmaya, gülmeye ve rahatlamaya yorumlanmaktadır. Rüyasında bebek ağlaması gören kişi kendisine muhtaç ve yardımını bekleyen bir kişinin haberini alır. Rüyada bebek ağlaması görüldüğünde kişinin sevdiği bir kimseden tatlı ve övgü dolu sözler alacağına yorumlanır. Bu rüyanın hayırlı bir rüya olduğu bilinir.

İslami açıdan rüyada bebek ağlaması görmek, rüyayı gören kişinin dua alacağı hayırlı işlere vesile olacağına, yakınında dua edecek kişilerin olacağına ve takdir edileceğine işaret eder. İmamı Nablusi (r.a) şöyle buyuruyor; bebek ile alakalı rüyalar görmek kazanç, mal, mülk, bereket, bekar kişiler için evlilik, evli kişiler için ise kalabalık ve huzurlu bir aileye yorumlanmaktadır.

Rüyada Bebek Ağlaması Görmek İslami Anlamı

Rüyada bebek ağlaması görmek, rüyada bebek ağlaması darda olan bir kişinin sizden yardım isteyeceğine ve sizin o kişiye yardım ederek onu büyük bir sıkıntıdan kurtaracağınıza dalalet eder. Bazı alimler rüyada bebek ağlaması görmenin hayal kırıklığına ve hastalığa işaret ettiğini söyler fakat hayal kırıklığı yapılan yardım karşısında hak edilmeyen bir davranış görmeyi gösterir. Rüyada bebek ağlaması görmek insanlara örnek olmayı ve yol gösterici olmayı haber verir.

Rüyada Bebek Ağlatmak

Rüyada bebek ağlatmak hayali kurulan itibara haber verir. İş hayatı ile ilgili durumlar söz konusu olabilir. Sıkıntılar aşılarak elde edilen başarıya işarettir.  Bir başka yorumda ise kötü niyetli akrabalardan zarar görüleceği ve bu konuda dikkatli olunması gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Bebek Ağlaması Duymak

Rüyada bebek ağlaması duymak kişinin çevresinde ilgisini bekleyen kişilerin olduğuna yorumlanır. Kişinin çevresinde ilgisini bekleyen kişileri ihmal etmemesi önemlidir. Rüyada ağlayan erkek bebek görmek mutluluk sembolüdür fakat bazı durumlarda kişilerde sıkıntıya sebep olacağı da söylenmektedir.

Rüyada Erkek Bebek Ağlaması

Rüyada erkek bebeğin ağladığını görmek kişinin çevresindeki sevilen bir kimsenin tatlı ve güzel sözleri olarak yorumlanır. Şansa ve kişinin kısmetinin açık olacağına işaret eder. Rüyada ağlayan erkek bebek görmek ikili ilişkilerde huzura, yapılan planların gerçekleşmesine, kazanılan paranın helal ve temiz olacağına, faydalı işler yapılacağına ve kazancın daha fazla olacağına işaret etmektedir.

Rüyada Kız Bebek Ağlaması

Rüyada kız bebeğin ağladığını görmek müjdeli ve hayırlı bir habere ve rüyayı gören kişinin hayırlı evlat olmasına yorumlanır. İşlenen günahlardan ve girilen sıkıntılardan kurtulma isteğine yorumlanmaktadır.  Bu rüyayı gören kişinin işlediği günahlardan dolayı pişman olduğu ve tövbe etmek istediği rüya yorumcularına göre söylenir.

Rüyada Bebeğin Ağladığını Görmek

Dua alınacak ve hayırlı işlere vesile olunacağına ve kişinin çevresinde takdir edileceğine yorumlanır. İslami yorumlarda rüyada ağlama görmek hayırlı işlere vesile olunacağına ve muhtaç kişilerin sevindirileceğine işaret eder.

Rüyada Karnındaki Bebeğin Ağladığını Görmek

Rüyada karnındaki bebeğin ağladığını görmek, parasal anlamda yaptığı işlerle başarılı olmuş bir kişiyle yapılan ticaretten para kazanmaya ve parasal anlamdaki sıkıntıların yerine rahatlığın gelmesine delalet etmektedir. Uzun zamandır kurulan hayallerin gerçekleşmesine ve büyük hayallere ulaşılması için daha çok çalışılması gerektiğine işaret edilmektedir.